Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan költözhetek Kanadába?...

Hogyan költözhetek Kanadába? Hallottam valamikor, hogy van egy magyar cég, aki segít ebben.

Figyelt kérdés

2023. aug. 14. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Te? Sehogy. Ha ezt itt és így kérdezed.
2023. aug. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Vállalj először ott munkát.
2023. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Tobb ceg is van.

De gonolom beszelsz, angolul, utannaneztel a vizum felteteleinek, es van piackepes szakmad is, sot meg fiatal is vagy.

Nem bantasbol, de ha komoly az itteni kerdesed, akkor meg halaszd el a koltozesi terveket.

2023. aug. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha már van egy konkrét képed az egészről, akkor a vízumot illetően a konzulátuson jelentkeznék, írnék a kezdetekben egy emailt.


Ha informálódnál még, akkor én a helyedben egy erre való Facebook csoportokban kérdeznék először is, olyant keresnék, ahol magyarok Canadában élnek. Én beírtam a keresőbe, hogy Magyarok Canadában és máris kidobott egy ilyen csoportot elég népes tagszámmal.

Egy ilyen csoportban elmondják nagyjából hogy hogyan kell belevágni, mikre van szükséged, hogy milyen álláslehetőségek vannak, merre érdemes lakni vagy letelepedni, esetleg kapcsolatban hozhatnak egy kinti emberrel.

Az előnye, hogy, ha nem szeretnél kapcsolatokat építeni, csak és kizárólag informálódnál, akkor egyszerűen anonim kiírhatod a kérdést, vagyis én úgy veszem észre, ezt már minden fb csoportban lehet.


Esetleg körbenézhetsz olyan munkahleteőségenél, ahol lehetőséged nyílnak arra is, hogy külföldön dolgozz és Kanadával is a listájukban van.

Viszont azt tudnod kell, hogy ez egy elég komoly folyamat. Már bekerülni is a helyre elég nagy munkával sikerülhet.

Aztán, ha bekerültél is egy másik dolog, hogy te mehetsz-e Kanadába, te leszel az egyik, akit odaküldenek. Általában vagy olyan munkaerőnek kell lenned vagy valamit előtte telejsítened kell cégen belül.

Ezt nem lehetetlen megcsinálni, nem azért írom, csak azért, hogy ne legyenek téves képzeteid, hogy te csak elmész egy interjúra, felvesznek és egy hét múlva már mész is Kanadába.


Az ilyen cgekkel pedig (amiket megemlítesz) egy kicsit óvatos lennék. Nem akarok általánosítani, mert vannak megbízható cégek, de nem árt vigyázni.

2023. aug. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Legjobb módszer, ha a kérdésed első három szavát bemásolod a google vagy más keresőbe és máris találsz egy csomó alapos cikket, beszámolót, véleményt, amiket nem fog se belinkelni ide senki, se mindet bemásolni.


Köztük többek közt az illetékes hivatalok oldalait is.


Sok sikert a keresgéléshez!

2023. aug. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Hallottam valamikor, hogy van egy magyar cég, aki segít ebben."


Biztosan van(nak) ilyen cég(ek), akik abból csinálnak üzletet, hogy mások nem akarnak/képesek maguknak megtalálni a szükséges információkat és/vagy félnek más segítsége nélkül elintézni maguknak a dolgokat.

Mivel ezek a cégek is a bevételből élnek, vagy tőled szednek érte díjat, hogy helyetted intéznek neked dolgokat, vagy a munkahely, szállás, egyéb szolgáltatók fizetnek nekik - akik aztán rajtad hajtják be ezeket a költségeket is. Szóval végső soron mindenképp neked kerül pénzedbe, még ha rejtett költségként jelentkezik számodra, nem egyértelműen neked kiszámlázott tételként.


Ugyanúgy, ahogy az utazási irodáknál is, biztosan van, aki számára megtérülő, jobb választás, hogy nem neki kell mindennel bajlódni, hanem más elintézi helyette és ő csak beleül a kész dolgokba. Mások viszont általában felesleges extra költségnek, lehúzásnak és főleg nem is mindig a céljaik/érdekeik szerinti megoldásnak tartják.


Az ilyen bevándorlási, letelepedési információk, ügyintézések messze nem olyan bonyolultak, hogy valaki ne tudja magának kideríteni és elintézni. Viszont aki ennyire nem képes ezeket a dolgokat intézni, az általában nagyon kiszolgáltatott az ilyen közvetítő cégeknek, hiszen ellenőrizni, felülbírálni sem tudja, hogy mások helyette mit, hol, hogyan, mennyiért intéztek el.


Nagyon sok extrém, már büntetőjogi kategóriájú sztorit is hallani olyan cégekről, amik "mindent intézünk helyetted, neked csak dolgozni kell menni" szerveznek munkásokat külföldi országokba - ahol aztán illegális munkákat szerveznek nekik, állatok módjára tartják őket munkásszállókon, még orvosi ellátást se biztosítanak, ha szükség van rá, sőt akár az útlevelüket is elveszik a megérkezés után, így illegális bevándorlóként (na meg sok esetben nyelvtudás nélkül) még a rendőrségre se mehetnek a panaszaikkal.


Persze mindennek több féle szintje van. Ugyanúgy létezhetnek korrekt és valós segítséget nyújtó közvetítő cégek, mint ahogy kihasználó, lehúzó ügyeskedők. A kérdés az, hogy mennyire vagy képes felmérni a különbségeket köztük - meg ha erre már képes vagy, akkor miért nem intézed a többi dolgot is magadnak helyettük.

2023. aug. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 4. válaszoló vagyok, még akartam egy dolgot írni, csak nem volt rá időm.


Az ilyen cégekkel pedig (amiket megemlítesz) egy kicsit óvatos lennék. Nem akarok általánosítani, mert vannak megbízható cégek, de nem árt vigyázni.


Annak idején nekem is nagy álmom volt egy külföldi helyen dolgozni és én is a neten találtam egy céget, ami lehetőséget biztosított erre. Viszont nekem végig rossz érzésem volt. Több szempontból is furcsák voltak. Most nem részletezném, de a lényeg, hogy én úgy voltam vele, hogy ez kamu.


Azóta rengeteg év eltelt (akkoriban kvázi 0 db értékelés vagy másoktól származó infó volt róluk a neten). Most így sok-sok év után a komment előtt rájuk kerestem kíváncsiságból. Mint kiderült, nem kamu. Viszont a Gyakorin is és a Google reviewsban is fullra le van értékelve és nem olyanokat írnak, hogy 1 csillag, mert csúnyán nézett rájuk a konyhás néni, hanem elég komoly dolgokat írnak le, többen is.

Szóval, bár nem volt kamu, jól tettem, hogy nem mentem rá.


Esetleg még ennek a cégnek utánanézhetnél kicsit, milyen értékelései vannak vagy Gyakorin kérdeztek-e róla.

2023. aug. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!