Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Valamelyik kertszomszédom...

Valamelyik kertszomszédom folyamatosan lelopkodja a macskáimról a címbilétás, láthatósági nyakörveket. Mit tegyek, hogy abbahagyja és visszakapjam a nyakörveket?

Figyelt kérdés

Amikor 2-3 éve heti szinten kezdtek eltűnni a nyakörvek, délutánonként sétálgatni kezdtem a kertben. Miközben kerestem a nyakörveket, hangosan panaszkodtam és szitkozódtam, hogy feljelentést fogok tenni a rendőrségen. Néhány nap után az egyik szomszéd félve odajött a közös kerítéshez, hogy talált egy nyakörvet a kutyája zárkájánál (fedett, csibehálós izé... nem ól, de nem is tágasabb annál). Eléggé be volt tojva, szóval rendes voltam és megköszöntem, hogy visszaadta. Amúgy sem vagyok rosszindulatú, bizonyítékom nem volt, hogy ő vette le és persze simán lehet, hogy azt az egyet tényleg önszántából hagyta el a macska..


Sajnos ennek ellenére egy idő után ismét elkezdtek eltűnni a nyakörvek. Van nekem egy olyan cicám, ami ilyen senki macskája.. Lehet, hogy valahol etetgetik meg beengedik éjszakára, mert mindig is szelíd volt, de azon a téli estén, amikor először odajött hozzám, nagyon sovány és éhes volt. Megszántam, ezért enni, inni adtam neki, elszállásoltam a meleg kazánházban, játszottam vele, fésülgettem, aztán ideszokott és tavasszal már orvoshoz is elvittem. Azóta van kiskönyve, évente oltásra viszem és természetesen sterilizáltattam. Mostanra egy boldog kis szeretetgombóc lett belőle, viszont a nyakörve a kezdetektől fogva napi szinten eltűnt róla, miután hazajött valamelyik kertszomszédtól, ezért úgy döntöttem, hogy hiába mentheti meg az életét, ha véletlenül az úttestre tévedne (szerencsére 99%-ban hátrafelé mászkál a kerteken át), nem rakok rá többet, mert sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy ilyen sűrűn 2000 forintokat dobáljak ki az ablakon.


Nade van nekem egy másik cicám is, ami már itt nőtt fel, én nevelem születése óta. Ő egy kijárós benti cica, de napi max. 1-2 órát van kint (hogy ne legyen depressziós) és nem megy messzire, csak a kertek végébe, de még hallótávolságon belül maradva. Már egy éve nem tűnt el nyakörv, erre ma úgy jött haza, hogy jóízűen nyalogatta a száját, a nyakörve meg sehol...


Most ha az a baja a szomszédnak, hogy oda jár és a nyakörvvel akar bosszút állni, akkor miért eteti meg?!



Szóval tudna valaki tippet adni, hogy hogyan szerezzem vissza azt a tucatnyi vadonatúj nyakörvet?


(Hamarosan elkészül és akkor elköltözünk a saját házunkba, ahol már olyan kerítés lesz, amin nem jutnak át a cicák. Addig sajnos itt kell kibírni.)



2022. márc. 11. 17:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
akkor addig bird ki :-)
2022. márc. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%
Ne engedd be a szomszédot a kertedbe, és ne engedd a macskád a szomszédba. Így biztosan nem lesz alkalma leszedni. :)
2022. márc. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
64%

🦸 Én például leszoktam venni.

🤡 Sok "gazdi" arra nem gondol, hogy beakad... Mert a macskák ahova a fejüket bedugják ott át is akarnak(próbálnak) menni. Nah és ott szokott baj lenni.

💩 Volt egy macska amelyiknek a bal mancsa beszorult a nyakörvbe (ne kérdezd hogyan...valszeg leakarta venni) - de a gazdik szarnak bele...

2022. márc. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as. Köszönöm az őszinteséget. Természetesen erre is gondoltam, amikor nyakörvet választottam. Könnyen nyúlik, ezért ha beakadna, ki is tudna bújni belőle. Arra nem gondolsz, ha elveszik a cica, amiről levetted az akár bilétás nyakörvet, utána a sorsára marad, mert baromi nehéz lesz megtalálni nélküle? Senki sem figyel fel egy nyakörv nélküli macskára. Ráadásul az ilyeneket szívesen viszik haza a lelkes megmentők. Mondván, hogy biztos gazdátlanok a cicák. Egyébként mit kezdesz annyi nyakörvvel? Legalább visszaadod a tulajdonosnak?
2022. márc. 11. 17:48
 5/24 anonim ***** válasza:
64%

1.) A macska csak akkor veszne el, ha elviszik, vagy elcsalják.

2.) Van CHIP is.

3.) Kétlem, hogy a nyakörvre ráírtad, a LAKCÍMET.

4.) "Könnyen nyúlik, ezért ha beakadna, ki is tudna bújni belőle."

- Arra nem gondoltál, hogy most is ez történt ? És nem levették ?

5.) "Legalább visszaadod a tulajdonosnak?" Hogy ismét rárakja, és még rám is szálljon 🙃 Hát hogyne...

2022. márc. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
53%

6.) Kutya elől menekülne, és pont beakad... a hülye gazdi miatt...

- Mert a gazdi szerint :

"ha beakadna, ki is tudna bújni belőle"

- jah... Ezt mond a macskának akit épp hátulról egy kutya ***** ****** 🙃

2022. márc. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Oké.. látom, hogy nehezen megy a szövegértés és csak kötekedni akartok szóval egyszerűsítek.

A kérdés ez volt: Mit tegyek, hogy visszakapjam a nyakörveket?

Erre keresek választ és ha lehet, ne menjünk bele a részletekbe, mert a végén úgyis nekem lenne igazam.

2022. márc. 11. 21:13
 8/24 anonim ***** válasza:
65%

#5 Remélem az megvan, hogy leszedni más állatáról a nyakörvét, akkor magántajdont lopsz el és mehetsz a böribe. Az ilyen lelkes amatőrök, akik semmit sem tudnak a való világról ártanak a legtöbbet.


A macskanyakörvet arra tervezték, hogy az állat kényelmesen tudjon benne mozogni és ne zavarja viselés közben. Ha valahova beakadna a nyakörv megnyúlik és az állat könnyen kiszakadítja magát. Ha éjszaka kimegy az úttestre az autók látják, mert fényvisszaverő. Ha bármi baja lesz a gazda adatai megtalálhatóak.


Ha ennyire segíteni akarsz a macskákon menj önkéntesnek egy menhelyre. Ha az én tulajdonom lopdosnád el már a böriben simogatnának a cellatársak.

2022. márc. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
22%

#7. - én csak a (#4)-es kérdésedre válaszoltam....

⛔️ Ha már igazat próbálsz adni magadnak...

#️⃣ A (#7)-es kérdésedre a válasz ("Mit tegyek, hogy visszakapjam a nyakörveket?"):

🚮 SEHOGY - MERT MÁR KIDOBTAM !

🚮 MI A FRANCOT KEZDJEK EGY NYAKÖRVVEL ?

🚮 KIDOBTAM A FRANCBA.

🚮 Tehát - ha a részletekbe akarunk bele menni - tessék (ez kielégítő válasz ? :)

2022. márc. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
49%

(#8.) - LOPÁS BTK 370. §

😆😂🤣😆 "akkor magántajdont lopsz el és mehetsz a böribe."😆😂🤣😆

✅ A bűncselekmény megvalósulásának feltétele, hogy a lopott dolog értéke elérje vagy meghaladja az 50.001.-forintot.

✅ Nem visznek senkit sem börtönbe, nyakörvek miatt 😆😂🤣😆

2022. márc. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!