Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen város Székesfehérvár?...

Milyen város Székesfehérvár? Hol érdemes a környéken lakni?

Figyelt kérdés

Tervben van, hogy Székesfehérvárra vagy környékére fogunk költözni, de még sosem éltünk ott és nem is nagyon ismerjük. Egyszer kétszer már voltunk ott körülnézni és azok alapján nem tűnik rosszabbnak mint Kecskemét, ahol jelenleg élünk. Sőt talán szebb és rendezettebb is.


Mi a véleményetek Székesfehérvárról? Milyen ott a közbiztonság? Melyik környékre érdemes költözni ha lakásba szeretnék költözni, és melyikbe ha családi házról lenne szó? A szórakozóhelyek és az éjszakai élet már annyira nem szempont. Inkább a sok munkalehetőség. Nem kell, hogy minden második utcában legyen valami szórakozóhely, kisebb bárok, kuturált kocsmák gyanítom azért vannak.



2022. nov. 18. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
A közbiztonság jó, szinte mindenhol. Gomba módra szaporodnak az új építésű társasházak a belváros közelében, szóval lehet válogatni. Ha családi házról lenne szó, én az Öreghegyet, a Ráchegyet, vagy a Maroshegyet ajánlanám. A város mottója ("tele élettel") ellentétben nincs nagy élet a városban. Munkalehetőség, az van, ha valaki gyári melósként, operátorként akar elhelyezkedni, más viszont nem nagyon van.
2022. nov. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Meglepő, hogy szinte csak operátor munkák vannak. Egy ideje figyelem az álláskereső oldalakat és mindig rengeteg mérnöki, illetve egyéb szellemi pozicíót látok. Elsősorban pont ez miatt lett érdekes az a környék, illetve fejlettebb is a Dunántúl azon része mint az Alföld.
2022. nov. 18. 11:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha mérnök vagy, akkor nem probléma a munkalehetőség.
2022. nov. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

3


Attól függ, milyen mérnök. Gépész-, ill. villamosmérnök mindig kell, holott Dunát lehet velük rekeszteni, és pl. ahol én dolgozom, a mérnök asszisztensek mindent megcsinálnak helyettük. Én mérnök vagyok, de nem gépész, és nem villamos, így pl. a gyárakba még mérnök asszisztensnek se vagyok jó.


Nem tudom, a kérdező milyen pozíciókat talált az álláskereső oldalakon (és azt sem tudom, hogy ha ennyire tájékozott, minek kérdezi...), de érdemes jobban megnézni, miket várnak el - általában csilliárd év tapasztalatnál gondolkoznak csak el, hogy egyáltalán felhívjanak.

2022. nov. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Gépészmérnök vagyok. Az ott található nagyobb cégekről milyen véleményeket, tapasztalatokat lehet hallani? Milyen a hírnevük?
2022. nov. 18. 20:21
 6/9 anonim ***** válasza:
32%

#1


Hogy jó-e a közbiztonság, azzal tudnék vitatkozni. Meg vannak a no-go zónák. Szárazrét, Hosszúsétatér, Hübner, Kelemen Béla utca.


Én utáltam Fehérváron élni. Rengeteg az autó, parkolni, közlekedni lehetetlen volt a városban, már évekkel ezelőtt is. Az 1 nm-re eső elmebetegek száma, Pest után ott a legmagasabb.

2022. dec. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy jó-e a közbiztonság, azzal tudnék vitatkozni. Meg vannak a no-go zónák. Szárazrét, Hosszúsétatér, Hübner, Kelemen Béla utca."


A Szárazrétet nem ismerem, de a Hosszúsétatér teljesen rendben van. Tudom, annak idején hírhedt volt a vasúttól délre eső része, de ma már az sem problémás. Sokszor járom végig az utcát, sosem voltam veszélyben (egyébként lakik ott egy rendőr is).

A Hübner, Kelemen B. utcákról én is hallottam ezt-azt... de azon a környéken nem vagyok járatos.

2022. dec. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Rengeteg az autó, parkolni, közlekedni lehetetlen volt a városban"


Ez mondjuk igaz.

Túl sok az ember egy ekkora városhoz. És nem kifelé építkeznek, hanem bent a városmagban húzzák fel a többszintes társasházakat a régi egyszintesek helyén minden talpalatnyi földet beépítve.

2022. dec. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Borzalmas város közlekedés szempontjából, a leírtak miatt. Viszont öreghegyet bővítik ki, és össze lesz építve az aranybulla mögötti faluval elméletileg, szóval gondolom azokra a földekre társasházakat terveznek. Az újépítésű lakások többsége egy szutyok. Én mindenképpen azt ajánlom, hogy öreghegyen egy családi házat vegyetek mondjuk. Az csendes, jó környék, ráadásul ott a Budai út, igy a városból szabadulsz kb azonnal, és pillanatok alatt Budapesten vagy, ha ez a cél. Jó, nyilván ez bizonyos részeire igaz öreghegynek
2023. márc. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!