Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nincs egy szigorúan...

Miért nincs egy szigorúan betartandó minden lakókörnyezetre testreszabott csendrendelet?

Figyelt kérdés

Itt a GYK-n is egyre több az ilyen jellegű kérdés. Egyszerűen már nem tudja az ember, hogy hova menekülhetne a folytonos zaj elől.


A panelokban éppúgy állandó probléma a szomszédok keltette zaj, mint a legkisebb "csöndesnek" becézett falvakban.


Ha lenne végre egy szabályozás, ti mit írnátok bele, mikor és milyen zajongást engednétek? Mivel szankcionálnátok a rendbontókat? Azt is írjátok meg, hogy az egyes szabályokat milyen típusú környékre, épületekre terjesztenétek ki.



2020. máj. 25. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért nincs, mert nem lehet olyan rendeletet hozni ami mindenkinek egyformán jó és mindenki egyformán betartja. Maximum akkor lehetne, ha lennének valódi "alvó települések" ahova szó szerint csak azért mész, hogy csendben legyél.


Na meg ahány ember annyi szokás.


Nálunk volt, hogy a szomszéd át jött, hogy miért 8-9-kor vágjuk a fát szombaton. Előtte este meg pont anyámék panaszkodtak, mert Ő meg este 11-kor állt neki füvet nyírni.


Az ok meg mindenkinél ugyanaz volt, nyáron csak este és délelőtt nincs 40+ fok.

2020. máj. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert semmilyen szempontból nem egységes ez a témakör, így természetesen egységes szabályozás sem húzható rá.
2020. máj. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenkinek máskor van szüksége csendre, mindenkinek más számít zajosnak, így ez teljesen kivitelezhetetlen. Engem pl. nem zavar ha fúrnak, kalapálnak, ordítanak, de amikor megszólal a mélynyomós hangszóró vagy amikor hajnali egykor vasgolyót vagy nemtudommit gurítanak felettem, az eléggé. Én kiegyeznék azzal, ha éjszaka kussban lenne mindenki, de van olyan szomszédom, aki más délután ötkor üti a radiátort, ha valaki megpisszen. Nagyon bonyolult lenne erre megoldást találni. Az sem játszik, hogy csak éjjel legyen csend, mert akkor mi van az éjszakásokkal, meg a kisgyerekesekkel, vagy akik otthon dolgoznak. Sokféle ember van, sokféle szokásokkal, nem lehet erre egységes szabályokat hozni.
2020. máj. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Én szarok rá. Az emberek nem némán élnek, sok ház meg szerkezetileg egy kalap szar (ld panel) vagy megköveteli a házimunka a zajt (ld fűnyírás, fúrás, stb).


Inkább azon kellene ennek a sok intoleráns szar embernek törni a fejét, hogy hogyan lehetne olyan épületeket készíteni, mint anno. Régen tiszti lakásban laktam, vállszéles falak voltak. Ott nőttem fel, rohangáltam meg visítoztam, később hegedültem. A szomszéd szinte semmit nem hallott, sosem tették szóvá, hogy hangosak lennénk. Hozzánk is úgy jött át a fúrás, mintha a telefon rezegne...

2020. máj. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
En is arra jöttem rá, hogy a legnagyobb baj a házakkal van. Tarsashazban lakom, azt is hallom ha a szomszéd gurul a székkel, vagy ha a kutyája mászkál pedig melletünk vannak es nem felettünk. A kertrészt, ami felosztva optimalis lenne 8 családra, most 24 használja. Ráadásul nálunk olyan hülyen van megcsinálva, hogy egy paneltömb van 1 utcányira, amiből mindenki belát az összes kertbe. 0 privátszféra. Túl sokan vagyunk túl kocsi helyen, szinte mindenki a városok közelében de nem a belvárosban szeretne élni
2020. máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

Én is azt tapasztalom h minél ujabb egy èpület annàl hitvànyabb.

Momentàn egy ùjépitésü tàrsashàzban lakom,hallom ha az alattalakò leejt valamit,hallom ahogy járkàl söt még a villanykapcsolòt is hallom,és azt ha bedug valamit a konektorba.

A mellettem lévövel is ez a helyzet,bar szerintem a közös faltol pár méterre esö területen halljuk.Az a szerencsem h mellettem egy nyugis no lakik.

Alattam viszont fiatalok akik vandál módon élnek.

Laktam panelban társasházban amik régiek voltak,visszasirom ezeket az épületeket.A mai teknika egy rakás szar,sietnek összecsapnak mindent,spórolnak...mert a pénz ami mindennél fontosabb nekik

Az h az embernek van élete?Senkit sem érdekel

Komoly összefogàs kellene h hozzanak be egy uj szabályozást miszerint meg kell lennie bizonyos hangszigetelési kovetelmenyeknek.Mert ez nem állapot

És ami elkeseritő h méreg drága egy uj lakás,konkrétan kidobod az ablakon a pénzed.

Persze sok múlik a szomszédokon is

Tapasztalat ez is:

évekig nyugi minimális zaj felőlünk,majd szomszédcsere és kezdődött a pokol

A baj az h szépen szólsz,sajnos rád vágják az ajtót.

Kellene külön épületeket ugy kiadni,eladni hogy csendes hàz

hangos ház.

Igy akik csendre vágynak csendes szomszédokkal lesznek korulvéve

Akik meg hangosak,zene,trappolás,orditás egész nap mehetnének egy kupacra

Biztos vagyok benne pár hangosan élő megvàltozna és könyörögne had mehessen át a csendes házba.

2020. máj. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A régi építésű is ugyanolyan szar, sőt..
2020. máj. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy azt nem tudod szabályozni, hogy az emberek milyen hangerőn beszélgessenek. Én kertes házas városrészben lakom, nálunk nem a fűnyírással, kalapálással és egyéb kerti feladatok zajával van a gond, mert természetes, hogy ezeket meg kell csinálni (és ha jól tudom, egyébként is szabályozva van, hogy hánytól hányig lehet, nem hallottam még itt senkit éjjel füvet nyírni vagy köszörülni). A probléma az egyébként is emelt hangon beszélő, de néha teli torokból üvöltő (mondjuk ki, c.gányos mentalitású) szomszédokkal és a reggeltől estig a kertben visító kölykeikkel. A gyerekekre eleve szentségtörés lenne rászólni, mert szerintük ez csak "gyerekzsivaj". Érdekes, más családoknál is vannak gyerekek a környéken, ők is hangoskodnak néha, de valahogy ők nem üvöltenek teli torokból egész nap. Az apukának pedig alapvetően is öblös, mély, férfias hangja van, nála a normál hangerőn való beszéd is olyan, hogy zeng tőle a fél város még akkor is, ha bent van a házban.

Talán arra vonatkozóan lehetne valami szabályt hozni, hogy jármű CSAK abban az esetben inditható be, ha a tulajdonosa 5 percen belül elindul vele otthonról. Nem tudom, hogy ez máshol is divat-e, de felénk él egy-két pénzes proli f-szkalap, aki vénségére beszerzett valami szakadt sportautót vagy motort, és onnantól kezdve reggeltől estig a garázsban vagy a kocsibeállóban "brümmögteti". Ha átjönnek a haverok vagy a sógor a családdal, akkor mindenkit egyenként bele kell ültetni és órákon át kell bömböltetni a motort, ha épp hétköznap van és munkából jön haza a jóember, akkor gyorsan beleül a garázsban, megbőgeti a motort és gondolom kiveri a hangjára, de egyébként maximum havonta egyszer áll ki vele az utcára és megy el bárhová.

2020. máj. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nehogy azt hidd hogy társasházban mikor telitorokbol üvoltenek az alattam lévők sokkal jobb.

Hétvégén grillparti jönnek a haverok,orditoznak,bekell zàrnom az összes ablakot de még igy sem értem a tévét.

Ezeknek sem jut eszébe h ittvannak közvetlen a mi ablakaink is.

Nemhogy kiülni nem lehet ilyenkor az erkélyemre de a lakásban sem lehet megmaradni.Előre félek a nyàrtól.

Tudod mennyire örültem h hétvégén szakadt az eső💪De jó végre nem kell a pofájukat hallgatnom egész nap.Igy is jöttek a haverok,igy is hangosak voltak a lakásban,de legalább nem szakadt be a dobhártyám a lakásban.

Gràtisz h éjjelre sem lehet bukon hagyni a hálóablakot,mert nyitva nàluk az ablak és orditoznak meg nyitott ablaknál szexelnek.


Egyébként tényleg mindenkinek más az ingerküszöbe.

Én sok minden megtapasztaltam már,itt is játszanak az utcán a gyerekek

van egy kisfiu egész nap gokàrtozik és nino ninot kiabál egész nap,de egyáltalán nem zavar,mert 10-15 mèterre van az ablakomtól.

Ha itt üvöltözne az ablak alatt kibuknék.

Nem zavar a funyiro,flex,az utca zaj sem,forgalmas utra néz a ház.A háloszoba ablak foutra néz.Jonnek a motorok,autok àllandóan de nem zavar.

Jobban inkább az alsótol jövő dübörgés,kopogás,ablakcsapkodás,számtalanszor ébredünk fel arra h este 11 kor készülnek lefeküdni de ugy mintha ha bazárimajmok laknának alattunk.

Bárcsak ennyi gondom lenne h a szomszédos udvarban hangosak.

Remelem minél előbb elhuzhatunk innen családi hàzba.

Inkább az mint a szomszéd száját hallgassam egész nap.

Borzalmas mikor az ablakod alatt üvöltenek ,röhögcsélnek egész nap

Szószerint rettegek a hétvégétől mert tudom h haverok,füst,a ruhàkat nem

tudom kinnt száritani mert àllandoan grilleznek es a füst idejön fel,orditozás,

huzogatjak a székeket,csapkodják a sörösüvegeket az asztalra

Mikor màr jol beittak még jobban eldurvulnak

2020. máj. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!