Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egyetem vagy külföldi munka?

Egyetem vagy külföldi munka?

Figyelt kérdés
25 éves férfi vagyok. Szeretnék egyetemre menni, de előtte az érettségi eredményeimen javítani kéne, viszont külföldön is szívesen dolgoznék, megismernék új kulturákat, stb. Melyiket választanátok és melyiket választhatnám?

2023. jún. 15. 11:09
A kérdező szavazást indított:
Egyetem
Külföld
22 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Amint lehet, hagyd el ezt az országot! Én az egyetemet választottam és megszívtam.
2023. jún. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Egyetemmel még mehetsz Erasmusra, ha csak ismerkednél kultúrával. Végzettség nélkül meg nem nagyon tudsz olyan munkatapasztalatra szert tenni, amivel sokra mész.


Azért már 25 éves vagy. Messze vagy még a nyugdíjtól, de azért volt már bőven időd "ismerkedni" egyetem előtt...

2023. jún. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
97%

Ha elmész külföldre dolgozni egy érettségivel egyetemi végzettség és munkatapasztalat nélkül, akkor valami gondolom valami betanított munkát végeznél, gyümmölcsöt szednél, stb.

Ez az önéletrajzodban semmit nem fog érni. Talán megtanulod a nyelvet (attól függ mennyi ideig leszel ott és kikkel leszel körülvéve), ennyi előnye lehet.

Inkább húzz bele, készülj érettségire/felvételire, tanulj és utána mehetesz külföldre dolgozni diplomával.

2023. jún. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs vegzettseged, akkor kulfoldon megis milyen munkat akarsz?
2023. jún. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Hmm. Itt többen írják a végzettséget.

Nos, az ismerőseim egy része kiment végzettség nélkül. Aki egy kicsit is értelmes volt, simán talált jó melót. A nyelvtudás kellett csak igazából. Pl. simán mehettek csomagküldős céghez futárnak és elég jó fizut kaptak. Volt, aki kiment mosogatóként a hegyekbe és látták, hogy értelmes, aztán ott kint lett szakács. Megint más mosogatóból lett kamionsofőr, támogatott kinti képzéssel. És még sorolhatnám...

Ehhez képest itthon ismerek mérnököket 300-350-es nettóval.

2023. jún. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

5. az jó hely lehet, ahol a mosogatóból szakácsot csinálnak és képzettség se kellett hozzá. Kíváncsi vagyok hogyan jöttek rá, hogy egy mosogató jól tud főzni. Na jó, inkább nem akarom tudni...

Szerintem kevesek álma az, hogy futárok vagy kamionsofőrök legyenek egész életükben. Márpedig ha futárnak vagy kamionsofőrnek állnak, akkor nem sokminden mást tudnak csinálni a jövőben, csak járművet vezetni.

2023. jún. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És ez miért baj neked 6-os? Kicsit el vagy szállva magadtól.
2023. júl. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!