Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Külföldre költözés egyedülálló...

Külföldre költözés egyedülálló anyaként egy gyerekkel?

Figyelt kérdés

Vannak itt olyan egyedülálló anyák vagy apák akik egyedül gyerekkel kezdtek új életet külföldön?Leírnatok a történeteiteket,saját tapasztalatot?!


Üdv,

Egy 10 éves lány anyukája.



#gyerek #külföld #költözés #Egyedülálló anya/apa
2023. aug. 30. 07:22
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó,ez jól esett! 🙂
2023. aug. 31. 06:50
 12/15 anonim ***** válasza:
70%

10!


Nos, én se beteg nem vagyok, se kisebbségi komplexumot nincs, a nőket sem gyűlölöm és mellé még csak kisfiú se vagyok. Nő vagyok és anya. Mint ilyen, értelmes tanácsot is adtam, ahogy amúgy a többiek is. Ugyan csak A 8 valaszado lett 100%-ra pontozva, a többit mindet le kellett húzni, mind ugyanazt irta, amit ő: volt eleve munkahely es lakhatas, mielőtt mentek volna. Ez az alap.

Tudod, külföldön élő magyarként benne vagyok pár helyi magyaroknak szóló Facebook csoportban. Kb naponta latom az "átvert a közvetítő, kiraktak a munkasszállóról, nem tudok hova menni, stb" postokat. Egy felelősségteljes felnott egyedul se vág neki a nagy semmivel a nagyvilágnak. Gyerekkel meg aztán pláne nem.

Először utána néz-nem itt, hanem az adott ország hivatalos oldalain, mit kellene elinteznie, hogyan tud gyorsan lakhatashoz jutni, hogyan tudja q gyereket iskolaba íratni, van e ott speciális iskola kulfoldrol érkező, nyelvet nem beszélő gyerekeknek, stb. Munkát keres, jól atolvassa a szerződést, meg is érti, úgy írja alá. Ha ez mind meg van, akkor indul neki.


Off


Nem, a gyerek nem "elsősorban az édesanyáé, aki a világra hozta" . Mindkettejüké. Ha az apa felügyeleti joga nincs megszüntetve, bizony joga van a gyerekéhez, pont ugyanannyira, mint az anyának. Ha nincs kizárólagos szülői felügyeleti joga az anyának, ami manapság kb biztosan nincs, akkor bizony csak és kizárólag az apa beleegyezésével és engedélyével viheti ki külföldre a gyereket. Enélkül bizony apuka feljelentést tehet gyermekrablas miatt.

2023. aug. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nos,ez csak egy kérdés volt,ki hogy csinálta milyen történet áll mögötte?!Nem azt mondtam hogy már holnap reggel fogom a gyereket és indulok (nem vagyok debil),egyszerűen kivancsi vagyok,hogy van-e olyan aki megtette ezt a lépést!!Nyílván én is felelősegteljes anya vagyok,itthon helyi viszonylatban jól kereső állással,de még is azt érzem,hogy nem találom itt meg a számításaim!!!A kizárólagos felügyeleti jog az enyém (amit jobb ha tudsz, hogy még mindig létezik),nincs közös nevelés.Apuka hébe-hóba fizeti a gyerektartást aztán fél évente egyszer meglátogatja a lányt!Ettől függetlenül tartjuk a kapcsolatot apukával telefonon.Gyerekrablás?!(köszi, feldobtad a napomat a hülyeségeddel 🤓🤐🙄😆
2023. aug. 31. 08:51
 14/15 anonim ***** válasza:
41%

Azt te sehol se irtad eddig hogy kizarolagos jogod van.

Enberek ezrei koltoznek napiszinten, de mindegy mit irsz, ugyis akad valaki aki lepontoz, lehhulyez, o jobban tudja, stb.

Sok magyarorszagi ugysem hiszi el ha leirod a kinti tapasztalatod, mert az nem ugy van, me neki a 16-ik unokatestvere 10 evvel ezelott maskep csinalta.

Minden koltozes mas. Ezert fontos hogy neked legyen egy eletkepes terved.

2023. aug. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A hülyeség a te oldaladon van, nem az enyémen, kezdve eleve a bugyuta kerdeseddel, ugye. Az értő olvasas se megy, mert különben sikerült volna értelmezned a kommentem második részét a felügyeleti jogról. Amúgy innen le merem fogadni, nincs neked kizárólagos felügyeleti jogod, csupán nálad van elhelyezve a gyerek és apa szülői felügyeleti joga szünetel, nem pedig megszünették. Bizony, bizony, van olyan, hogy gyermekrablas és bizony külföldön komolyabban veszik a külön élő szülők jogait, mint itt. Nekem pl az iskolai beiratkozáshoz vinnem kellett a hivatalos fordítással és Apostille pecséttel ellátott bírósági ítéletet, amiben nálunk konkrétan épp kizárólagos felügyeleti jog volt megállapítva, apukatol pedig még a kapcsolattartas is meg volt vonva.
2023. aug. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!