Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 20-on és 30 évesek. Szerintete...

20-on és 30 évesek. Szerintetek nektek lesz a közeljövőben saját lakást vásárolnotok?

Figyelt kérdés

Szerintetek nektek lesz a közeljövőben saját lakást vásárolnotok?

Hogy képzelitek el a közeljövőt lakhatás szempontjából?

Mennyi esélyét látjátok egy saját lakásnak?



ápr. 26. 11:26
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
81%

30-asok vagyunk, szerencsére már van saját ingatlanunk, amiért éveket dolgoztunk külföldön ketten a férjemmel. Mondjuk van még 6 millió hitel rajta, de ez türhető.


De ha nem mentünk volna ki külföldre, biztosan nem tudnánk venni még egy lakást sem, nem is tudom, mi lenne velünk.

ápr. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
70%
Az örökségemet már megkaptam, pesti agglomerációban kertes ház (600 nm), rendezett papírokkal. Idén tervezzük eladni kb 40-60 millióért. 1/3 része az eladási árnak engem illet. Ha 40 millióval számolok ez 13 millió önerő. 28 millióig hitelképes vagyok a jelenlegi fizetésemmel, szóval 41 millióból már tudok kezdeni magammal valamit. 20 vagyok.
ápr. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
90%
H Orbán marad, biztos hogy soha nem lesz. Maximum ha külföldre költözök.
ápr. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
41%

Miért akarnék lakást vásárolni?


Ismerősék közül 4-en fürödtek be vele. Egyiknél olyan szinten, hogy költözne, mert odatelepült egy akkugyár - majd még egy -, de nem tudja eladni a házat, mert ki veszi meg? Senki.


A másik nem tudja fizetni a hitelt, a harmadik meg 100 km-rel odébb talált melót a szakmájában, miután kirúgták.


Kell a fenének saját lakás, mit csinálok vele, ha ilyen történik velem is?

ápr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom, 24-es, mondjuk ha családalapításban gondolkozol, mint az átlag fiatal, akkor nem mindegy sajátod van-e vagy sem. Nekem van 2 gyerekem, mire kibérelnék egy akkora lakást, ahol elfér 2 gyerek, annak olyan bérleti díja van, hogy kifizetni sem tudnánk, vagy 4-szerese a havi törlesztőnek.
ápr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
39%
#25 Az átlag fiatal nem akar gyereket, a családalapítás nem trendi már. Mondjuk régen sem volt az, csak unalmukban csinálták az emberek.
ápr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Katona Dius ***** válasza:
43%
30+osok vagyunk, pár éve vettük meg a házunkat. Hitellel terhelt, fizetjük még vagy 15 évig. De nem kell aggodnom, hogy mikor tesz ki a főbérlő, milyen hülyeséget talál ki már megint. Ha csinálok rajta valamit, akkor azt magamnak csinálom, nem másnak.
máj. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!