Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Sok szomszédnak miért jó hogy...

Sok szomszédnak miért jó hogy kötekedik meg feljelenti a szomszédait, aztán ha visszajelentik vagy visszakötekednek vele akkor teljesen kétségbeesik?

Figyelt kérdés
Egyik utcabéli anyuka mindenkit feljelent vagy kötekedik az itt lakókkal. Engem is feljelentett az önkormányzatnál mert a saját telkemen kivágtam egy veszélyes akácfát. Azóta én is feljelentem minden szarért, meg a többi lakó is visszakötekedik vele, aztán sír, meg a falu facebook csoportjában jajveszékel hogy 3 gyerekes anyukaként fél kimenni az utcára mert rögtön beszólnak neki. Miért jó ez neki? Az egyik itt lakó nagymama tart 3 db tyúkot és 1 db kakast, őt is feljelentette, majd teljesen besértődött mikor kihívták nagymama gyerekei a jegyzőt az éjjel nappal ugató kutyáikra.
máj. 11. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
18%

Elöször is ez nem "sok" szomszéd, hanem "egy"!

Másodszor fát hivatalosan nem szabad kivágni, ez elvileg jogos lehetne.

Harmadszor ezek szerint ö EGYSZER jelentett fel valamiért, te meg azóta FOLYAMATOSAN ezt teszed - itt miért ö a kötözködös????

máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

Egy egyetlen ember, ez az a "sok", akiről a kérdésben írsz?


Egyébként amit Ti csináltok, az mitől jobb?

máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Vannak zakkant,irányításmániás emberek,akik hiszik hogy mindenkinek hozzájuk kellene alkalmazkodni...
máj. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Másodszor fát hivatalosan nem szabad kivágni, ez elvileg jogos lehetne."


Önkormányzattal megbeszéltem, mert veszélyes fát vágtam ki, így nem is kellett volna bejelenteni.


10 ház van az utcában, mind a másik 9-et feljelentette vagy odament hozzájuk kötekedni.


"Harmadszor ezek szerint ö EGYSZER jelentett fel valamiért, te meg azóta FOLYAMATOSAN ezt teszed - itt miért ö a kötözködös????"


Aki feljelent valakit az ne csodálkozzon ha őt is feljelentik. 3 kocsijuk van, mind a három a járdán parkol, mert lusták beállni az udvarba, valamelyik itt lakó kihívta rájuk a rendőröket, nem büntették meg, de még ezért is végigsírta a facebookot. Ez nekem kicsit olyan mint egy háború, ha rálősz valakire ne csodálkozz ha visszalőnek.

máj. 11. 12:13
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen megérdemli a nyanya! Én is ugyanezt tettem volna a helyedben!
máj. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom egyesek itt mit kárognak. A Kérdezőnek igaza van. Jelentse is fel mindenki azt a kontrollmániás, toxikus némbert! Megérdemli. Msjd megtanulja, hogy ne szívózzon másokkal. Nevelje a kölkeit szép kussban.
máj. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm, akivel ugyanezt csinálta a szomszédja. Folyton csak a b*szt*tás. Próbált nyugodt maradni, de 2 év után elszakadt a cérna. Jogász ismerősökkel addig kutakodott a szomszédot illetően, amíg kiderült, hogy a szomszéd házának létezése valamiért illegális. Ezért a jegyző bontásra kötelezte a szomszédot. Na akkor volt ám sírás rívás :D
máj. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Tényleg baromira kívánom azok akik itt védeni próbálják a "szomszédot", hogy életük végéig fogjanak ki egy ilyen szomszédot.

Könnyű úgy beszélni, hogy valaki nem tapasztalja milyen az élet egy ilyen mellett.

Nekünk is az egyik szomszédba a vénasszony ilyen volt, csak az sose mert elmenni feljelentésig, viszont mindenbe kötekedett, stb. A házunk fala állandóan vizesedett, mert mikor végzett a felmosással mindig a házunk falára öntötte a vizet, stb.

Az ilyennel ezt kell csinálni kérdező, mindenért feljelenteni. Úgyse fogja abbahagyni.

máj. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is van kötekedő szomszédom, fel még nem jelentett.

A legjobb ignorálni. A vissza-feljelentgetés csak eszkalálja a konfliktust. Ha ilyen zavaró szomszéd van, akkor a legjobb nem nagyon találkozni vele, csak a köszönésre korlátozni a kapcsolatot. Az önvédelmet persze kell alkalmazni, de a visszatámadásnak nincs értelme, csak még jobban elmérgesíti a viszonyt és sok időt, energiát el is rabol az embertől.

tegnap 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!