Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Létezik olyan ember vagy...

Létezik olyan ember vagy életforma, ahol ténylegesen saját magadnak termelsz meg mindent, 100%-ig kizárva a civilizációt?

Figyelt kérdés
Foglalkzotat ez az élet. Olvastam ilyen emberekről, de mindegyik végül is bejárt néha a városba vásárolni ezt-azt, hol nyugdíjból élt, hol a rokonai támogatták. De olyat nem találtam, aki ténylegesen önellátó lett volna, teljesen kizárva a civilizációt.

2021. ápr. 27. 08:13
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem lehetséges. Megha sikerülne is ruhát, ételt eloallitanod,akkor is kellhet pl gyógyszer meg mondjuk kis millió egyéb dolog
2021. ápr. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az amisok magukat látják el közösségen belül.


Vagy teljes magányra gondolsz?

Olvass történeteket olyanokról akik egyedül egy lakatlan szigeten ragadtak évekig.

2021. ápr. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vannak olyan törzsek ahol ezek a körülmények fenn állnak,csak gondolj bele mennyi fel fedezettlen réssze van még a bolygónak ,nem tudhatod hogy azok a törzsek akik elzárva vannnak a világtól hogy élnek vagy esetleg vannak-e,de semmit sem lehet kizárni
2021. ápr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Megoldható,viszont a várható élettartam csökken.
2021. ápr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Erdőben élő törzsek pedig vannak, de azokról sosem fogsz interjút látni, mert dárdával leölik, aki csak közel megy. Annyi, hogy ők nem termelnek, hanem vadásznak és gyűjtögetnek. ...és igen, a Teszkón túl is van élet. :)
2021. ápr. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nézem a Spektrumon a "Vademberek Ben Fogle-alt", meg az "Élet a fagypont alatt-ot" ami pont olyan emberekről szól, akik maguk mögött hagyva a civilizációt, önfenntartó életmódra rendezkedtek be, egy fillér jövedelem nélkül, akár 800 km-re a legközelebbi bolttól.

De még rájuk sem lehet mondani, hogy 100%-ig önfenntartók lennének, mert ha egyéb nem, akkor csereberélnek, vagy eladják a termelt feleslegüket és a kapott pénzből megveszik, amit egyéb módon nem tudnának megszerezni.


És most nem a dzsungel mélyén élő, pucér állatemberekről beszélek, akik 20 évesen elhullnak.

2021. ápr. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#2:

Még az Amish-ok is bejárnak lovaskocsival a városba néha.

2021. ápr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!