Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vidékre költözni vagy inkább...

Vidékre költözni vagy inkább külföldre?

Figyelt kérdés

Hónapok óta ezen rágódunk a párommal, hogy mihez kezdjünk az életünkkel. Biztos vagyok benne, hogy sokan egyből rávágják, hogyha van eszünk, akkor külföldre megyünk, mert mindenhol csak ezt olvasom. Mindketten kertesházban nőttünk fel, de mióta összeházasodtunk panelban lakunk öt éve. A szüleimnél van a kutyám, mert neki nem lenne jó panelban, amilyen gyakran csak tudok megyek, de az nem olyan mintha velem lenne. Hiányzik a természet is és a család is hogy közelebb legyen. Gyermekkori álmom volt hogy egy tanyán éljek, és ez most megint felerősödött bennem. Nagyon szeretnék vidéken élni, csendben, nyugalomban, közel a természethez, távol a nagyváros zajától, de jelenleg nincs rá pénzünk, maximum csak hitelből tudnánk venni egy olcsóbbat. Máskor viszont, amikor a sok rosszat olvasom, hogy mindenki elmegy ebből az országból és hogy milyen rossz a helyzet amit egyébként én is tapasztalok, akkor arra gondolok, hogy fogom a hátizsákomat és külföldre költözöm.. Gondolkodtunk Németországban, de nem voltunk még kint megnézni, de akikkel eddig beszéltünk mindenki azt mondja, hogy haza se akar jönni. De ha kiköltözünk akkor meg pont azok a dolgok nem lesznek, ami miatt vidékre szeretnénk költözni. Valószínű hogy ott is albérletbe fogunk kezdeni, ahova nem vihetem a kutyát és távol leszünk a családtól és még ritkábban fogunk velük találkozni. Ezen agyalunk hónapok óta, hogy mit kellene tennünk, mi lenne a jó döntés, hiszen mindenki nem költözhet külföldre, valakinek itt kell maradni, mi legyünk azok akik itt maradnak, vagy mi is menjünk el? nem tudom hogy pl. Németországban lenne lehetőség venni valami kis hobbi telket, feléjük divat-e, mert én nem találtam, rendes építési telket is csak borzasztó drágán, mert még az is jó lenne, ha ott lenne lehetőség, hogy legalább egy kicsit tudnánk a természetben lenni, lenne egy kis kertünk ez a szívünk vágya. Ti mit gondoltok?

Kérem a politikát mellőzzük. Segítő szándékú hozzászólásokat várok.



2023. jún. 9. 07:35
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Igen én is ezen agyalok sokat, hogy nem lesz ott a család, most sem vagyunk egymáshoz olyan közel, de gondolunk egyet haza tudunk menni, de külföldről már nem. Inkább ami vonz minket a stabilitás, fejlett egészségügy stb.
2023. jún. 13. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!