Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi lenne a megoldás?

Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Kertes házas részén élünk, nemrég megvették a mellettünk lévő házat, ami eddig nyaralóként funkcionált.


Van egy nagytestű kutyánk, aki ugat, ha éjszaka elmegy valaki a házunk előtt, vagy megjelenik egy sün, esetleg valaki kutyát sétáltat, vagy egyedül sétál (igen, éjszaka, nem gyakran, de előfordul).


A szomszédok egy fiatal család, másfél éves kisgyerekkel és az asszony nemsokára megszüli a következőt. Az elmúlt két hétben többször szóltak, hogy ugatott a kutyánk, emiatt a fiuk és a terhes csajszi felébredt és nem tudtak visszaaludni, illetve a nő meghúzta a derekát mert emelnie kellett a gyereket hogy megnyugodjon.


Szerintük vagy nem sétáltatjuk eleget (minden nap sétál, amit ők is látnak), vagy fázik a kutya és ez a baja (szigetelt háza van, juhászkutya, majdnem ötven kiló, vastag bundával). Azt akarják hogy zárjuk be, vagy adjunk rá ugatás gátló nyakörvet.


Előbbit nem tudjuk megoldani, a kutya nem marad meg zárt térben (próbáltuk), utóbbitól én idegenkedek.


Amikor én voltam terhes, kb félidőtől hallgattam napi 10 órában a házuk felújításával járó zajokat, meg szagoltam a teraszukra égetett kátrány szagát napokig. Akkor fejezték be, mikor a mi fiunk kb 2 hónapos volt, szóval legalább fél évig tartott. Az asszony a kisfiúval addig elutazott, szóval őket nem zavarta. Mi nem szóltunk, ezzel jár egy építkezés, de úgy gondolom, a kutya meg azzal jár hogy néha ugat. Mi nagyon ritkán ébredünk fel rá, a most fél éves fiunk soha.


Szerintetek mi lehet a jó megoldás? Nem szeretnénk rosszban lenni, mert amúgy kedves család, de nem értek egyet velük.



2021. dec. 13. 14:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Én abszolút lesz.arnám őket

Egy kutya ilyen

Mit gondoltak amikor kertesházba költöztek, hogy síri csend lesz?

Megszoksz vagy megszöksz

Majd hozzá szoknak....

2021. dec. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Meghúzta a derekát??? Muhaha, na idáig bírtam volna röhögés nélkül... Mert nyilván erről a te éjjel ugató kutyád tehet, és délután 3-kor nem történt volna meg, amikor az etetőszékbe rámolja a bébit.
2021. dec. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Senior Séf ***** válasza:
78%
A vidéki élet velejárója. Legközelebb a kakas miatt nem tud majd aludni?
2021. dec. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
kutya ott volt már előttük is , "hallgattam napi 10 órában a házuk felújításával járó zajokat, meg szagoltam a teraszukra égetett kátrány szagát napokig." ezt mond azért neki is bár ő egy "hercegnő" így nem fogja megérteni
2021. dec. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet szarni, csak az a baj, hogy az ilyenek simán megmérgezik a kutyát. Az ellen pedig nem sokat tudtok tenni. Én mindenképp megpróbálnám beszoktatni, a sajátomat is sikerült, ma már kinti-benti kutya, pedig évekig kinti volt.

Nem kell állandóan bent lennie, elég csak akkor ha nem tudtok rá figyelni hogy ne egyen fel semmit...

2021. dec. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!


#5 tavaly télen több alkalommal behívtuk, nagyon maximum egy órát volt hajlandó bent tölteni, csak míg folyamatosan játszottam vele és fent tartottam a figyelmét. Utána már kéredzkedett ki. Ivartalanítása után bent volt fél napot, de mire teljesen magához tért, már ment is kifelé. Egy alkalommal behányt, mikor nagyon nagy volt a különbség a kinti és benti hőmérséklet között. Konkrétan rosszul volt, pedig csak 18-20 fok van nálunk, nagyon vastag a szőre.

Sajnos nem opció így hogy bent legyen. Másrészt van egy remek szokása, amiről másfél éve próbálom sikertelenül leszoktatni, séta közben sz@rt eszik. Válogatós, csak az ilyen mopsz méretű cucc ízlik neki, de az bármennyi. Hacsak nem mosom meg a fogát minden séta után, nem jó szívvel engedem be a házba a kisbaba mellé... Pedig imádom a lüke fejét.

2021. dec. 13. 23:30
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

A meghúzta a háta részt leszámítva..én is utálom,hogy minden kertbe kicsapott dög ugat.


"Van egy nagytestű kutyánk, aki ugat, ha éjszaka elmegy valaki a házunk előtt, vagy megjelenik egy sün, esetleg valaki kutyát sétáltat, vagy egyedül sétál (igen, éjszaka, nem gyakran, de előfordul)."


Ergo mindenre,egész este.Ez nem házőrzés hanem felesleges ugatás,jelzés.Jelző kutya is csak akkor jelez normál esetben ha kell,nem mindig és folyamatosan.

És azért mert vidék se kellene,hogy egész este utazást hallgasson a fél szomszédság 2 házanként.

Másképp amúgy is honnan tudnád,hogy éppen TÉNYLEG valami veszély van ha folyton ugat? Hogy elhallgatott mert kinyírták mielőtt bejöttek? Ne má'.. :D


Ugatás gátló nyakörv felejtős.Nem azt fogja megtanulni,hogy be kell fognia,hanem azt hogyha nyakörv van rajta az ráz,és legfeljebb addig nem fog ugatni ameddig rajta van.Ha leveszed ugyan úgy csinálja,élete végéig meg csak nem akartok rá minden este nyakörvet aggatni.

Ha ilyen feltételekkel van kint akkor kétlem hogy fázik,ha nappal lemozgatod is éjszaka a kutya ugyan úgy aktív állat.Egy óra alatt kiheveri (főleg egy juhászkutya,amit amúgy munkára szántak..) akár az egész napos mozgatást is.


Be tudod zárni valahová,vagy a házba be tudod vinni.Sövényt tudsz tenni a kerítéshez,hogy ne lásson ki (mert járókelőkre minek is ugatni,nem gáz ha nem visít rá mindenkire..),vagy ultrahangos ugatásgátlót próbálnék meg.Fel lehet szerelni bárhová,csak kültérit kell venni.

Semmi egyéb lehetőség nem nagyon van arra,hogy elhallgasson,már pedig ha nem hallgat el akkor sajnos előbb vagy utóbb jön az ilyenkor szokásos történet: elhallgattatják.

2021. dec. 14. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7es


Nem ugat mindenre, egész este. Az utóbbi napokban olyan éberen alszom ahogy csak tudok, hogy ki tudjak rá szólni, ha akció van (mindig elhallgat, ha rászólok) és maximum egy vagy két alkalom van per éjszaka.


Abban igazad van, ha jól értem erre céloztál, hogy ha egy kutya elkezdi az utcában, akkor a többi folytatja, de ezzel nem igazán lehet mit csinálni szerintem, több mint tíz kutya van a mi szakaszunkon. Kertvárosi övezet, sokfele el lehet menni sétálni, és vannak akik 4-5 közt sétáltatnak - gondolom a munkarendjük miatt. Ma éjjel pl ez volt az ok, valaki négykor elment előttünk a kutyájával. Sajnos, ez pont trigger az enyémnek. 😔


Utána nézek az ultrahangos megoldásnak, köszi a tippet. Az áramot én is szeretném elkerülni.


Még az jutott eszembe, hogy elmegyek vele megint suliba, azt élvezte nagyon idén tavasszal.

2021. dec. 14. 11:05
 9/14 anonim ***** válasza:
44%
Én azoknak adok igazat,akik azt mondják,hogy a kutya az kutya,és ha kell,akkor ugasson. Ha kell. De az nem megoldás,hogy te is éberen alszol,hogy rá tudj szólni a kutyára. Egy éjszaka háromszor felkelni emiatt....hát én másnap hulla lennék.
2021. dec. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

Csak tudnám,hogy biztonsági okokból,meg őrizni a házat mi a f*szért nem lehet bio riasztó helyett rendes riasztót beköttetni.Azt még etetni se kell,le se fogják mérgezni,ahogy a kamerákat se.

Most az senkit nem vígasztal mikor már hetek óta kialvatlan a kutyák miatt,hogy de hát a szomszédé is ugat meg a 3 házzal arrébb élőé is..🙄

Persze,hogy ugat mert az is ki van rakva egyedül a sötétbe házörjző' dögnek,és mindenre visít ami csak meg merészel mozdulni.🤷🏼‍♀️

2021. dec. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!