Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ez a 2 lakás közül melyiket...

Ez a 2 lakás közül melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Régóta keresek lakást, mert alagsori/pince szerű lakásban vagyok, és a felettem levő földszinti lakásban lakó kisgyerek szaladgálása borzasztó mértékben áthallatszik, ez a dübörgés kezd rámenni az idegrendszeremre.


Hónapok után végre 2 igen választ kaptam szinte egyszerre, és nem tudom melyiket válasszam.

"A lakás": 3 km-re a munkahelytől, földszinti lakás, nagy lakóházban (további 10-12 lakással), állítás szerint a fenti lakó csendes. A lakás jó állapotú.


"B lakás": 24 km-re a munkahelytől, emeleten levő lakás nagy erkéllyel gyönyörű kilátással. Ez kétcsaládi ház, szóval a tulaj lakik alattam, de viszont nekik van 2 gyerek, az egyik 2 éves állításuk szerint hangos tud lenni, hisz gyerek.


"A" lakás picivel drágább, de ugye az simán visszajön a spórolt benzin miatt. Jelenleg 37 km-re vagyok a munkahelytől szóval távolság tekintetében mindkettő előrelépés. Na most a kérdés az, hogy a csodálatos és nagyon fontos erkély miatt bevállaljam-e a nagyobb távolságot és hangoskodó gyerkőcöt, de szerintem azért lentről a hang nem jön fel annyira zavaróan mint a mostani helyzetben.



2020. jún. 20. 23:34
A kérdező szavazást indított:
"A" lakás
"B" lakás
41 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Egyértelműen az A!

Ne viccelj már, a 24 km is baromi sok. Nem a gyerekek miatt rosszabb a B, bár amiatt is, mert valószínűleg ott is hallatszana a ricsaj, de a fő ok a távolság. Kilátás... ne viccelj már két hét alatt megunod, nem a kilátás a lényeg, ha szép látványra vágysz, kimehetsz egy parkba vagy kirándulni vagy egy kilátóba, onnan nézelődhetsz.

2020. jún. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Én az A-t választanám.
2020. jún. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Annyi lehet a földszinti lakás hátránya, hogy mindenki ott jár el az ajtód előtt, lehet, hogy beszélgetnek, hahotáznak, ami behallatszik, talán ott sem pihennél olyan jól. Vagy csapkodják a bejárati ajtót, attól függ, mekkorát robajjal csapódik be, van amelyik halkan zárul. Ezt még mérlegeld.
2020. jún. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az erkélyt azért ne vegyük már semmibe, az egyik legfontosabb dolog, nem egy munkatársam mondja csak olyan lakást vegyek ki amelyiknek van. Azért kiülni a levegőre kávézni, nézni a naplementét, ezt én nagyon hiányolom, nem ugyanaz ablakból.


#3 igen a földszinti lakás közvetlen a bejárati ajtó mellett van, mikor voltam a lakást nézni ott ültünk az ajtó mellett és nagyon hangos volt mellettünk vagy felettünk ahogy szaladtak a gyerekek, szerintem kamuztak és nem annyira csendes a lakás ahogy mondják mondjuk eleve nem nagyon akartam földszinti lakást ez csak úgy jött a semmiből, jobban örülnék ha felettem nem lenne senki engem nem zavar a tetőtéri lakás

2020. jún. 21. 00:11
 5/15 anonim ***** válasza:
Akkor én azt mondom várj még, nem jó egyik se. Nekem legalábbis ez a véleményem. Persze te döntesz. De én nem mennék egy munkahelytől 24 km-re lévő lakásba. Ha pedig a földszinti zajos, abba se.
2020. jún. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
3 éve járok 37 km-ről, igazából a 24-nek is nagyon örülnék ha csendes a lakás. Ez a kérdés, hogy vajon melyik lakás a csendesebb...
2020. jún. 21. 01:15
 7/15 anonim ***** válasza:

Az A lakással leírtad majdnem az enyémet. Egy utcára van a munkahelyem tőle, kicsit kicsi, de otthonos volt első látásra is, csöndes szomszédokkal. Nekem is volt pár távolabbi jelöltem anno, végül két okból döntöttem emellett: egyrészt nagyon sokat számít, mire megy el az ember napjából egy óra és semmi kedvem éveken keresztül kivergődni az ágyból, hogy felkészüljek a dugóra is meg a többi szarra. Másrészt nagy előny egy ilyen lakásnál az értéke. Én úgymond 5 évre vettem lakást, utána mindenképp nagyobbat szeretnék és máshol, de a közlekedés annyira jó, hogy egyszerűen jó befektetés. Jól ki lehet adni, jól el lehet adni (4 napja volt fenn a hirdetés, mikor megtaláltam és már volt rá egy jelentkező).


Ami negatívum és a földszinti lakások rákfenéje, az a vizesedés. Nálunk is volt ilyen probléma az egyik falra, alá kellett injektálni, amit nem állt a ház (mondjuk ez lehet, hogy sajátos dolog), ennek ellenére nem bántam meg. Viszont a vizesedéssel vigyázz vagy legalábbis készülj fel rá, mikor anno lakást néztünk, volt egy másik földszinti is, ami lambériával burkolt volt nagyjából derékig (a víz miatt). Egy ponton benéztem a fa mögé és a penészszőr nézett velem farkasszemet. Ez nem csak esztétikai baki, hanem egészségügyi is.


Ha fiatalabb vagy, mindenképpen az A-t mondanám kellő körültekintéssel. Ha van tervben család és nyugis élet és úgymond életre veszel lakást, lehet, hogy jobb egy olyan helyen, ahol idősebb korodban is jól érzed magad. Az ember megunja a nyüzsgést egy idő után...

2020. jún. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A zajhoz annyit, hogy az ablakot ki tudod cseréltetni, a kinti zajok nem fognak zavarni. Laktam a belváros legforgalmasabb részén, miután apám ablakot cseréltetett, olyan volt, mintha semmi sem lenne odakinn. Viszont a legtöbb épület, főleg az újabb építésű, vékony és/vagy betonfalas szerkezetek piszokjól vezetik a hangot. Én azt mondom, a házon belüli zajok nagyobb para, az ellen te, mint lakó nehezen tudsz tenni
2020. jún. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt, hogy olyan helyre menjek, ahol már a szülő elmondása szerint is hangos a gyerek.

Mai világban az kábé azt jelenti, hogy torkaszakadtából ordít és visít rendszeresen bármilyen okból

2020. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%
Földszinti lakásba nem mennék.
2020. jún. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!