Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szólhatok ezért a szomszédnak?

Szólhatok ezért a szomszédnak?

Figyelt kérdés

Három hónapja költöztünk új albérletbe. A felettünk lakó szomszéd sokáig fent szokott lenni esténként, ilyenkor áthallatszódik néhány hang felülről. Semmi rosszat nem csinál, csak él. Járkál, nyikorog a padló, becsuk ajtókat, gondolom nem figyelve arra, hogy ne legyen hangos. És csak úgy általában úgy mozog, hogy nem figyel arra, hogy ne legyen hangos. Gyakran le is esnek dolgok, ami csörömpöléssel jár.


Többször van, hogy emiatt nem tudok időben elaludni. Én már 10-kor ágyban vagyok, ő még éjfélkor is járkál, leejt dolgokat.

De nem tudom, hogy emiatt lehetne-e szólni neki, mert végülis nem csinál semmi rosszat, de én van, hogy nem tudok tőle aludni. Ami elég kellemetlen szerintem.


Egyébként, azt hiszem, nem helyes, hogy egyes számban beszélek róluk, mert még ugyan nem találkoztam velük, de talán több egyetemistának kinéző fiatal lakik abban a lakásban. (Egyébként mi is egyetemista fiatalok vagyok a barátommal).

Budapest belvárosa, tipikus körgangos házról van szó egyébként.


Ti mit gondoltok?



2023. dec. 6. 09:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
26%

Az meg főleg nem az ő baja, hogy te nem tudsz aludni.


Én is 11-kor legkésőbb lefekszem, a barátom hajnali 2-ig fenn van, és mászkál, néha eszik, iszik, stb, zajt kelt, mert ÉL, de behajtom az ajtót és alszok.

2023. dec. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%
Tudod mit? Menj fel hozzá, mutatkozzál be, hogy te vagy az új lakó, és kérdezd meg, nem zavarod-e valamivel, aztán talán szóba kerül az, hogy ő igen.
2023. dec. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ezek a panelház megszokott zajai. Nagyon kötözködőnek fognak tartani, ha ezt szóvá teszed.
2023. dec. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szólni bármiért lehet, legfeljebb hatása nem lesz. Én nem szólnék, ezzel nem lehet mit kezdeni és igazán hibáztatni sem lehet őket, hiszen csak élik az életüket.


Füldugót tudom én is ajánlani. Én magam is használom egyetem óta és teljesen jókat alszom.

2023. dec. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hiába szólsz neki, biztos olyan vékonyak a falak, hogy azért hallatszik át minden. Menjetek egy régi típusú bérházba, azoknak jó vastag falai vannak, ott nem hallatszik át semmi.
dec. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én ezért vettem egy záró szinten lakást felettem csak az üres tetőtér van.


Amúgy meg rossz a hallásom ne érdekel hogy ki mit csinál :D

jan. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!