Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek? Mit gondoltok...

Szerintetek? Mit gondoltok erről ? Nekünk kellene valamit tenni?

Figyelt kérdés
Németországban lakunk egy 4 lakásos házban. Közvetlen mellénk költözött egy 30-as éveiben járó magyar pár. (Átlagnál kicsit “dekoratívabbak”) Az oké hogy be sem mutatkoznak stb… De egyszerűen nekünk nem köszönnek vissza ha találkozunk velük a lépcsőházban a nemet szomszédainknak meg előre köszönnek hangosan. Tudjak hogy magyarok vagyunk mivel a főbérlő tájékoztatta őket. Mi már itt lakunk jó ideje.(Normális dolgozó pár vagyunk mi is és nem vagyunk hangosak sem.)

ápr. 27. 15:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem visszakoszonni sertes. Be kene fejezni a koszongetest, az ilyeneknek minek?

De, tudni kell, nagyon sok magyar nem vegyul, a korabbi rossz tapasztalatai miatt, akar ezek Magyarorszagrol valok, akar mar kulfoldon szerezte. A magyarok hiresek arrol, hogy nem tartanak ossze es ott tesznek keresztbe, ahol csak tudnak, pl. "bevisz" maga melle trogernak a gyartosorra, majd kirugat. Es ennek variacioi. El kell kerulni az ilyen kozeget. ;-)

ápr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
47%
Ha elköltöznék, azért tenném, hogy ne lássak/halljak magyarokat. Nem akarok magyarkodni, pont azért megyek, hogy normális emberek vegyenek körül. Ne pedig valami "honfitársak" akarjanak heti szinten bőgni nekem a túró rudi miatt.
ápr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
64%
Kizárólag magyaroknál szokás, hogy külföldön, ahelyett, hogy összetartanának és egymást segítenék, inkább ott tesznek keresztbe egymásnak, ahol tudnak. A nem köszönés csak a jéghegy csúcsa. Szerintem lesz még ennél keményebb húzásuk is.
ápr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem lesz még ennél keményebb húzásuk is."


Ez a minden alapot nélkülöző vészmadárkodás is magyar dolog.

ápr. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Irigylem a problémádat. Az én szomszédom kutyája a lábtörlőmre hugyozik, nem is rosszindulatból, csak mindig póráz nélkül viszi sétálni, a másik perli a házat, a harmadik szórakozásból rongálja a liftet, és még mesélhetnék.
ápr. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
55%

Én is magyar vagyok, de igyekszem nagyon csendben maradni, amikor magyar szót hallok. Nem kell tudniuk, hogy honfitársak vagyunk.


Enyhén szólva pofátlanság, amikor köszönök, és

- azt hiszi, máris világi cimborák vagyunk, mert ő is magyar, és cserébe a hatodik kérdése már a fizetésem körüli "érdeklődés".


Igen, számos alkalommal megtörtént hasonló a 8 év alatt, mióta kinn élek, úgyhogy az utóbbi években nem beszélgetek magyarokkal.

ápr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindentől függetlenül elég bunkóság az, hogy nem viszonozzák a köszönést.

Szerintem hagyjátok, nézzétek levegőnek ti is őket. (Aztán még hozhatja úgy az idő, hogy valami infó kell nekik, vagy valami kisebb segítség, kérdés lesz részükről, na akkor majd szarjatok a pofájukra ti is).

ápr. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!