Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Költözés az egyesült királyság...

Egy senki._. kérdése:

Költözés az egyesült királyságba. Hogyan, mik az új szabályok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nagyon sokat próbáltam kutatni arról, hogy hogyan is működik az új rendszer és a 2021 óta bevezetett brexit. Az a baj hogy egyetlen egy ismerősöm sincs, aki tudna erről mesélni és teljesen elvesztem az oldalak között. Idén fogok érettségizni és arra gondoltam halasztok egy évet az egyetemen és kimegyek egy fél évre az egyik barátnőmmel az egyesült királyságba tapasztalatszerzés és nyelvtudás fejlesztése miatt. Mindkettőnknek van B2-es nyelvvizsgája. Arra gondoltunk hogy jövő agusztus- szepterberkörnyékén mennénk ki. A kérdés az, hogy mennyi esély van arra, hogy kapunk vízumot és hogy tudjunk is dolgozni egy pár hónapot a vendéglátásban például és hogy tudjunk bérelni egy olcsó lakhatási helyet? előre is köszi aki egyáltalán végig olvassa c:

nov. 20. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

sztem semmi esélye, mert a hiányszakmákba keresnek munkaerőt

+1 így biztosan ne indulj el, hogy 2023-ban nem tudsz egy keresőt használni és ez most nem vicc

nov. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszeru mar a kijovetel.

Nyaron szezonmunkakra van esely kijonni, de az nehany honap, aztan menni kell haza. A uk government oldalan fel vannak tuntetve a hianyszakmak, amik alapjan lehet vizumert folyamodni.

Irorszag johetne meg szamitasba a nyelv miatt, de ott meg epp lakhatasi valsag van, ugy tudom.

Amugy a facebookon van egy csoport, brit letelepedessel, allampolgarsaggal kapcsolatos dolgokrol szol. Csatlakozz, ott elegge naprakeszek a nepek, h mi mindennek kell megfelelned, h johess.

nov. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Esetleg au-pairkedes is szoba johet, ha jol ertem, mindketten lanyok vagytok. Annak nem tudom a menetet, neten biztos vannak ilyen ugynoksegek, akik leirjak.
nov. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tesóm ott él, most próbálja "kisegíteni" egy barátnőjét. Az adott céghez be kell adni az önéletrajzot, a cégnek úgy kell dönteni, hogy ő kell nekik, aztán munkavállalói vízum, kisfaxom, szóval nem egyszerű menet most már (ő mérnöknő amúgy, mármint tesóm is, és aki ki akar menni, az is).
nov. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!