Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 2 éves gyerekkel albérletben...

2 éves gyerekkel albérletben társasházban?

Figyelt kérdés

Lassan 2 hete lakunk ebben az albérletben. Fiatal, rendezett pár vagyunk, 2 éves gyerkőccel. Akinek van gyereke, az minden bizonnyal tudja hogy az nem jár néma csenddel. Sajnos vagy nem sajnos, nagyon hisztis korszakát éli, én pedig probalok rohadt türelmes lenni vele, de a párom nagyon tart attól hogy kitesznek minket.

Az okok ami miatt fél és sokat veszekszünk:

-pelenka csere az néha maga a pokol, hisztizik, néha kiabál, nem birja kivárni azt az egy percet, de ez nem rendszeres.

-egy sima fel-alá mászkálás is (szerintünk) le hallatszódik (első emeleten vagyunk) főleg ha fogócskázós kedvében van, halljuk a dübögést másoktól is, más gyerekektől így gyanítjuk hogy ezt is hallják. Szepen szólunk rá, abba szokta hagyni de van hogy direkt dobog a kis lábával mert tetszik neki.

-Az esti altatás szintén néha borzalom szokott lenni, konkrétan van hogy úgy visít mint akit nyúznak, nem erőszakkal altatom, ilyenkor várunk egy kicsit hogy meg nyugodjon de alvás előtt mindig szólok hogy ‘lassan alvás’ így nem éri váratlanul de van hogy ő nem almos. Ilyenkor sokat veszekszunk sajnos mert a páromnak 200 a vérnyomása mert hogy ‘ezt mindenki hallja, kifognak rakni minket’.

-Leejt egy játékot a parkettára vagy zörgős műanyag játékkal játszik, szerintünk ez is le hallatszodik.

Szóval kb szerencsetlen gyerekre mindig rá van szólva, és nem mindig általam. Egyébként a korához képest egy nagyon nyugodt természetű gyerekről beszelunk, természetes hogy az új környezetet meg kell szoknia, próbálom lekötni, én már nem vagyok neki elég így igen, tervben van a bölcsi ha minden jól megy hetek kérdése és már járni fog.

De egyelőre nem kaptunk panaszt sehonnan, a párom azért aggódik ennyire mert nagyon jofej a tulaj, nagyon tetszik a lakas nekünk, szeretjük, hosszú évekig tervezünk itt maradni (egyébként az egész háztömbnek egy a főbérlője, itt mindenki bérel így nyilván ha bármi van mindenki neki szól). Szóval a kérdés az hogy szerintetek beszéljek a tulajjal hogy mostanában hisztis a gyerek, néha én is hangosabban szólok rá hogy inkább tőlem tudja mint mástól? Vagy ezért panaszkodhat bárki? Készüljünk úgy hogy ki tehetnek minket? Nagyon rossz így stresszben lenni egesznap hogy nem tudjuk mi az amit hallanak, mi az ami zavaró. A szomszédban egyébként vannak nagyobb gyerekek, szoktak hangosan játszani illetve szaladgálni este 9kor de minket egyáltalán nem zavar mert nem egésznapos.



jan. 24. 10:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem tegnap óta él társasházban, az élt már meg gyerekes családot a feje fölött. Ez időnként megesik. Nem mondom, hogy nem kívánja olykor melegebb éghajlatra őket az ember, ha bal lábbal kelt fel, de még mindig ezerszer jobb, mint három tomboló farkaskutya a "csendes kertvárosi" szomszédban, meg percenként három kamion a "csendes kertvárosi" szobaablak előtt. Ott aztán egyik sem érez magában bűntudatot.

Le a kalappal az olyan szomszéd előtt, aki legalább aggódik a saját zajokozása miatt, és próbálkozik. Hát ettől csakis rosszabbak vannak... Sok sikert kívánok a gyerekneveléshez, majd idővel könnyebb lesz.

jan. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Felettem lakott kisgyerekes család, sírtak, hisztiztek de egyáltalán nem zavartak. Panel az ilyen. Viszont ennek a kisgyerekes családnak a felső szomszédja egy bolond nő volt, aki állandóan nyekergett a gyerekek miatt.
jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
52%
Én tulajdonosként telibeszarom hogyha a többi szomszédot zavarja az albérlőm. Fizessen, meg vigyázzon a lakásra.
jan. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
69%
Mi társasházban élünk,3 éves ikreink vannak ,amikor az alattunk elő középkorú pár ide költözött tavaly nagyon jól tudták hogy van 2 gyerkőc.nekik is vannak gyerekeik csak idősebbek de a válások előtt ők is ugyanúgy panelban éltek emeleten. teljesen le akarják korlátozni mi gyermekeink mindenbe bele kötnek pedig nem futkosnak csak nagy ritkán konyhára még vissza ha kérnek valamit....ez a kretén rájuk nyomja zene éjjel max hangerőn mikor alszanak már mert ugye reggel ovi 8 kor alvás hogy hangosak ...(az alvó gyerekek)úgyhogy örülj a szuper szomszédoknak ♥️🙏
jan. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
67%
#14 azért én meghallgatnám a szomszéd verzióját is. Gyanítom két hároméves gyerek nincs síri csendben egész nap, igenis idegesítőek lehetnek, DE egy bizonyos szintig el kell viselni egy társasházban, mert ezzel jár. Én személy szerint akkor szólnék, ha rendszeresen hangoskodnának, trappolnának a fejem felett este 10 és reggel 7 között. Na ennél nem kifogás, hogy “jaj hát csak gyerekek”, mert tiszteletben kell tartani a szomszédok nyugalomhoz való jogát, akár gyerekről, kutyáról vagy bármiről legyen szó.
jan. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!