Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek ha a lakótársaim...

Mit tegyek ha a lakótársaim akik egyébként a főbérlők is, ilyen fahéjas aromaolajjal, vagy mivel fújják be random időközönként a lakást és a szag bejön a szobámba?

Figyelt kérdés

Szóval az én szempontomból ez úgy néz ki, hogy nyugodtan elvagyok.

Aztán egyszer csak random:

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

-fahéj-narancs

lehet, hogy ők örülnek neki, meg szeretik, de nekem egyrészt erős, másrészt bizonyítottan nem tesznek jót az ilyen formaldehides,éteres illóolajok, harmadrészt meg ez olyan mintha beerőszakolnák a fahéjat meg a narancsot az én területemre is amikor egyáltalán nem vágyom rá.


Most azt sem szeretném, hogy ebből konfliktus legyen, vagy idiótának nézzenek, hogy engem miért zavar a "jó" illat.

De azt sem, hogy valami morcos megkeseredett kopogtatós szomszédnak nézzenek aki folyton mindenért piszkálja őket.


Nyilván szólhatok, hogy ezt ne csinálják, de nem lesz pozitív hatása.


Ráadásul mivel főbérlő is egyben, dönthet úgy, hogy neki macerás, hogy semmit nem lehet miattam csinálni, elküld, és keresnek másik bérlőt.


Nem, nem akarok másik lakást keresni, stb.... azt ne írjátok.

Azt, hogy mit kell csinálnom ilyenkor, azt mondjátok el mert nekem ez probléma. Olyan mintha mondjuk narancsos PUR-al lenne fellocsolva az egész szobám.


2023. jan. 30. 10:46
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Ez a sok vacak meg bizonyítottan benne marad a levegőben és náthát, allergiát okozhat, inkább porszívózni meg felmosni kéne helyette azt meg esetleg lehetne valami enyhén narancsos tisztítószerrel. De az, hogy a takarítás helyett befújják ezt a szart. Én kivagyok ettől.


Látod, hogy annyira idegesít, hogy még ide is irogatok miatta. Akkor képzelheted.

2023. jan. 30. 10:48
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Biztos Dűne rajongók. Szoktasd át őket a Star Warsra.
2023. jan. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
VAGY elfogadod, VAGY elköltözöl.
2023. jan. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem tudom mivel fújtak be. Nekem is van olyan, én gyógyszertárban vettem, ez ilyen antibakteriális hatású illatosító, én is beszoktam fújni vele néha a szobákat, imádom az illatát.


Egyébként ez ezzel jár, max megkérheted őket, hogy próbálják meg kevesebb mértékben beillatosítani a lakást.

2023. jan. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

A te szobádban ilyenkor szellőztess, ha nem tetszik az illat.

Problem solved.

2023. jan. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét.
2023. jan. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ha szellőztetek, a huzat mindig nálam viszi ki a levegőt. 90%-ban úgy jön a szél. Szóval ha kinyitom az ablakot csak még töményebben kapok a szagból.

Egyébként meg már az egész orromat irritálja és fáj a fejem is. Nem szoktak ilyen töményen befújni ebből. Néha éreztem, piciket fújtak, de ennyire sosem vadultak el mint pl ma....

Aztán ha nem szólok akkor gondolom rendszeres lesz.

Tényleg a k.va any.jukat inkább takarítanának.

2023. jan. 30. 11:48
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
És próbáltad már őket megkérni, hogy ne tegyék? Vagy használjanak valami más, kevésbé erős illatot?
2023. jan. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezeket már te beszéled be magadnak. Értem én, hogy nem akarsz megkeseredett kopogtatós szomszéd lenni, de anélkül is annak láttatod magad. Megkérheted őket, hogy használják kevesebbet, de mivel egy légtérben vagytok, így első körben egymást kell tudni elfogadni, vagy elköltözni.

Én rendszeresen takarítok, de én is szeretem az ilyen-olyan illatokat (ami igen, antibakteriális is van) vagy épp a füstölőt csapatom. Kinek, milyen igényei vannak.

2023. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%

En migrenes vagyok es az erosebb illatok sajnos azonnal kivaltjak a migrenes rohamot. Szoval en tokre megertem a kerdezot, hogy zavarja, van ilyen, hogy egy ember erzekenyebb a szagokra 🤷‍♀️

Meg amugyis, az egyutteles mindig kompromisszumos es ezt nekik is tudni kene. Azert az nem egeszen ugy van, hogy ok barmit csinalhatnak, a kerdezonek meg kuss a neve. Fizet a szobaert, nem? De. Akkor neki is van joga beleszolni egy piciket a dolgokba!

Na,johet a lepontozas :D


Szoval en beszelnek veluk, de nem hisztizve, hanem nyugodtan. Meg lehetne mondani, hogy mittudomen, te xy napon nem vagy otthon ( ha van ilyen), hasznaljak akkor. Vagy hasznalja heti 3x, ne allandoan. Mittudomen, valami megoldast csak lehet talalni.

2023. jan. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!