Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kilakoltathatnak minden ok...

Kilakoltathatnak minden ok nélkül valakit?

Figyelt kérdés
Láttam pár olyan esetet, inkább a közösségi oldalakon szokták ezeket megosztani videó formában, ahol lakásokból embereket lakoltatnak ki. Akár idős, akár beteg az az ember, ki akarják tenni onnan, és van egy másik csapat, ami családtagokból, szomszédokból, barátokból áll. Ők a kilakoltatást próbálják minden lehetséges erővel megakadályozni. Sose értettem ezeket a videókat, és a benne gyerekesen viselkedő embereket. A család csak szidta a kormányt, ahogy lehetett, "ők bizony ártatlanok", de valamiért mégis csak ki akarják tenni őket. Valaki adjon már nekem erre választ, hogy ez hogyan működik. Tényleg előfordulhat az, hogy idős, beteg embereket csak úgy kilakoltathatnak, vagy ők próbálnak hazudni, eltusolni dolgokat, hogy tovább maradjanak a lakásban? Mert oké, hogy kevés pénzük van, nehéz fizetni a dolgokat, de más sem él ingyen a saját házában, fizeti tisztességesen a számlákat, meg minden ilyesmi.

2021. febr. 19. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem csak úgy, minden ok nélkül senkit nem lakoltatnak ki. Amik mostanában a hírekben voltak, általában bukott devizahitelesek kilakoltatása. Viszont az sem megy egyik napról a másikra. A bank először egyezkedik, felajánl más fizetési konstrukciót, mivel neki nem az az érdeke hogy a lakót kilakoltassák, hanem az hogy visszakapja a pénzét. Szóval a legtöbb esetben a kilakoltatott személyek is hibásak.
2021. febr. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1. Értem. Köszönöm! Tényleg néha nevetséges, hogy mik szoktak lenni az ilyen ügyekből. Valahogy sose tudtam együttérezni az ilyen családokkal. Bár nem értek ehhez, de sírni azért, amit magunknak köszönhetünk... Nyilván lehet itt szidni a rendszer, hogy rosszul működik, de akkor is... A hitel az ő döntésük volt.
2021. febr. 20. 00:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy kilakoltatási ügyet általában 1 év egyezkedés-nem fizetés előz meg...
2021. febr. 20. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég lattam egy kimutatást hogy a magyarok átlagos IQja sajnos még a 100 at se éri el, tehát sok az aki nem hivatalosan de valamilyen szinten értelmi fogyatékos vagy ahhoz közelít. Namost ezek gyakran funkcionális analfabéták, de jogilag felnőttnek számítanak. Aláírnak kölcsönszerződéseket, amiket nem is értenek, a súlyát se tudják felfogni. Nem tudnak felnőtt ember módjára kockázatot mérlegelni. Azt se tudják mit jelent az hogy deviza, árfolyam, árfolyamkockázat, stb. Nem érzik a súlyát annak hogy ha nem fizetnek, az milyen következményekkel járhat. A szaporodás persze elég jól megy, potyogtatják a gyerekeket ezerrel, közben egyre jobban és jobban eladósodnak.

Rengeteg segítségkérést látok anyukáktól hogy pelenkát se tud venni. Tehát kb 1-2 évig se képes önállóan ellátni a gyerekét akkor mi lesz később. Jó lenne már általános iskolában tanítani a felelős anyagi gondolkodást, családtervezést, mert nagyon nem megy ez sajnos itthon. És utána ugye ők az áldozatok akiket ártatlanul kilakoltat a bank.

2021. febr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!