Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Felétek mennyire füstös,...

Felétek mennyire füstös, szmogos, szennyezett a levegő a fűtési szezonban?

Figyelt kérdés

Mennyire kibírható vagy kibírhatatlan a helyzet? Sokan tüzelnek szeméttel, gumival vagy műanyaggal? Írjátok meg azt is, hogy falun, kisvárosban vagy nagyvárosban éltek, valamint a megyét! Köszi.

Csak egy kis közvélemény-kutatás kíváncsiságból.


(Nálunk Pest szélén, kertvárosban viszonylag jó a helyzet, de pár háznál azért itt is dől néha a fekete füst a kéményből...)



2021. okt. 7. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Itt Óváron nem olyan durva, viszont Győrben megfájdul a fejem attól a “levegőtől.”


Amúgy akkor tűnik fel, hogy még itt is szar a levegő, amikor kimegyek a város szélére egy erdős területre, vagy csak a szélkerekekhez és felfrissülök.

2021. okt. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt sokszor füstös a levegő.

Csongrád megye/Makó (város)

2021. okt. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Szeptember vége óta, amikor 15 fok alá ment a hőmérséklet már érezni lehetett enyhén a füst szagot.

Most is ez van, este 6-7 óra körül.


Sima füst szag, de egyes utcákban néha érezni a gumi/szemét szagát is, de ez csak nagy tél közepette szokott előfordulni.


Egyáltalán nem zavaró, alapjáraton viszonylag jó a levegő.


Békés megye, kis falu, közel a román határhoz.

2021. okt. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Kalocsán lakok de eddig nem vettem észre hogy sokkal rosszabb lenne a levegő
2021. okt. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Talán évről-évre javul a helyzet e tekintetben, legalábbis én úgy veszem észre.
2021. okt. 9. 22:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Szigetszentmiklóson lakom. Páran szoktak füstölni a kéményekkel télen, de szerintem annyira nem ez a vészes.

Egyrészt Bp. déli agglomerációja a szélirány miatt a budapesti szmogot is megérzi, meg néha "Százhalombatta szag" van.

2021. okt. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Szegedről és Szatymaz faluról tudok nyilatkozni. Mindkét helyen baromi zavaró tud lenni a füstszag ősszel-télen-tavasszal, főleg télen. Hozzáteszem, hogy nekem kifejezetten jó/érzékeny a szaglásom, így már az is zavarni tud, amit a többség még alig, vagy meg se érez.


Most pl. úgy kaptam fel a fejem a füstszagra így este, hogy csukva volt minden ajtó, ablak, csak a rossz szigetelés miatt minimális légmozgás van a nyilászárók között. Kinyitottam az erkélyajtót és dőlt be a büdös, tömény füst, utálom. ☹️

2021. nov. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Borzasztóan.
2022. febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!