Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédok szóltak a főbérlő...

A szomszédok szóltak a főbérlőnek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Úgy voltam vele, hogy visszavágok a szomszédoknak, amiért ők is hangosak napközben, így hajnali 2-ig max hangerőn üvöltettem a zenét, majd napközben folytattam. Ma megkeresték a főbérlőt (ahelyett hogy nekem szólnának elsőnek, tipikus agyar szokás meg sem lepődöm) és azt mondták neki, hogy nálam mindig buli van és zavarja őket. Mondtam, hogy engem meg az zavar, hogy éjfélig járkálnak fel alá a lépcsőházban meg a lakásban amit hallok és nem tudok aludni normálisan. Kinek van igaza? Nem fog kitenni a főbérlő, szóval lehet folytatom, most pár napig úgy teszek mintha megértettem volna, de folytatni fogom, majd megtanulják egyszer csak, a legtöbbje vén tesco-s szatyor persze, egész nap semmit nem csinálnak gondolom csak a fanszőrüket vakarásszák meg este hangoskodnak. Ennél a max. hangerős zenehallgatásnál nincs durvább szerintem, a lépcsőház teljesen belezeng, de ha tudtok tippeket hogy mivel lehetne még zavarni őket este-hajnalban, akkor jöhetnek :D
márc. 14. 21:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
"és azt mondták neki, hogy nálam mindig buli van és zavarja őket" és hirtelen honnan szereztél hangfalat , fogadok hogy eddig is zenéltél szerinted nem hangosan szerintük meg hangosan
márc. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy tűnik, te nem igazán érted a társadalmi viselkedés szabályait. Az emberek többnyire nappal aktívak és éjszaka alszanak, ezért nappal elfogadott, hogy átszűrődnek bizonyos zajok, éjszaka viszont nem. Ezt általában a társasházak házirendje is szabályozza. Szerinted az, hogy éjszaka járnak a lépcsőházban, arányban van azzal, hogy te éjjel kettőig maximum hangerőn bömbölteted a zenét? Van, aki éjszaka jön haza és nem tud úgy felmenni, hogy ne csapjon egy minimális zajt, de azt hiszem, ez kibírható. Ellenben az, hogy ordíttatod a zenét, egyáltalán nem szükséges. Őszintén szólva, a stílusodból és a hozzáállásodból ítélve van egy olyan sejtésem, hogy nem ez az első konfliktusod a szomszédaiddal, úgyhogy meg tudom érteni, hogy miért egyből a tulajnak szóltak és miért nem veled próbáltak beszélni.
márc. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
De ki fog rakni, vagy előbb-utóbb beszedsz egy jó bírságot. Közlekedni muszáj, teleportáljanak, vagy mit csináljanak a szomszédok?
márc. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Hamarosan ki fognak dobni a lakásból és meg is fogod érdemelni. Idióta.
márc. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
58%

Én mondjuk megértem bizonyos szinten a kérdezőt. Én is egy olyan házban lakom, ahol egy családot leszámítva mindenki 70 feletti. Fix éjjeli műszakos vagyok és legkésőbb 8-kor el kell mennem aludni. Az egyik szomszéd minden nap 4-kor elhúzott otthonról és 8 körül jött haza, addig a kutyája be volt zárva a lakásba, hangosan vonyított, lehetetlen volt aludni tőle. A két vén satrafa, akik felettem laknak a folyosón üvöltözve beszélgettek, és leszarták, hogy éjjel 11, vagy reggel 9 van. A szembeszomszéd bácsi napközben alszik és menetrendszerűen este 7-kor bekapcsolta a tévéjét olyan hangerővel, hogy áthallatszott hozzám.

Mivel nem akartam balhézni velük, mert este 10-ig amúgyse szólhatok, nem mondtam senkinek semmit, egy év után viszont normális hangnemben szóltam nekik, hogy vannak zavaró dolgok, oldjuk meg, figyeljünk egymásra. Azt hiszitek érdekelte őket, hogy napi 3 órákat tudok csak miattuk aludni? Jöttek az én egész életemben dolgoztam, nincs a fiatalokban tisztelet szövegekkel. Szóval a kutyás nénire ráhívtam a rendőrséget konstans álkatkínzás címszóval, a szembeszomszédra úgyszintén. Hétvégén állandó vendégek voltak a rendőrök, összefogtunk én és a fenti család és felváltva hívtunk rendőrt, ha valamelyik hangoskodott 10 után.

Utálnak mint a szart, de megtanulták, hogy velem nem fognak szarozni. Viszont zenét üvöltetni éjjel 2-ig? Az kicsit gáz már.

márc. 15. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én nem bohóckodnék a közös képviselővel - a fszt, hívnám rád a rendőrt, ameddig nincs nyugi.


A lépcsőház rendeltetés-szerű használata nem egyenlő azzal, hogy te üvölteted a zenét.

márc. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

A napközbeni zajok, pláne az olyan elkerülhetetlenek, mint a lépcsőházi közlekedés, abszolút velejárói a társasházi életnek. Ezek ellen nem sokat lehet tenni. Ha este hangoskodnak, zajonganak, az más, és meg kell beszélni velük, ha neked rendszeresen kellemetlenséget okoznak. Nem pedig rögtön zenét bömböltetni hajnali órákig, effektíven zavarva az összes lakót.

Írod, hogy "tipikus agyar szokás", és mégsem cselekedtél különbül, sőt, még folytatni is akarod. Az ő zajongásuk nem feltétlenül történik direkt, sokan nem is gondolnak bele, hogy mennyire hangosak, mennyire be tud 1-2 dolog hallatszani, míg nem szólnak neki erről, vagy míg ő maga nem tapasztalja meg a saját bőrén. De te direkt szúrsz ki minden lakóval, mert páran hangosak. És ez az, amin el kéne gondolkodni míg nem késő, és nem dobnak téged ki onnan a hangfalaiddal együtt.

márc. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Aztán ha rendőrnek szólnak,pénzbüntetést fogsz kapni
márc. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Egy igazi suttyó vagy! Ha az én bérlőm lennél, már repültél volna :-) Mi az, hogy ők is hangosak NAPKÖZBEN, miért, mikor zajongjanak, éjjel, mint Te?? Hajnalig bömböltetni a zenét, hát gratulálok, látszik, hogy nagyon hátul álltál, mikor osztották az észt, neked már nem jutott.
ápr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!