Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ez nem pofátlanság?

Ez nem pofátlanság?

Figyelt kérdés

A szomszédom házán leégett a tető és az egészet cserélni kell. Ezután az anyja gyűjtést szervezett (pontosabban koldulni kezdett) az egész utcában. Ötezret adtam neki, amire azt válaszolta, hogy egy másik szomszéd húszat adott.


Egyébként elég kellemetlen szomszédok, néhány éve folyamatosan átjárt hozzánk a kutyájuk és heteken át nem tettek ellene semmit.



2023. febr. 15. 11:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

De, pofátlanság, de nálad is működött, látod.

Én 5ezret sem adtam volna neki.

2023. febr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

De, ez pofátlanság.

Meg kellett volna köszönnie a kapott pénzt, mert nem lettél volna köteles semennyit sem adni.

2023. febr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Én egy vasat sem adtam volna neki.

Viszont megkérdeztem volna, a lakásbiztosító miért nem fizette ki a kárukat.

Ha ui. kifizette, akkor az összekoldult összeg tkp. nettó nyereség az utcában lakók átverésével.

Ha alacsonyabb értéken volt biztosítva, akkor ez a tanulópénz, hogy éveken át ugyan kevesebbet fizetett, de ilyenkor nincs is teljeskörűen fedezve a kára.

Ha meg egyáltalán nem volt lakásbiztosításuk, akkor meg az lenne a következő kérdésem, hogy a saját felelőtlenségük árát miért mással akarják megfizettetni.

2023. febr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Visszakérted legalább az ötezret vagy madár vagy?
2023. febr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Lol. Max haveromnak adnek
2023. febr. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen de. Sajnálatos, ami történt, de senki sem köteles segíteni neki, szóval inkább örüljön, hogy voltak, akik mégis megtették.

Olyan időket élünk, ahol minden FT számít, legyen inkább hálás, hogy ekkora összegeket kapott, ne legyen telhetetlen. Csak azért, mert valaki 20k-t adott, ne várja el, hogy mindenki más is ugyanígy tesz.

Az amúgy engem is érdekelt volna, hogy a lakásbiztosítás körül mi is a helyzet.

2023. febr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem kérdeztem a biztosítást, de az anyagi helyzetükből kifolyólag nem hiszem, hogy lett volna. Heten élnek a kétszobás házban és csak a férfi dolgozik. A ház állapota olyan, hogy a tűz nélkül is néhány éven belül rájuk omlott volna.
2023. febr. 15. 13:34
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Jol sejtem h nem kell szoliba jarniuk?
2023. febr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%
Itt szerintem nem a kunyizó szomszéd a hülye :D plusz látod, bejött neki. Max építenek egy újat az összekalapozott pénzből a romhalmaz helyett.
2023. febr. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
Szoval azt hazudta hogy a szomszed 20 ezret adott hogy buntudatot generaljon benned
2023. febr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!