Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az alattam lévő szomszéd...

Az alattam lévő szomszéd azért járkáé föl mert halja a gyerekeimet futkározni a lakásban. A dolog már nagyon elfajult igy békés elrendezésre nem látok esélyt. Volt e valakinek hasonló ügye és hogyan lodódott meg?

Figyelt kérdés

2013. nov. 17. 16:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Neveld meg a gyerekeidet, hogy ne futkározzanak a lakásban állandóan. Este időben fektesd le őket, és ne hangoskodjanak.

Akkor a szomszéd sem fog állandóan reklamálni.

Nálunk 3 gyerek mellett ez bevált.

2013. nov. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%
Ugyan már!!Nem várhatja el senki sem egy gyerektől ,hogy olyan legyen mint egy öregember és egész nap kussban üljön az egyik sarokban.A szomszéddal kellene ezt valahogy megbeszélni.
2013. nov. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is ez volt, mi voltunk az alsó lakók. Az hogy futkároztak is full zengett, de akkor mentem fel amikor a járólapon pattogtatták az üveggolyókat a fejem felett reggel fél 7-kor. Utána még a szomszéd férjének állt feljebb, aztán végül ezután a vita után abbamaradt a dolog egy időre, végül elköltöztünk.
2013. nov. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

"Ugyan már!!Nem várhatja el senki sem egy gyerektől ,hogy olyan legyen mint egy öregember és egész nap kussban üljön az egyik sarokban."


De azt sem várhatod el a szomszédodtól hogy a gyereked miatt ne tudja kipihenni magát nem? Vagy persze azt lesz@rod, nem te nem tudsz aludni.

2013. nov. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
8%
Aki kaptárban lakik ne zavarja hogy zümmögnek a méhek...
2013. nov. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ha azt jelenti a nevelés ,hogy a gyerekek akik 2és 6-évesek nem érézhetik jol magukat abban az egy orában amit eggyüt töltenek (iskola ,tanulás, vacsora, fürdetés) akkor inkább én nem "nevelek" de azért kösz a választ.
2013. nov. 18. 14:48
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld,anyuka én pont a felettünk lakóktól szenvedem el ugyanezt,amit te okozol másnak.3 gyerek van felettünk,mind a három a parkettára dobálja a játékokat.Nekem is van egy 6 évesem,egy 4 hónaposom.A négy hónapos sokszor ébred az ő zajukra.Szintén panel.Az én nagylányomnak sokszor beszéltem arról,hogy alattunk is laknak ezért a szőnyegen kell a zajos játékokkal játszani,nem jó ha a lakásban rohangálsz ,mert dübörög lent 2x olyan hangosan és el is csúszhatsz..Elmagyaráztam neki,hogy milyen fura anyagból épült a ház,hogy viszi a hangokat és több ember is hallja a zajainkat..Nagyszerűen megérti!!!!Ez nem azt jelenti,hogy nem fordulelő,hogy futva megy egy dologért a másik szobába,bár lábujjhegyen teszi,mert tudja,hogy az jó atalpnak,de nincs fel és alá rohangálás,még rossz időben se.Az alattunk lakó sose szólt ránk.A felső szomszéd a fejünk fölé költöztette a gyerekszobát,itt még nem volt gond,csak akkor mikor laminált parketta lett,tuti nincs alatta szigetelés,mindent dupla hangosan hallok,sokszor még tisztán azt ahogy hangosan beszélnek.

Figyelj oda a gyerekeidre,mert muszáj az empátiát tőled lássák,hogy törődsz más emberekkel,ezt értékelni fogják felnőtt korukban és te is .Olyan nincs,hogy le...juk az alsó szomszédot,mert ő tehetetlen a zajaitokkal szemben.Nem azért vett ott lakást több millióért,hogy egy így gondolkodó ráadásul ANYA megkeserítse az ő életét.Igen a te hibád,nem a gyerekeidé.Én ugyan abban a helyzetben vagyok mint ő és őszintén utálok itthon lenni,mert más sza...ik a fejemre,pedig már szóltam.Hogy hiányozhat ennyire egy másik emberből az empátia?Ezzel meg ne égesd magad,hogy akkor inkább nem is neveled meg a gyerekeidet.Szegény gyerekeid,majd felnő és mikor társasházba kényszerül költözni a kedves jövendőbelijével és mondjuk hasonló család él majd a felette lévő lakásban,és zavarni fogja a zaj,hááát?bezárul a kör .Akkor majd azt meséled neki :-ne is törődj velük,szokd meg,mert annó én is le....artam az alattunk lakó nyugalmát,ez így természetes. Hát persze,hogy fel fog menni szólni,és nem köszöni meg neked se:(((((((

2013. dec. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%
Pontosan kérdezőfélék miatt ennyire élhetetlen a lakótelepi környezet. Őszintén: befordultam ezen. A kölkök jóérzése, jókedve NEM EGYENLŐ a neveletlenséggel! Te őstulok. Más nyugalmát nem áll jogodban zavarni, akárhány kölköt is hozol vilgára. Ne legyél eltévedve.
2014. márc. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
5%
Én kb 3. alkalommal úgy rúgnám hasba a reklamálót amelyik a gyerekem mozgását próbálná beszabályozni , hogy a földszintig gurulna. Aztán mehetne feljelentgetni, megmondanám a rendőröknek hogy jogos önvédelem volt mert rámtámadt a szemét.
2014. márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
Előttem szóló(a hasba rúgós),vagyis inkább öklendező!Gyönyörű a véleményed!Kíváncsi lennék,ha a TE gyermeked vagy egyéb családtagod vagy saját alvásigényed,pihenésed korlátozná egy hasonlóan korlátoltan gondolkodó lakó+zajkeltő,tök mindegy,hogy gyerek vagy akárki, ott csápolnál a zajkeltő ajtajában,hogy kuss legyen.Egy panellakás nem lovarda,sem kifutó.A gyerek nevelhető.Persze azt issza be ,ami a szüleiből árad.Egy gyerek akkor van korlátozva,ha nincs eleget a szabadban eleget.A lakásban nincs rohangálás.Esik?Van esőkabát és gumicsizma ,imádnak a tócsákban horgászni,kavicsot beledobni.Ha a te felfogásod szerint nem lennének jogaik az alsó lakóknak,egy lakásnak mindig üresen kellene állnia egy gyerekes család alatt.Hasba rúgás???Miért,beszélni nem tudsz???De jár a szád!
2014. ápr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!