Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Költözés az Őrségbe. Minden...

Költözés az Őrségbe. Minden egyes érzelmi és racionális szempont a költözés mellett van, de... Tudom, nem vagytok a bőrömben, nem úgy gondolkoztok/éreztek mint én, de mit tennétek a "helyemben"? (Igen, erősen idézőjelek között. Tessék jól érteni. 🙂)

Figyelt kérdés

Őrségi faluba való költözés mellett állnak:


>> Megélhetés. Amit szeretnék csinálni (egyfajta mezőgazdálkodás, kicsit máshogy, ahogy a közvélekedés gondolni szokta, de - itt - nem részletezem ennek temérdek aspektusait/formáit, nem erre irányul a kiírás), arra ez a környék tökéletes! Ill. van még stabil home office is, vagyis az élet nem jelent gondot.


>> Táj. Erre nem tudok mit mondani, ez pusztán érzelmi döntés. Szeretem, tetszik. (Igaz a Bükk, vagy a Zemplén néhány fokkal szebb, de nekem tökéletes ez is.)


>> Távoli szomszédok. 😁 Nekem ez arany! 😉


>> Ausztriai, Szlovénia túrázások. Aki imádja, annak ezen országok közelsége szintén aranyat ér! Olaszország elérhetősége egyenesen smaragd! 😉


>> Természetközelség. Akár közeljövőbeni munkám (ami ugye szintén természetbeli), akár a madárdalok lélekemelő hatása és hogy szinte minden ott van a "kertemben" (nem a szokásos kis kertekre kell gondolni ezalatt), ez már gyémánt számomra!


>> Nyugalom.


>> "Lassú élet" szépsége.


>> Biztonság. Ahol most lakunk már nem igazán jó. Őrségre - még - jókat mondanak.


________________________________________


Őrségi községbe való költözés ELLEN van (lehet egyeseknek megmosolyogtató lesz, de attól még - sajnos - valós probléma) LEHET, azaz nem is biztos, hogy így lesz:


>> Ha a közeljövőben megismerek valakit (ez alatt konkrétan társra kell gondolni), és ha a mai igényeket és kívánságokat nézzük, akkor a többség vágyai alapján igencsak esélyes, hogy ő nem biztos hogy ilyen úgymond "mindentől távoli" tájegységbe szeretne hozzám költözni - már HA esetlegesen úgy adódna.


Elég sok embert megismertem - rettentő kevés kivétellel - mind városban akar élni.



ápr. 20. 22:02
 1/7 anonim válasza:
100%
Én arra szavazok, hogy azt válaszd, "ami biztos". Az is lehet, hogy majd pont ott ismersz meg valakit, aki ott szeretne lakni veled együtt, mindentől távol. Tulajdonképpen ezen a téren még kb bármi lehet, úgyhogy én a helyedben mindenképpen mennék
ápr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban szép hely az őrség, bár csak 1x voltam arra. A hátránya, hogy helyben semmi szórakozási lehetőség. Utazni kell, ha valami kikapcsolódást kerestek.


A szomszédoktól én magam is távol akarom tartani magam, egyértelmű előny 😁 Irigyellek is érte.

ápr. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Te már eldöntötted, csak kell a megerősítés, mert besz/rtál, így feladom a magas labdát, hogy lepontozhass.

Mezőgazdaságban is érintettként: Mi a bánat az, amit speciel pont az Őrségben lehet mezőgazdálkodni? Nem néztél körbe az országban, hogy a Dunántúlon belül ez a terület nem éppen ideális, úgy kb semmire?

Az egyetlen negatívumod, hogy a leendő párod nem költözne hozzád. Nem akarlak elkeseríteni, de kb. mindegy hogy ez az Őrség, vagy az alföldi tanyavilág. Ma nagyon-nagyon elenyésző azon emberek száma (kortól, nemtől stb függetlenül), akinek egyáltalán bármilyen szinten preferencia lehet az elszigetelődő, kihaló vidéki területen a kétkezi munka, mezőgazdaság stb. Mármint nem azok száma, akik lájkolják az ilyne képeket és csorgatják a nyálukat, hogy milyen jó lenne, hanem akik valóban meg is tennék, ahogy te.

ápr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy fogsz ismerkedni, akár online, akár offline, hogy "x éves, itt és itt lakó, ilyen és ilyen munkát végző férfi vagyok, és itt is képzelem el az életemet hosszútávon" - nagy valószínűséggel olyanok kerülnek képbe, akik maguk is ott laknak vagy ez így önmagában nem riasztja el őket. Neked fontos a nyugalom, a természet közelsége, túrázás, a munkád a mezőgazdasághoz fog kötni - ezekhez kapcsolódan ismerkedj (és ennek is lesz realitása, ha ott élsz). Miért ismerkednél komolyan egy olyan nővel, aki "szédül a Nagykörúton" kívül?
ápr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem pontozok senkit hármas, így tőlem nem fogod megkapni, ami jár.


Ellenben (legalábbis némileg) megbocsáss, de hülyeségeket írtál. Másképp fogalmazok:


Hiába akarsz te X típusú területet/földet/talajminőséget (akármit, lényegtelen - ahogy nagyon jól olvashatóan írtam fent, ez egyes-egyedül az én dolgom, és egyáltalán nem e kiíráshoz tartozik) "jobb helyeken" megkapni, illetve közel(ebb...) kerülni - legalább valamelyest - olyan társhoz, aki városban, vagy csupán annak környékén (nem távolabb) tudja elképzelni az életét, ha az ilyen "megfelelő" országrészeken már vagy mindent(is) megvettek, vagy ami - még - eladó, az (Őrséghez, Bükkhöz, stb.) viszonyítva elrettentően megdrágult! Egy erre a célra fordítandó adott összeg megvan, szolgaságba döntő hitelek felvétele nélkül, de nem mindenki a vezetőnk holdudvarához tartozó pénzember. Van egy határ. Akár fel tudod fogni ennek jelentőségét, akár nem - így van.

ápr. 21. 17:25
 6/7 A kérdező kommentje:

Többeiknek köszönöm!


Szívből remélem igazatok lesz! ;)

ápr. 21. 17:27
 7/7 anonim ***** válasza:

#5: És ahogy megmondtam :)

Jól van, akkor vedd meg pont ott, pont azt, majd rájössz miről beszéltem;)


#3

ápr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!