Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kötelességem tűrni hogy a...

Kötelességem tűrni hogy a szomszéd kutyája ugat engem a saját kertemben agresszívan?

Figyelt kérdés
Drót kerítést át akarja szakítani. Pedig csak ott vagyok a kertemben ami az enyém. Ha nem hajlandó a szomszéd csinálni valamit ezért fel lehet jelenteni? És hol és kinek? Rendőrség?

2021. márc. 29. 11:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%

Amíg nem történi személyi sérülés nem lesz belőle ügy.

Ha kárt tesz a kerítésben, pl. meghajlik, akkor az kártérítési per.


De van egy tök egyszerű megoldás.

Megmondod a szomszédnak, hogy félsz, hogy átszakítja és persze zavar is, mert a kertedben nyugodtan akarod eltölteni az időt.


Mi lenne, ha áthívna, összehaverkodnál a kutyájával, adnál neki enni, játszanál vele és akkor nem ugatna meg többet.

2021. márc. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%

Semmilyen okod nincs a jelentgetésre. A kutya nem érti, hogy az a te kerted, csak annyit lát, hogy közel vagy hozzá és ezért potenciális fenyegetés lehetsz számára.

Most én is jelentsem fel az összes szomszédomat, akik kutyája megugat, amikor elmegyek előttük az utcán?

A szomszédoddal beszélj (normálisan!), hogy elvihetné kutyasuliba vagy csak rászólhatna, ha sokáig ok nélkül hangos, valamint a kerítést a te oldaladról megerősíthetnéd, de ennyi. Nincs okod bárkit feljelenteni.

2021. márc. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

Én úgy tudom az önkormanyzatnal lehet "feljelentest tenni", mivel ez kb zajszennyezes kategoria.

Elsőre tuti semmi nem fog törtenni, de ha kitartóan ujra es ujra megteszed kötelezhetik a szitu megszüntetesere.

Ezzel garantaltan meglesz a joviszony...

Ha zavar akkor huzzatok fel egy műkő keritest, szerintem embersegesebb megoldás.

2021. márc. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%

1-es, egy elembeteg, agresszív kutyával haverkodhatna az idők végzetéig, másnapra pontosan ugyanolyan barom módon ugatná.

Pontosan ugyanez van nálunk is, idióta vizsla, szabadon, őrjöng idegbeteg módon mindenre.

Nehogy már ne a gazdika legyen a hunyó, mert szrik a bunkó kutyájára.

Jegyző, birtokvédelem, ha nem vezet eredményre, akkor polgári peres birtokvédelem. Majd amíg nem szünteti meg az állapotot, mehet a feljelentés napi szinten, nem kevés pénzbírsággal.

Mindenkinek joga van a békéhez, meg a nyugalomhoz!

2021. márc. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
20%
Szegény kutyus. Adj neki minden nap pár jutalomfalatot és megnyugszik a drága. :)
2021. márc. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%

A kutyat a teruletorzes miatt tartja.

Akkor is ugatni fog ,ha szeret es ismer a kutya.

Nalunk is hiaba haverkodik a szomszed a kutyaval,ha bejonne a lakasba,a kutya a kuszob atlepese utan szettepne a teruletorzes miatt.


Huzz fel meg egy keritest,de akkor is ugatni fog a kutya,mint ahogy minden kutya ugatna ilyen esetben. Barmely haz kertjehez odamesz a kerites melle,ugatni fog a kutya. A szomszedod nem kulonleges eset.


En meg soha nem jartam olyan keritesnel,ahol nem ugatott a kutya.


Szerintem el kene koltoznod egy tanyara,ahol csak a sajat allataid laknak.

2021. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
98%
Oldd meg, hogy ne lásson át, tegyél rá nádat pl. Mármint a kerítésre.
2021. márc. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

#6:

Ezt a költözztanyára-lemezt a büdös életbe nem fogjátok levenni, ti barmok?

2021. márc. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%
Mi is úgy oldottuk meg, hogy a mi oldalunkon tettünk egy lemezt, hogy ne lásson.
2021. márc. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Attól még érzi hogy ott vagyok, de mivel idegesít hogy látnak lesz feltéve valami. De ugyanúgy ugatni fog. Csirkéket is szeretnék tartani de azt se merek emiatt a beteg kutya miatt. És csodálkozik mindenki hogy nem rajongok a kutyákért meg hogy nekem nincs. Nem is kell. Lesz neki szólva de ha semmi nem használ megy a feljelentés senki ne mondja nekem hogy ez normális.
2021. márc. 29. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!