Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szamarat hozott a szomszédom,...

Szamarat hozott a szomszédom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy szép kertvárosi részen élünk nemrég, sok munkával és pénzzel felújítottuk a házunkat. A szomszéd nénit régóta ismertük és jóban voltunk, nemrég sajnos meghalt, pontosan nem tudom hogy az örökös kije, de ideköltözött. Tipikus falusi ember, kedves, udvarias ilyen szempontból nincs gond, de kertvárosban is azt gondolja hogy falun van. Először tyúkokat hozott és egy disznót, ezt még nem éreztem túlzásnak. Azután megjelent 2 kecske, ez már súrolta a határokat főleg hogy az egyik bak és büdös, szóltam neki és a tőlem távolabb eső részébe tette az udvarnak. 3 nappal ezelőtt irtózatos ricsajra ébredtem reggel 5kor, sosem hallottam még ilyet meg is ijedtem, kimentem az udvarra és látom hogy ott egy szamár, valószínűleg a kaját várta, mert nem sokkal utána jött ki a szomszéd etetni az állatokat, jeleztem neki hogy nem oké, de kijelentette hogy eleget engedett nekem, mostmár elég imádja az állatait és mostmár nem fog senki beleszólni mit csinál az udvarán.

2021. máj. 11. 10:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Semmit. Ha nem megfelelőek a tartási körülmények, pl nem ganézza, büdösek, mocsokban vannak, akkor lehet jelezni a jegyzőnek, aki felszólítja miatta, de amúgy semmit nem tehetsz szerintem. Amúgy nem tudom, hogy egy szamárka mennyivel zavaróbb, mint egy disznó, azért a malac jóval büdösebb és igénytelenebb állat.
2021. máj. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%

Igaza van.

Semmi közöd hozzá, hogy milyen állat van az udvarán amennyiben azokat rendes körülmények között tartja és ameddig szabad olyan állatot birtokolni és pl. nem medvét akar a kertben tartani.

2021. máj. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
Pl menj át és barátkozz össze az állataival.
2021. máj. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%
Azért ez nem teljesen így van, nézz utánna hogy milyen állatok tarthatóak a településen. Nálunk pl. sertést nem lehet
2021. máj. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%
Igen,önkormányzati rendelet szabályozza hogy hol milyen állatból mennyit lehet tartani. Ha ezeknek megfelel és jól is tartja őket, akkor vegyél füldugót.
2021. máj. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
64%
Semmit ne tégy, normálisnak és kompromisszumkésznek tűnik a szomszédod (az alapján amit a kecskéről írtál), esetleg akkor van tennivaló, ha koszban tartja az állatait élelem nélkül, stb.
2021. máj. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Szőke Zoli2 ***** válasza:
68%
Vegyél néhány gyöngytyúkot 🤣 Azok aztán kikészítik a szomszédot és az állatait is 🤣 Olyan hangjuk van mintha egy vasfűrész hangját 30 Wattos giterősítőre kötnék 🤣
2021. máj. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
95%
helyi önkormányzatnál érdeklődj hogy milyen és mennyi állatot lehet tartani. a kertváros az nem falu
2021. máj. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Kertvárosi övezetben (nem tudom a hivatalos nevét) már nem lehet haszonállatot tartani, polghivatalnál érdeklődd meg, hogy a ti részetek annak számít-e.
2021. máj. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
98%

#9

Mi számít haszonállatnak? Ez kicsit off, de ha én hobbiból tartanék egy lovat vagy szamarat, az is tilos?

Egyébként szerintem üdülőövezetre gondolsz, a mi falunk az volt anno és akkor tilos volt állatot tartani.

2021. máj. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!