Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Meddig kell elviselni a...

Meddig kell elviselni a szomszédoknak a lakásfelújítást?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném: értem és tudom, hogy egyszer mindenhol eljön a felújítás ideje, ezt meg kell csinálni nyilván, nem is ezzel van a baj. Na de az, hogy felettünk már majdnem 2 éve megy egy nyamvadt 60 nm-es lakás felújítása, az mostmár kezd baromira sok lenni. Nem folyamatosan vannak itt, van hogy pár hétre-hónapra eltűnnek, majd megint megjelennek a semmiből és megy a banzáj. A házirendre magasról szarnak, nálunk van pl csendespihenő, amit 99%-ban nem tartanak be, 8-tól lehet felújítani, de számtalanszor keltünk már 7 órakor fúrásra, soha egyszer nem tették még ki, hogy mikor lesznek itt a munkások, meddig lesznek hangos munkák, semmi.


Pár hete már vasárnap is idejöttek kopácsolni, csak mi sztem már 6x voltunk fent, mindig más munkások vannak itt, akik nem tudnak semmit, nekik szólva lett, aztán jöttek. Már beszéltünk a gondnokkal is, hogy a csendespihenőre legyenek már tekintettel meg legalább annyit tegyenek már meg, hogy kiragasztják (vagy beírják az Fb csoportba), hogy mire kell számítani, én ugyanis itthonról dolgozom, ha tudnám előre, hogy ma pl a gondolatomat se fogom hallani, akkor megpróbálnám átszervezni a dolgaimat, de semmi.


Ma is arra keltünk, hogy itt csiszolnak valamit, egyszerűen már teljesen ki vagyunk idegileg (főleg én, mivel én az egészet végighallgattam HO-ból, ha telefonálni akartam le kellett mennem a ház elé, mert másfél hónapig ment az ütvefúró, vésés stb), egész héten ez ment és most még hétvégén is.

Komolyan meddig kellene még a szomszédoknak ezt tűrni?? Nincs valami szabály arra, hogy azért egy felújításnak is van határa? 2 év alatt tényleg nem lehet egy 60 nm-es lakást felújítani?? Ez idő alatt csak a mi tömbümkben másik 4 lakás lett teljeskörűen felújítva, míg ezek a szerencsétlenek 2 éve húzzák ezt az egyet…. Több szomszéd is panaszkodott már, nem csak mi mentünk fel/át szólni, de a munkások nem tehetnek semmiről, a tulajt meg nem ismerjük, nem tudjuk hogy ki az, hogy lehetne utolérni, hogy jelezzük felé: azért a lóf.sznak is van vége.


Bárki, bármi használható tanács? Vagy ha úgy tartja kedve, akkor akár hosszú évekre is elhúzhatnak egy felújítást, a körülöttük lakó több száz embernek meg csendben tűrnie kell, hogy évek óta nincs nyugtuk?



2022. dec. 3. 10:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
3%
Közös képviselő, feljelentés.
2022. dec. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Feljelentés? Mármint rendes rendőrségi? Nem röhögnének ki, hogy felújítás miatt akarunk valakit feljelenteni? :(
2022. dec. 3. 10:52
 3/20 A kérdező kommentje:
A házirendben ráadásul az van, hogy szombaton reggel 8-tól 2-ig lehet zajos munkákat végezni, szóval még csak át sem mehetünk, hogy húzzanak már el most már de tényleg.
2022. dec. 3. 10:53
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A közös képviselőnek kéne intézkednie... Szerencsére nálunk jó arc, tényleg nem engedi az időszakokon kívül a dolgokat. Persze, pletykás meg minden, de ezt jól intézi.

Amúgy igen, érdemes a feljelentésen is gondolkozni, bár valószínűleg sokat nem érnél el. Gondolom ilyen kint dolgozó, haza jövő, felújításmániások, akik csicsákat csinálnak csak. Na, őket úgysem érdekli se a közösség, se a jogszabályok.

2022. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Gondnoknak jeleztük eddig többször a problémát, de nem igazán változott semmi, talán azóta 1-2x sikerült a csendes pihenőt betartani, de azóta sincs soha kirakva, hogy mikor lesznek zajok. Írni fogunk akkor a közös képviselőnek is, de nem tudom, hogy magával a ténnyel, hogy már 2 éve megy a felújítás, mit tudna kezdeni… Szól, hogy mostmár fejezzék be? Nyilván nem, de szerintem ez tényleg minden határon túl van már. Több száz másik ember is lakik itt, miért nekünk kéne már 2 éve egy ilyen házirendre magasról tojó, nulla empátia suttyó miatt szívni? És már hétvégén is, mert az egész hétköznapi őrület nem elég, hétvégén se legyen már nyugta az embernek..
2022. dec. 3. 11:25
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet nem felújít hanem valami olyan munkája van amihez műhelyként használja a lakást. Pl. nálunk volt redőnyös aki így dolgozgatott otthon.
2022. dec. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Amit tilos, hatos.
2022. dec. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
2 éve? az elég durva...
2022. dec. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmi esetben sem normális ez a 8 előtti zajongás, hát még 2 éven át.

Azért a munkások vezetője, a vállalkozó is megérheti a pénzét... Mi pl kertészeti cégként családi házas övezetben 8 előtt sose kezdünk zajjal járó tevékenységekbe. Lévén pont ezért mert tilos is, és taplóság is.

Nem lehet hogy ez mégiscsak a felújítók sara? Nálam a házunkban is volt hasonló tahóság, a tulaj csak kiadta a munkát, hogy mettől meddig menjen abba nem szólt bele, gondolom nem is tudott róla, csak készüljön el időre. A munkások pedig önjáróba közlekedtek szabad időbeosztással, és nálunk is sokszor 7 elött megjelentek 1-2 órát dolgozgatni, aztán elhúztak máshova. És vasárnap is volt rá példa! Igazi tetű, szociopata vállalkozó lehet az ilyen. Én azért lehet megpróbálnék a munkások vezetőjével is újra beszélni, vagy a tulaj számát elkérni. A házirendet be kell tartatni bármi áron, aztán ha szép szóval nem megy, lehet retorziókba kezdeni, a szabotázstól kezdve a jogi útig bármilyen eszközzel.

2022. dec. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem 6-os, az biztos hogy felújítanak. Voltunk/voltam már fent többször és mindig más munkás brigád nyit ajtót, néha tőlük kaptunk infót, hogy ők a festők, ekkor meg akkor az ajtósok jönnek stb, meg láttuk is, pár hónapja még nem volt lejárólapozva a lakás, múlt héten már igen. Tehát a gond az is, hogy mindig más banda van itt, ők meg nem tudnak semmiről, egyik-másik rá is csodálkozik, hogy ez megy 2 éve. Jó volt olyan, hogy pl 2-3 hónapig nem voltak itt, aztán megint megjelentek a semmiből és ment az őrület, majd megint eltűntek, megint megjelentek és így tovább. De akkor is, betelt már a pohár, jövő hónapban lesz 2 éve, hogy elkezdték, azért na.


Az csak párszor fordult elő, hogy 8 előtt zajongtak, mert legutóbb felmentünk és nem túl kedvesen szóltunk, hogy ezt még egyszer ne, ugyanez a vasárnapnál is. Ellenben a 2 év alatt, ha 15x nem lett szólva nekik, hogy itt 2 órás csendes pihenő van, ami alatt tilos zajongani, akkor egyszer sem és egy kezemen meg tudom számolni hányszor lett betartva. Én direkt beraktam erre az időszakra a meetingjeimet és milliószor el kellett tolni, mert ezek a barmok ugyanúgy végigfúrták ezt is. Amiatt is több lakó szólt, hogy tiszteljék már meg a többi ittélőt azzal, hogy kiteszik mikor lesznek itt munkások, egyszer nem volt kint. Aznap reggel megtudtad, amikor rájuk keltél fel.


De ez tényleg így működik, hogyha pl betartják a házirendben levő szabályokat, akkor bármeddig újítgathatnak, éveken át és ezt mindenkinek tűrni kell? Elkeserítő..

2022. dec. 3. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!