Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha faluba költöznek városról...

Ha faluba költöznek városról akkor hogyan viszonyulnak hozzám az őslakosok?

Figyelt kérdés

ápr. 10. 14:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
82%
Azért nem vernek meg, legfeljebb megjegyzik. A nagymamám volt úgy, hogy elment egy csapat idős mellett és nem köszönt, ezért hangosan megjegyezték, hogy "hát a Piroskának a lánya még köszönni sem tud". De azért annyira nem nehéz egy jó napotot odamondani, ha elmész valaki mellett, ha egy párszor megszólnak biztosan megszokod. De amúgy a falusi fiatalok is már inkább városban nőnek fel, ott az iskola, egyetem, munkahelyek nagy része, stb., úgyhogy a fiatalabb generációnak ez sem okoz problémát, hiszen ők is nagyrészt városi környezetben élnek.
ápr. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Meg félnek a falu bűnöző alkatú emberektől akik csapatban járnak.
ápr. 10. 15:08
 13/27 anonim ***** válasza:
72%
12. Hát most nem azért, de olyanok városban is bőven vannak!
ápr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Arra készülj fel, hogy ha lesz egy unatkozó nyugdíjas szomszédod, szinte garantált, hogy mindenbe bele fog szólni! Ja és bàrmit, bárhogy fogsz csinálni, az pont úgy rossz, ahogy csinálod! Az ilyeneket meg kell tanulni elengedni!
ápr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem cseszteted a helyieket (pl. szólsz a vasárnapi fűnyírás, szombaton flexelés vagy kerítés mellett lévő fa miatt) akkor a kutyát nem fogod érdekelni.
ápr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is pletykáltak, nyomoztak.

Én a nevüket se tudtam, sőt még látásból se ismerném fel őket 5 év után se de ők már első héten arról beszéltek ki volt a nagyapám, a mamám, anyám hol dolgozott stb.

Mi a fxom közük van hozzá? Mit érdekli őket egyáltalán?


Másik fő témájuk; a kert.

Ültettem pár eper palántát. Gyóóó némmmmmá csak ennyit ültetett/nem gazolta tegnap se/ma nem öntözte/minek ennek a kert stb. 10 házzal arrébb is erről beszéltek.. 🤔 komoly gondok.


Harmadik téma; megvették a házat és nem újítják egyből??! Ők/az ő gyerekeik így meg úgy csinálták...

Na ekkor vissza is szóltam az egyiknek hogy nem mindenki akar kiszarni 3 gyereket a pénzért, mint ők.

Vannak akik dolgoznak a pénzért, nem terem meg egyből. Azóta legalább nem hallom miket pletykálnak, mert nem állnak velünk szóba 😂😂😂😂 kb 3 hónapig bírtam a pofázásukat

ápr. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

#16


Ugyanez nálam is. Van egy unatkozó nyugger szomszédom, ő mondta, hogy az előző tulaj az egész kertet művelte, nem úgy mint én. Mondom, és kit érdekel, akkora területet művelek a saját kertemben, amekkorát én akarok!

ápr. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Mellesleg ahol lakom, itt is egyre kevesebben művelik a kertjüket, még a nyugdíjasok közül is. Van, akinek be van fűvesítve az egész. De hát ugye, aki nem csinálja, az lusta, kivéve persze az illető családját. Ennek a szomszédomnak a fia egyáltalán nem műveli a kertjét, dehát ugye az rendben van :)


#17 voltam

ápr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

#16


Az utcánkban 3 évig az volt a téma hogy nem kapáltam rendesen a veteményest. És ezt olyanok mondják akik a gumit, műanyagszemetet eltűzelik majd a veteményesre dobják "mert a hamu jó a fődnek".

ápr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

#16


A három gyerekről jut eszembe, hogy az egyik szomszédom fia azt mondta, hogy "aki nem vállal manapság három gyereket, az hülye!" CSOK-ra, Babaváróra hivatkozott. Neki egy gyereke van... Nem kis öngólt lött az illető. Amúgy is itt a gyerek - meg a házasság - téma valami fétis. Ha egyedülàlló vagy, vagy élettársi kapcsolatban élsz vagy nincs gyereked illetve ezek valamilyen kombinációja áll fenn, akkor kinéznek. Munka terén ugyanez: ha nem szakadsz bele a munkàba napi 12-16 órában, hajnali 4-es keléssel, akkor lusta vagy. És ezt általában olyanok hánytorgatják fel, akik vagy ezer éve nyugdíjasok vagy világ életükben háztartásbelik voltak.

ápr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!