Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Külföldön dolgozó magyar...

Külföldön dolgozó magyar fiataloknak mi az életcéljuk pl. a következő 5-10 évben? Letelepedni és párt keresni vagy haza jönni?

Figyelt kérdés

2013. aug. 30. 07:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%
épeszű fiatal nem jön ide vissza többet.mondom ezt úgy, hogy én visszajönnék, amint van annyi pénzem, hogy tudnék itthon házat meg autót venni, hitel nélkül.
2013. aug. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%
A többség úgy gondolja, hogy visszajön, oszt ottmarad.
2013. aug. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%

én is azt mondom, amit az első.


ugye innen jelenleg aki épelméjű, az menekül. na meg valahogy a létfenntartást is meg kéne oldani emellett, azaz dupla indoka van annak, hogy az értelmesebb fiatalok húznak ki, mint a vadlibák, sőt sok olyanról tudok, aki már középiskolában eldönti, hogy eleve egyetemet is kint akar végezni, mert mióta nálunk szétverték a felsőoktatást, hát bizony valljuk meg, igen lecsökkent a színvonal is.


úgyhogy sajnos ez hiába pillanatnyi kényszer,na csak ez a pillanatnyi helyzet fenn áll már sok éve és meglátásom szerint még csak romlik is. semmi kilátás a javulásra, így még nőni fog a kivándorlás úgymond.


hogy utána? jó kérdés. biztos sokan vissza is jönnének, de én azért a legtöbbtől utána is azt hallom, hogy esze ágában sincs. de csak tedd fel magadnak a kérdést: miért is akarna?

2013. aug. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
52%
Én még 17 vagyok de alig várom elhúzzak erről a lepratelepről :D Alig várom , vissza se nézek scak anyámékért :D
2013. aug. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
95%
Én már régóta eldöntöttem, hogy külföldön szeretnék majd élni (mire megszerzem arra a pénzt..). Visszajönni? Hülye lennék! Max. 2-3 napig maradnék itt, azt is csak a családom miatt, és hogy rábeszéljem őket, hogy költözzenek ki hozzám. Messze Magyarországtól!
2013. aug. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%
Nem akarok visszamenni. Nyilván a családom hiányzik, de a körülmények annyival jobbak itt, hogy egyszerűen nem mennék vissza. Gyereket a mostani állás szerint nem szeretnék egyáltalán, de ha lenne is, a mai magyar oktatási rendszert nem kívánnám neki.
2013. aug. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a visszaköltözés a cél, bár az is igaz hogy mi otthonról is könnyen tudunk Ausztriába járni dolgozni, mivel a határon fekvő városban laktunk. Ennél jobb nincs is, minden nap otthon vagy és mégis nyugati színvonalon élsz.

De egyenlőre csak közelebb költöznénk (Bécs), mivel 1000 km-re lakunk MO-tól.

Egyébként azt elhiszem hogy akik a keleti országrészből mentek ki azok nem vágynak vissza, régiók közt is iszonyat különbségek vannak még MO-n belül is.

2013. aug. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%
Három éve jöttem el Magyarországról, most van egy szerelmem, egy szép fiatal BMW-m, munkám, megbecsülésem, nyugodtabb életem, stb... Hülye lennék haza menni! Még meghalni sem!
2013. szept. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%

"a mai magyar oktatási rendszert nem kívánnám neki."


nos igen. én is sokszor ledöbbenek, mert jelenleg már nevezhető kifejezetten agyrémnek is, amivel szerencsétlen fiatalokat próbálják "nevelni, oktatni" ... kész katasztrófa. ilyen fajta szellemi sötétséggel sehol se találkoztam, pedig sok országban jártam.

és akkor most még vedd hozzá a jó kis erkölcsoktatást meg a tököm tudja mit, egész napos iskola és társai, na neeemm, én őszintén sajnálom a mai tizenéveseket.

2013. szept. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
89%
6 éve jöttem el otthonról. Nagyon nem volt künnyű, mivel sok barátot és a családom hagytam otthon. Igazából csak ki akartam magam próbálni külföldön, és kis extra tapasztaltot szerezni. Szerencsére haza tudok járni 1-2 havonta. Az eleinte mindig tervezgettem, hogy majd ha hazamegyek. Most már látom, hogy egyre valószínűtlenebb, hogy ez bekövetkezik, mert az itteni éltemet már felépítettem, és nem hasonlítható otthonhoz. De reményt nem adom fel a hazatelepűlésre, mert az lenne az igazi. Ezért innen is mindent megteszek, hogy szélsőséges nézetek ne kerülhessenek hatalomra, illetve a magát egyszer már lejáratott politikát, valami kiegyensúlyozottab vegye át. Mindennel együtt mindenkinek csak javasolni tudom, hogy ha nem is kitelepedési céllal, de szerezzen külfüldi tanulmányi/munka tapasztalatot, mert nagyon sokat tanulhat az ember.
2013. szept. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!