Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg ennyire szégyen ilyen...

Tényleg ennyire szégyen ilyen módon otthon lakni?

Figyelt kérdés

Lassan 30 leszek, ennek ellenére nem szeretnék elköltözni itthonról.

Ismerőssel beszélgettem, szerinte gáz, Ő albérletben lakik, amit úgy állít be mint a felnőtt élet netovábbját.

Családi ház, majdnem 40 m2 saját házrésszel (háló, nappali-konyha, fürdő), almérőkkel (szülőknek fizetem a fogyasztást), saját, kerítéssel leválaszott udvar, külön bejárat az utcáról.

Direkt így lett kialakítva a ház mert így többet tudok spórolni, páromat sem zavarja a helyzet.


2023. okt. 29. 20:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked meg a párodnak, szüleidnek megfelel, akkor nem gáz. Minden jót!
2023. okt. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szóval konkrétan nem a szüleiddel élsz, csak nem kell fizetni az albit.
2023. okt. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
szerintem se gáz, addig amig nem nyitogatnak rátok, mert totál külön vagytok.
2023. okt. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Így ahogy leírtad, ez teljesen rendben van!
2023. okt. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Ha nektek jó, akkor jó. Viszont kicsit érzem benne a félmegoldást, és hogy miért is köthetnek bele páran. Szóval ez így már nem a klasszikus otthon lakás, hiszen külön ajtó, szeparált zárt udvar, saját házrész stb.

Viszont a falakon át ugyanúgy hallanak és ott lesznek a szülők. Ugyanúgy ha gondolnak egyet, fél perc alatt már kopoghatnak át hozzátok. És hát a rezsi kapcsán se láttam semmit szóval ha jól sejtem ingyen lakhatás ebben a formában (nekem nincs vele bajom, én nem vagyok előítéletes, mindenki éljen ahogy szeretne és tud). Szóval klasszikus otthon éléstől jóval több, de a különköltözéstől kevesebb. Lesz akinek megfelel, lesz akinek nem. Bár szégyennek nem tudom ki mondaná.

2023. okt. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó megoldás, jobb mint hitelbe verni magad vagy másnak fizetni a bérleti díjat.

Vannak nagyon jó hangszigetelő megoldások, és ha a bejárat is külön van akkor teljesen ok.

2023. okt. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
és ki a fenét érdekel, hogy az ismerős szerint mi a jó meg mi a nem? 30 évesen lehetne már önálló véleményed az életedről és tudhatnád már, hogy neked mi jó és mi nem.
2023. okt. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Külön lakásrészlegben élsz nem kerülgeted anyádékat a konyhában vagy a fürdőben, saját magadnak főzöl és takaritassz is akkor okés.Ha nem akkor gáz.
2023. okt. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem gáz a szülőkkel lakni. Az a gáz, hogy felnőtt férfi létedre nem tudsz véleményt formálni és mások véleménye szerint élsz.


Ha valamelyik fogyatékos azt írja, hogy dobd ki a párodat.. akkor elgondolkozol azon, hogy kidobd?

2023. okt. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem anyád jár át takarítani, meg főzni, akkor ez teljesen rendben van
2023. okt. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!