Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Külföldön akik laktok és...

Külföldön akik laktok és magyar féle vagy ahhoz hasonló TB rendszer van ott milyen az állami ellátás szinvonala orvosnál, korházakban és mennyi a várakozási idő? Írjatok országot is légyszíves.

Figyelt kérdés
jan. 17. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Finnország ami híres volt a jó egészségügyi rendszerről nagyon leromlott. Ha van helyi TB kártyád, akkor jogosult vagy eü. ellátásra. Ha beteg vagy csörögsz az orvosi rendelőbe. Ha szerencséd van még aznap felhív egy nővér, aki kb. akkor add időpontot ha min. félholt vagy. Fizetni kell majdnem mindenért, hogy mennyit az függ melyik jóléti területen élsz. Engem nov. 30-án műtőttek. Az utam a műtétre: foglaltam a körzeti dokihoz időpontot, az értékelte, hogy szükségem van-e műtétre. Aztán a kórházba kellett menni a sebészhez aki elmondta milyen előnyei vannak a műtétnek és mik a rizikók. A sebész dönt arról is, hogy mehetek vagy nem műtétre. Aztán 6 hónap után (mákos voltam van aki két évet is vár erre a műtétre) kaptam időpontot a műtétre. Közben kellett mennem ultrahangra és kétszer vérvételre. Az orvosi konzultáció 19 euró volt, a sebészi konzultáció 59, műtét 99, plusz műtét után nővérhez időpont (sebet kötözte be) 41 euró. Ultrahang és a vérvétel ingyenes volt. Ez mind állami. Most megyek fogorvoshoz, éjszakai fogvédőért. Állami, de a fogvédőt 100% nekem kell fizetni. Azt mondta a doki kb. 800 euró lesz.. Dokik kedvesek, az ellátás általában magas szintű. Jelenleg szinte mindenhol orvos/nővérhiány van.
jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Belgiumban èlek,háziorvoshoz nagyon gyorsan eljutok,akár aznap.Műtétre is viszonylag gyorsan sor kerül.Nekem egy nem életbevàgóan fontos műtétre 6 hónapot kellett várnom,páromnak relatív fontos műtètre 2 hetet kellett várnia.

Van egészségügyi biztosításunk és a munkaadó fizeti a kórhàzi biztosítást.Az alap biztosítás èvi 150€.Háziorvosnàl 8€ egy làtogatás.Tavaly volt a műtètem,30€-t fizettem,párom semmit.(Nekem cisztàt műtöttek amúgy,páromnak meg a térdèt)

jan. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Svájcban élek, a tb rendszer magán egészségügyi szolgáltatókból áll, havidíjas, a balesetbiztosítást a munkaadó állja.


Komoly műtétre nincs annyira várólista, az ellátás jó, viszont a HO ellátás nem gördülékeny.


Túlterheltség van, ha felhívod, akkor 1-2 hétre kapsz ip-t, ha viszont inkább bemész 1-1,5 órán belül sorra kerülsz és tisztességgel ellátnak, úgyhogy mi inkább lemegyünk, ha bajunk van.

jan. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!