Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért szeretsz/nem szeretsz...

Miért szeretsz/nem szeretsz Budapesten lakni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 24. 23:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Szeretem. Ez a szülővárosom. Egyrészt gyönyörű, soha nem tudom megunni bizonyos részeit. Másrészt itt minden van: normális minőségű oktatás, kultúra, szórakozás, egészségügyi ellátottság, bevásárlási lehetőségek, sűrű tömegközlekedési hálózat.
2022. máj. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Budapest előnyei, hogy még a külvárosból is könnyen bejutsz a központban, több a munkalehetőség, több az iskola, a belvárosban nagy a nyüzsgés, mindig elérhető közel az orvosi ellátás, akár emberé akár állaté, szépek a nevezetességek. Ha a betegeket, a kéregetőket vagy a hajléjtalanokat megtanulod kezelni, velük sem lesz baj. Én halál nyugodtan veszek fel pl pénzt az Örsön, amint adja ki a pénzt az autómata és szól a kéregető, már úgy szólok oda, hogy be se fejezi a mondatot. Ugyanúgy tudom, hogy nem vagyunk egy olyan országban, ahol fényes nappal megerőszakolnak mindenki szeme láttára, ezért nem pánikolok be, ha egy beteg emberke megkíván egy nőt és pont én vagyok az első akibe belefut, hanem elzavarom.

Régen elég besza.ri voltam, ha jöttek kéregetni inkább adtam, jól ki is használtak sokszor, de rájöttem, párszáz forintért nem kockáztatják meg a testi sértés vádját.

2022. máj. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Szeretem a rengeteg lehetőséget.

Nem sezretm, hogy zajok, koszos, és rossz indulatúak az emberek, átgázolnak egymáson.

2022. máj. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt születtek már a dédszüleim is, ez a természetes közegem. Kényelmes, komfortos.

Ha másra, vagy a természetbe vágyom, akkor elutazom. Ha igényem lenne kertészkedni, a földdel bíbelődni, akkor vennék egy telket. De nincs igényem.

2022. máj. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
A jó benne, hogy van minden, munka, oktatás, hivatalos ügyintézés, szórakozási lehetőség. A hátránya, hogy egy ótvar mocskos város, amit minden lakója elhanyagol, a közlekedés pocsék, tele van autóval, az autósok veszélyesen vezetnek, nincs rend
2022. máj. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Előnye az h minden van egy helyen.

De sokan vàgynak egy idő utàn a csendes kertvárosi nyugodtabb helyre ahol a levegő is jobb.

Hátrány: közlekedés autóval lassú, szmog, zsúfoltsag

2022. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy minden van egy helyen, azt is jelenti, hogy kertvárosias részek is vannak, ha kertészkedni akar valaki vagy a természetbe vágyik, azt is megtalálhatja Budapesten belül, nem kell máshol telket vennie, ha ilyesmit szeretne valaki. Barlangászni is lehet, erdőben kirándulni, vonatozni, síelni, pecázni, stb... Nem is tudom, mit nem lehet itt csinálni. :)
2022. máj. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előny, ahogy előttem is írták, hogy minden szolgáltatás egy köpésre van vagy legalább tömegközlekedéssel könnyen elérhető. Külvárosi kerületben lakom, sok a zöldövezet, szeretek nagyokat sétálni a csöndes utcákban. Hátrány, hogy az egekben vannak a lakás és albérlet árak, átlagos fizuval szinte megfizethetetlenek. Nekem is egy hosszútávú álmom, hogy egyszer kertesházban éljek egy észak-pesti kerületben, de nyugdíjig se fogok annyit félrerakni 🙄
2022. júl. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

Hát ahogy 3 év alatt oda-vissza, horizontálisan, vertikálisan sikerült lepusztítani, egyre kevésbé kedvelem.

Ki akarják üldözni a fővárosból a magyar lakosokat. De nem mi fogunk menni. Ez olyan tolvaj, korrupt, romboló horda, mint Gyurcsányék és Demszkyék voltak.

Abcug!

2022. júl. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyetlen bajom van Budapesttel, mégpedig, hogy míg eljutsz az egyik szép helyről a másikig addig félúton arcon csap a zord magyar valóság (példának okáért kiemelném a 72M busz egy szakaszát, akinek ez mond valamit).
2022. júl. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!