Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Feljelenthet a szomszéd vagy...

Feljelenthet a szomszéd vagy kérhet birtokvédelmet, ha a gyerekeim és a barataik naponta többször is kint vannak az udvaron?

Figyelt kérdés

Azt mondja, az általuk kiadott hangok számára lelkileg megterhelőek és nem szeretné minden nap ezt hallani.

A többi szomszédnak nincs velünk baja.


ápr. 3. 13:16
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
62%

Engem például a szembeszomszéd teljesen normális gyerekeinek kiabálása megterhelő. Ugyanis valahányszor azt visítja valamelyik, hogy ANYAAAAAA!!! ösztönből megfeszülök, hogy odaugorjak. Még ha rá is jövök utána, hogy ja, az enyémek nincsenek is idehaza. :D

Na de ezért feljelenteni bárkit is... Legyen bezárva a szobába, mert beteg? Engem nem érdekel, ha valaki autista, csak a 4 fal között csinálja, mi...? 3:)

ápr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
14%
11 voltam, Engem helyett nekem persze :D
ápr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
43%

"nagyon sajnálja az ilyen gyerekeket. Nem szeretne minden nap ilyen hangokat hallani"

Attól még nem gyógyul meg a gyerek, hogy bezárják a szomszéd házba, de attól sem, ha elköltözik.

ápr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
41%

Mindenki vágyálma hogy ilyenért lecsukathasson embereket, de el tudod képzelni, mi lehhe, ha a gyerekjátékot komolyan venné a törvény? :D

Nálunk az egyik lakó évekig lakásfelújított, fúrta közvetlenül mellettem a falat 0-24, a másiknak két üvöltő gyereke volt, az egyik csecsemő, a másik óvodás, plusz egy forgalmas út mellett lakok.

Durva lenne ha mindenkire ráhívhatnám a rendőrséget, még a városi tömegközlekedésre is, hiszen naponta vagy 50 busz megy el a lakásom előtt, ami nagyon nagyon megerőltető lelkileg számomra. Néha még az ablak is beleremeg!!!! lol


Nem így működik. A hang elől annak kell megszöknie, akit zavar. Persze ha este 10 után zajonganak, vagy épp vasárnap délelőtt, az más, de amúgy így járt.

ápr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
89%
Kérhet birtokvédelmet.
ápr. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
61%

"Na de ezért feljelenteni bárkit is.."


A kérdező gyerekei nem átlagos gyereke. Irta, hoyg az egyik autista, folyamatosan artikulalatlan hangokat ad ki és búg. Gondolj mar bele, ez nem annyira, hogy kicsit elszalad a szeker a szomszéd gyerekkel játék közben....

Postás vagyok, a körzetemben van egy nappali foglalkoztató értelmi fogyatékosoknak. Nekem a világon semmi bajom velük, de baxus volt már, hogy örültem, hogy betét van épp bent, mert úgy megijedtem, amikor az egyik elsikitotta magát fejhangon

ápr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
62%

#16 És mit akarsz, mit csináljanak az ilyennel? Hogy mondod meg egy fogyatékkal élő gyereknek, hogy sohasem adhat ki egy kicsit is fura hangot, mert ezzel megijeszti a felnőtteket?😅


Azért ebben az esetben felnőttként neked kéne hogy több eszed legyen. Tudom, az emberekben kellemetlen érzést kelt amikor valaki nem átlagosan viselkedik, de ez a kellemetlen érzés nem jogalap arra, hogy rendőrt hívj.

ápr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
66%
17, jogos, persze. Mindenkivel legyünk elnézők, hisz senki nem tehet róla, hogy a gyerekek már csak ilyenek, hogy a szomszédok már csak ilyenek, beteg a gyerek, nem lehet mit tenni. A szerencsétlen szomszéd meg csak tűrjön kussban és hallgasson artikulálatlan üvöltést közel 20 évig a saját otthonában, mert ő neki legyen több esze.
ápr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
88%

17!


Ha az én gyerekem lenne, valószínűleg ritkítanám az udvaron való tartózkodást. Mondjuk én igyekszem tekintettel lenni másokra de elvarom azt is, hogy más is tekintettel legyen rám. Tehát nem fogok pl éjfélkor betenni egy mosást mondjuk a 60 lakásos panelben és elvarom, hogy a szomszéd se álljon neki porszivozni hajnali 3kor. Vagy a kutyámat se engedem ki a kertbe hajnalban, hagy ugassa fel a szomszédokat de a szomszéd se bogracsozzon éjfél után. A gyereket is lehet korlátozni, kell is. Lehet vele menni játszótérre, parkba, így lehet csökkenteni a szomszéddal való feszültséget

ápr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
17%

Szinten autista gyerek szülője vagyok. Nem, ez nem egy kiskutya hogy raszolsz es ül csendben. Vagy benn tartod a házba, az csak rosszabb hosszutavon.

Megértem hogy van akit zavar, de. De:

Mi Írországba lakunk. Soha, ismetlem soha senki nem fog raszolni a gyerekemre, nemhogy feljelenteni.

Ennyit helent a mentalitas.

ápr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!