Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Amerikában is ugyanúgy kezet...

Amerikában is ugyanúgy kezet fognak az emberek amikor találkoznak, majd elköszönnek?

Figyelt kérdés

ápr. 3. 16:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Kicsit bonyolultan fogalmaztam. A majd elköszönnek-et úgy értettem, hogy amikor elköszönnek is kezet fognak-e…
ápr. 3. 16:07
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem, Angliában, USA-ban maximum az első találkozásnál szokás kezet fogni, bemutatkozni, utána nem. Nem fogdossák sokat egymást alapból, legalábbis fehér emberek biztosan nem.
ápr. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Miért pontozod le a helyes választ? USA-ban tényleg nem szokás az állandó pacsizgatás, ölelkezés meg hasonlók, mint itthon.
ápr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3. Miért vagy ennyire autista?
ápr. 4. 16:11
 5/8 A kérdező kommentje:
Ugye tudod, hogy nem csak én tudom pontozni a válaszokat?
ápr. 4. 16:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem. Elso talalkozaskor, bemutatkozaskor fognak kezet, ha mar reg lattak egymast vagy ha tudjak hogy egy ideig nem fognak talalkozni.

Napi szinten nem szokas a kezfogas.

ápr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 creativus ***** válasza:

A tengernyi szokások, illemszabályok s az életvitelbe automatikusan berögzült cselekedetek formái még egy országon belül is nagyon változatosak. De ugyanez elmondható pl. a GYK-ben a válaszokra adott reakciókra is.

Néhol ezekben olyan hatalmas - szinte szakadékszerű - a távolság (pl. az Európába délről, kényszerből települtek), hogy évszázadok sem elegendőek egy asszimilációra. S ez rengeteg félreértésre, s érthetetlen feszültségre, ellentétekre, viszálykodásokra ad okot.

A témáról részletesen évtizedekkel ezelőtt E. T. Hall írt egy könyvet: "Rejtett dimenziók" címmel.

ápr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Paczalos István ***** válasza:

A kézfogás inkább a német, és azzal szomszédos területre jellemző, máshol annyira nem. Elég sok országból származó emberrel találkozok, például az indiai, Bangladeshi kimondottan megtiszteltetésnek érzi, ha kezet fogsz vele, főleg, ha ő egy melós, te pedig egy mérnök vagy. Orosz, ukrán természetesnek veszi, ha kezet nyújtasz, a türkmén, meg a török, egy kicsit furcsállja, de hamar természetessé válik nála is a dolog.

Új-Zélandon csak bemutatkozáskor szokás kezet nyújtani, Viszont az Ausztráliában élő jó pár magyarral, mindig kezet fogtunk mind köszönéskor, mind távozáskor.


Szóval elég kultúra függő.

ápr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!