Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az Egyesült Államok az ÁLOM?

Az Egyesült Államok az ÁLOM?

Figyelt kérdés

Ha az átlagos helyeket nézzük... Amerikában a városok, az építések, a kertek, az utcák, a sok fa, a természeti adottságai és úgy összességében MINDEN fenomenális. Oké, ott is ezer problémájuk van az embereknek, de ha olyan helyen élhetnék, magasról tennék azokra a problémákra. Lényegében ugyanazt élem meg, mert rossz körülmények között élek, csak ótvar városban, stb. Valahogy Magyarország természeti adottságai sem érdekelnek, de lehet rossz helyen nézelődtem eddig?


Mit gondoltok erről?



2023. aug. 13. 23:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
57%

Nekem meg az a véleményem, hogy az Amerikai Egyesült Államok a korlátlan hülyeség hazája.

Egy ilyen országban egyáltalán nem akarnék élni.

2023. aug. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%
Nekem tetszett összességében. De meg kell nézni merre akarsz élni. Ami nagyon nem tetszett az az, hogy a kaja nagyon mesterséges. Szerintem nehezen szoknék hozzá. Viszont nem avgy bevándorló, azaz nem néznek le azért, mert máshonnan jöttél. Normálisan tudsz élni, mert van elég pénzed. Hatalmas terek vannak, nem kell szorongani.
2023. aug. 14. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Én legszívesebben 20 évente változtatnék!


1. Az első 20 évemet amíg mondjuk tanulmányaimat be nem fejezem addig otthon szülővel családi házban kisebb városban, ahol éltem a valódi életemet 20 éves koromig az meg is felelt és felelne. Van mind a 4 évszak.


2. A 2. 20 évemet egy nagyvárosban élném természetesen jobb környéken mondjuk New York-ban (tudom ott sem minden szép és jó)


3. a 3. 20 évemet azaz 40-60-ig egy mediterrán országban élném ahol egész évben 25-30 fok van tenger melletti szép kis házikóban. Vagy akár ide Olaszt is el tudnám képzelni.


4. a végső 20 de szerintem max 10 évemet azt otthon a családi házamban élném le ahol születtem.

2023. aug. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
42%

JA!

És mellesleg ha a kormányunk így folytatja a végén még a magyarokat ki is tiltják onnan, be sem fognak engedni.

2023. aug. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%
Nekem maximum rémálom.
2023. aug. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
61%
Egyszerűen csak buta vagy, aki álomvilágban él.
2023. aug. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
48%
Én régóta az Államokban élek és kicsit sem bántam meg. A legkevésbé élhető államok tízes listáján szereplő bármelyik állam is különb lakhely, mint Magyarország.
2023. aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Sok embernek az. Nekem nem. Élnek ott rokonaim, nekik bejött. Én a kulturális világa miatt nem szeretnék ott élni. Földrajzilag biztosan találnék olyan területet, ahová szívesen mennék.
2023. aug. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp nem bántásból írom amit írok, de! Nagyon sok embernek vizuálisan azaz a szó legszorosabb értelmében azért álom hely az USA (meg tkp bármilyen angolszász kéz formálta hely) mert kritikus időszakban azaz gyermekkorban, vagy esetleg azóta is, egész egyszerűen szinte kizárólag onnan kapta a vizuális ingereit. Teljesen át tudom ezt érezni és látom is a környezetemben ezt. Vagy egy másik példa: ha a szüleid, nagyszüleid nem beszéltek úgy a múltról hogy az számodra is átélhető legyen, esetleg vonzó is, nem olvastál régi korokban játszódó regényeket, aztán rosszul tanították a (magyar) törit, irodalmat stb. akkor lehet számodra Magyarország is egy semmitmondó hely, lehet egy több száz éves kisváros számodra unalmas, lapos hely, egyszerűen nem tudod hová kötni, nincs fogódzód az egésszel kapcsolatban.

Nekem nincsenek ilyen problémáim de nem vagyok rá sem büszke se nem szégyellem, egyszerűen így alakult, kevesebbet néztem tv-t kiskoromban mint az átlag és azóta se alakult ez ki nálam, nincs igazi kapcsolatom a mainstream vizuális kultúrával. Sok minden mást csináltam és sok egyéb hatás ért emiatt.

Pl. a Mediterráneum országai kapcsán érzek hasonlót amit sokan az USA kapcsán éreznek. Azóta persze jártam ott és láttam az árnyoldalait és nincs meg bennem az "ó ha ott élnék a problémáim se lennének" érzés de valahogy azóta is azt keresem itthon, amit arrafelé láttam. Talán több közünk is van hozzá eredetileg. Talán.

Vagy még egy érdekes példa, amikor először jártam Angliában, én az ottani vizuális ingereimet sem tudtam hová tenni. Értettem az építészetet, tetszett a táj, de azon kívül hogy 'kicsit fura' mindennek a kinézete, nem tudtam kapcsolódni hozzá. Pedig láttam egy pár UK filmet előtt, olvastam ezt-azt... azóta részben pótoltam mindezt, és jártam is arra újra, sokkal befogadhatóbb, sőt szerethető lett számomra az az ország.

A slusszpoén hogy akikkel először voltam, ugyanúgy amerikai filmeken nevelkedett társaim, egy része szerintem semmit nem érzékelt ebből, nekik kicsit olyan lehetett minden mint a filmeket csak sokkal kisebb, régibb, lepattantabb, kicsit európaibb, magyarosabb. Meg persze jobbkormányos. Hát, nekem a jobb kormány volt az utolsó ami miatt azt se tudtam hol vagyok.

2023. aug. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"ott is ezer problémájuk van az embereknek, de ha olyan helyen élhetnék, magasról tennék azokra a problémákra"


Mindenkinek a saját problémái a legnagyobbak, bármi legyen is az és mindig zöldebb a másik kertje, mert az ő problémáit nem ismered, csak a szerencsés helyzetét látod kívülről.


"rossz körülmények között élek, csak ótvar városban"


És ha szép városban élnél ugyanilyen ótvar körülmények között, akkor vajon észrevennéd a téged körülvevő szépségeket, vagy csak a saját rossz körülményeidre koncentrálnál?


Esetleg próbálj meg először csak átmenetileg, aztán akár tartósan is elköltözni abból az ótvar városból és jobb körülményeket teremteni. Ha ott most neked mindenképp vacak, akkor mit veszthetsz? Legrosszabb esetben máshol is ugyanilyen vacak lesz és semmi nem változik. Viszont legalább esélyed van rá, hogy máshol talán jobb is lehet az életed. Ha pedig mégsem jön be elsőre a váltás és nem javul a helyzet, még mindig költözhetsz tovább és keresheted a neked jobban tetsző környezetet, az eddiginél jobb körülményeket.

Persze nem tudjuk, hogy hol élsz és miért rosszak a körülményeid. Ennél mindenképp komolyabb előkészítést, tervezést, felkészülést igényel akár csak utazni, rövid időre szerencsét próbálni mész, akár örökre elköltözöl.


"Magyarország természeti adottságai sem érdekelnek, de lehet rossz helyen nézelődtem eddig?"


A kérdés jó! Magyarországon is rengeteg szépség van és sokan tudják is élvezni ezeket - nem feltétlenül csak ott lakva, hanem kellően sokat utazva, kirándulva, stb. Aki viszont csak a rossz dolgokra összpontosít, az az orra előtt levő szépségeket sem veszi észre, mert a magával cipelt problémái elvonják róluk a figyelmét. Akár ugyanazon a helyen is csodákat lát az egyik és csak a saját magával hozott vihar felhőket a másik. Nem véletlenül mondják, hogy az utazás nem oldja meg a személyes, pláne belső problémákat, mert bárhova utazol is, a problémáid az első, amiket magaddal cipelsz mindenhova. Érdemes előbb a saját gondolkodásmódod, világnézeted, belső problémáid rendbe tenni, aztán magad körül a saját életedet és aztán haladni egyre nagyobb körben kifelé a külső tényezőkön javítani.

2023. aug. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!