Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik városba érdemes elköltö...

Melyik városba érdemes elköltözni, ha Ausztriába szeretnék dolgozni (ingázással) és itthon lakni?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 11. 20:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
10%

10-kicsit el vagy tévedve ezekkel a számokkal kapcsolatban. Hidd el, 10 éve élek Ausztriában, a pincérkedéstől a csoportvezetőig mindenféle munkám volt.

Ha rákeresel arra hogy “AK Brutto Netto Rechner” akkor ott pontosan beírhatod a bruttot, és kiadja neked centre pontosan hogy mennyit utalnak a hó végén. Ez a hivatalos számláló, mindenki ezt használja.

Ha csak a fentebb 2 példát is veszem, az lenne:

2100 brutto az 1611 netto

2400 brutto az 1768 netto


Csak hogy képben legyünk…

2023. ápr. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Igen, én ezt tudom. Néztem is ilyen kalkulátorokat.

Ezek szerint te nem érted, hogy én miről írok. A hirdetésekben minimum összeget írnak és oda van írva, hogy ettől hajlandóak többet fizetni.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy mondjuk valahova oda van írva, hogy bruttó 2400. Akkor ez annyit jelent, hogy ki lehet alkudni bruttó 3750-et is és máris meg van a nettó 2500.


Képben voltam előtte is, mielőtt írtad volna, hogy csak hogy képben legyünk...

Csak hogy képben legyünk... odaírják mennyi a minimum bruttó - ezt annak is odaadják aki 1 órája vette át a végzettséget igazoló okiratát. Annak akinek több éves tapasztalata van, az alkudozhat. És sokszor keres is ennyit.

Bécsi példát tudok, volt aki 5 éves tapasztalattal kialkudott nettó 2750-et... Az 4300 bruttó kb..

Na, képben vagyunk?


Mégjobban leszünk képben akkor ha én magam jelentkezek állásra, esetleg be is hívnak.

De sajnos arra várnod kell egy kicsit.

2023. ápr. 12. 17:56
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, most mennyit lehet kint keresni, én 10 éve költöztem haza.

Én vagyok az a hozzászóló aki írta, hogy Sopronból járt át.

Viszont utána Bécsben éltem 10 évet és ott is dolgoztam, már akkor nekem nettó 1900 volt a bérem, az akkori férjemnek meg ( aki osztrák ) ennél több.

Nem Billa kasszás voltam vagy ilyesmi, de nem is különösebben magas munkakörben voltam egy rendezvényszervező cégnél tevékenykedtem.

Furcsa, hogy azóta nem emelkedtek volna a kinti bérek ? Mondom, ennek már 10 éve.

2023. ápr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

De biztosan emelkedtek, szerintem az előző válaszoló pontatlan.

Vagy átverik a munkahelyén, tényleg ennyit kap és azt hiszi, hogy ez jó.

2023. ápr. 12. 18:19
 15/23 anonim ***** válasza:

13-as vagyok. Azt azért hozzáteszem, akkor is voltak nagyon pocsék bérek.

Az egyik barátnőm egy pékségben volt eladó és 900 ezer nettót kapott.

2023. ápr. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam, nem 900 ezer, hanem 900 eurót kapot :))
2023. ápr. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

11 vagyok.

Nem írtam pontatlan adatokat. És az alkuképességet nagyon felélövöd. Nagyon sok béralkun vettem már részt, ami a tapasztalat az az, hogy az álláahirdetésben leírtak + max 10-30%. A 30% az inkább már az amikor fejvadász írt rád és hívott meg felvételi elbeszélgetésre.


Nagyon elfelejtődik az hogy a bérek nem emelkedtek és hozzá még az hogy egész Bécs/Burgelland TELEVAN ingázókkal akik mindig ottvannak hogy elég nekik a minimum kiírt bér (mert ugye még mindig 2x a magyar bérnek), amiből kifolyólag nem tudsz annyit alkudni.


De azért ne higyj nekem, majd koppanj. Sok sikert.

2023. ápr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:

Nekem csak egy diplomam van es 25 eve eleg jol elek Becsben.

A 7-es valamit nem jol csinal, ha 2 diplomaval nem eri el a 2400 nettot.

Azt viszont nem igazan tudom,a szakmunkasok kozt mi az atlag ber,igy sajnos relevans valaszt nem tudok adni.

Az meg teny, sok magyar es egyeb kelet europai kevesebbert is elvallalja a munkat mint egy osztrak.

2023. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
18- mit dolgozol es mennyi a nettod?
2023. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

A Siemensnel vagyok department manager muszaki diplomaval.

A fizetesemrol nem szeretnek beszelni.

2023. ápr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!