Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyibe kerül egy budai...

Mennyibe kerül egy budai luxus ingatlan fenntartása?

Figyelt kérdés
Itt gondolok a rezsire , ha esetlegesen elromlik valami , annak javítására, telekköltség , biztosítás stb

jan. 7. 08:44
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

“ honnantól számít luxusnak egy ilyen helyen lévő ingatlan?”

Lol . Budától Pestig . Onnan , hogy kiírtam, hogy Budai luxus ingatlan .

Azt viszont sajna nem, hogy általánosságban a mai korszerű technológiákat tekintve mondjuk egy 5 szobás, 2 fürdős villa fenntartása .

Hőszivattyús, napelemes, fúrt kút stb

jan. 7. 10:27
 12/18 anonim ***** válasza:
Akkor a mienké nem luxus, megnyugodtam. Csak négy szoba van.
jan. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Az mondjuk, hogy Budán vagy bárhol máshol nem befolyásolja különösebben a fenntartását.
jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nekünk 5 szoba , bár “csak” egy vidéki családi ház , és nem túl korszerű . De messze nem villa
jan. 7. 11:38
 15/18 anonim ***** válasza:
Előre leszögezem, hogy fogalmam sincs, mennyibe kerül. Gondolom nagy mértékben függ az ingatlan méretétől is, a fűtés módjától, meg még egy csomó mindentől, stb. De egyszer a Rózsadomb Centerben fizettem be a csekkemet. Előttem állt a sorban egy öreg bácsi és egy idős néni, nagyon jól szituáltak voltak, víz, gáz, villany stb. rezsi csekkekkel a bácsi kezében. Előttem fizettek. 3 millió 200 ezer Ft-ot számolt le előttem az idős úr a postás hölgynek. Fogalmam sincs, hány szintes kacsalábon forgó kastélyban vagy miben élhettek, de nagyot nyeltem mögöttük a sorban a kis tízezres csekkemmel és erősen gondolkodtam, hogy be merjem-e fizetni azon a postán vagy inkább menjek máshova.
jan. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Telekköltség alatt nem tudom mit értesz.


Rezsi: nyilván nem ugyanannyi kifűteni egy 3 emeletes 10-12 szobás villát mint egy 3 szobás lakást. Villany, víz használat is valószínűleg több, még ha ugyanúgy csak 2-3-4 ember lakja, akkor is valószínűleg vannak állandó költségek (programozott locoslás, medence, szauna, extra világítások stb.), amik egy átlag lakásban-házban nincsenek.


Biztosítás: igen, sokkal drágább lesz, mint a 3 szobás lakásé. Biztonsági rendszer biztos sokkal drágább.


Bizonyos telekméret felett kertész, kertépítész kb. kötelező elem, nagyobb eséllyel lesznek állandó alkalmazottak.


Javítások: egyrészt feltehetően ezeket a technikákat (mondjuk egy ekkora villa hőszivattyús fűtési-hűtési rendszerét vagy egy medencés-szaunás-masszázskádas-4 fürdőszobás villa vízrendszerét) úgy szerelik be, hogy van egy cég, azzal egy szerződés, aminek van fix havi/éves díja, ők jönnek évente/negyedévente karbantartani, takarítani stb. a rendszert. Másrészt ha ki kell cserélni egy 5000 forintos alkatrészt abban nem az alkatrész lesz a drága, hanem mondjuk ennek a cégnek a kiszállási, szerelési költsége (de oda egy egyenruhás, tiszta, udvarias, hozzáértő szaki fog kimenni, nem a szomszéd Jóska bácsi csinálja meg 'okosba anyagár + zsebbe 5000-ért).


Hogy mennyi vagy hányszor annyi (ha ez a kérdésed) az konkrétan az adott épülettől és telektől függ.


Biztos kihagytam valamit, nem ilyen villában lakom. :D

jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16 haha, azt írta 5 szoba, két fürdőszoba. Nem 10 - 12 szoba... az már egy kastély...
jan. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
5 szoba és 2 fürdőszoba messze van a luxuskategóriától. :D
jan. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!