Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan viszonyultok azokhoz a...

Hogyan viszonyultok azokhoz a szomszédokhoz akiknek ilyenkor jut eszébe nagy házfelújításokat végezni?

Figyelt kérdés

A kérdésemet az ihlette, hogy a szomszéd 1 órával ezelőtt neki esett a falat szétbontani, hogy ő a nappalit kibővítse. Folyamatos dörömbölés, fúrás és csattogás ami nagyon át hallatszik mivel sorházban élünk így egybe érnek a lakások.


Baromira zavaró mert a mai naptól kezdve már itthon van mindenki (illetve én még holnap megyek melózni de a család többi tagja már nyugalmat szeretne itthon és élvezni az együttlétet)


Ezzel ellentétben azonban próbálok megértően hozzáállni és úgy gondolkodok, hogy biztos oka van annak, hogy ilyenkor estek neki és nem jókedvükből csinálják. Meg igazából még nincs karácsony szóval ugyanolyan hétköznap van mint ha január 22 lenne és nyilván azért azt nem gondolnám róluk, hogy a karácsonyt is átzajongják. Bár a fene tudja.


Igazából csak kíváncsi vagyok, hogy ti miképpen viszonyulnátok ehhez?



dec. 22. 16:23
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
32%

“Az meg pl. törvényben van lefektetve, hogy 7-12, és 15-19-is nyírsz füvet, vasárnap meg nem.”


Ez Magyarországon is így van, de nem tudom hogy jön ide.


A kérdező összeérő sorházban lakik, az ilyen szempontból ugyanolyan, mint társasházban lakni. Mivel összeérnek, kapizs? Nekem eszembe nem jutna ilyenkor fúrni-faragni, mert nem vagyok egy büdös paraszt, de amennyire te felháborodtál ezen, gondolom te az vagy és leszarod, kit zavarsz a tevékenységeiddel :D Egy átlag hétköznap is zavaró a fúrás, de azzal úgy van az ember, hogy mikor csinálják, ha nem akkor. Én így december végén viszont mikor mindenki nyugiban szeretne lenni otthon, biztos nem idegesítenék senkit, ez nem azt jelenti, hogy aranykanállal a számban születtem xD Hanem azt, hogy nem vagyok egy önző paraszt. Kár, hogy sok emberből hiányzik az empátia.

dec. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor? Milyenkor? Hétköznap van...
dec. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
69%

"A kérdező összeérő sorházban lakik, az ilyen szempontból ugyanolyan, mint társasházban lakni. "


Én is duplaháznak a felében lakom, közös fal helyett 2 db 12,5 centi vékony fal van, tehát kb. mint a sorháznál, csak 2 ház van összetolva. Ettől jogilag különálló egység, és azt csinálok az enyémben, amit akarok. Nyilván nem fogok éjfélkor vakolatot ütlegelni.

Engem speciel. sokkal jobban idegesítene a magyarországon divatos vasárnap hajnali 5-kor történő fűnyírás. Minde közszében van egy ilye hülye, ahogy minden panelban is van legalább egy, aki vasárnap reggel 7-kor ütvefúr.

dec. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom nem jókedvből áll neki most, hanem most van ideje csinálni. Amúgy én az a típus vagyok, h ha nap közben zajonganak, az nem érdekel, felőlem bonthatja is egész nap a házat, csak este legyen csend, amikor aludni akarok.
dec. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
38%
#13 ne idealizáld annyira túl Németországot, éltem kint, de nincs az a pénz, amennyiért visszamennék. Lehet ott nincs hajnal 5-kor fűnyírás (igaz nálunk sincs itt Magyarországon, legalábbis én még sose keltem erre), de vannak más problémák, amik miatt én személy szerint sosem tudtam ott boldog lenni.
dec. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Úgy lennék vele, hogy biztos most lett hozzá kellő idő/ideje, és valamikor ennek is el kell készülnie, ennek is neki kell állni. Persze, kellemetlen, de amíg emberi időben teszi, és nem a tényleges ünnepnapokon, akkor addig hadd dolgozzon.
dec. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Lehet akkora fát vett,hogy le kell miatta bontani a falat.
dec. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

15 nem idealizáltam. Nyilván vannak problémák, de az nem kapcsolódik a témához. Amikor azt írom le valahol, akkor mindig jön valaki, aki megmondja, hogy hazudok, mert neki a sógorának a kollégája járt már a Passaui hídon, és látta hogy itt mindenkit pénzágyóval lőnek. :DD


Egyébként az sem mindegy, hol éltél. Délen, bajoroknál és sváboknál én sem tudnék beilleszkedni sem. Az északiak közt befogadóbbak.


De kormányzati/önkormányzati szinten nekem is vannak dolgok, amitől hányok. Csak ezt nem szabad mondani elvakultaknak, akik nem, vagy csak pár éve jöttek ki.

dec. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Értelmi fogyatékosnak gondolom.
dec. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
47%
19 nem mindenki lakik anyunál.
dec. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!