Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Statisztikailag Pesten vagy...

Statisztikailag Pesten vagy Budán élnek tovább az emberek?

Figyelt kérdés

Van erre KSH adat az utóbbi évtizedből? Melyik kerületben a legmagasabb a várható élettartam?


(Tudom, minden ember más és más, genetika, anyagi körülmény stb. Nem ez érdekel.)



2014. márc. 11. 03:44
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Gyanítom, hogy Budán nagyobb az élettartam, mert ott a módosabb emberek laknak, akik több mindent megengedhetnek az egészségük érdekében. Kevesebb az ipar és az autós forgalom és több a zöld terület.
2014. márc. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gyanítani én is ezt gyanítom, de engem konkrét adatok érdekelnek. Tippelgetni én is tudok.
2014. márc. 11. 08:02
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Nehéz lesz erre statisztikát találnod, mivel nagyon kevés ember él egész életében Budán vagy Pesten.
2014. márc. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Keress rá kerületenként, nemrég láttam egy ilyen felmérést. Alul Józsefváros végzett, a legjobban pedig egyes budai kerületek szerepeltek (II. XII., ha jól emlékszem), de Pesten óriási a szórás.
2014. márc. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pedig azt gondolnám sok a lokálpatrióta, akár kerületi szinten is. Valami miatt mindig szeretnek ott maradni az emberek.

Gyerekkori emlékek, pénzhiány, kényelem, család, szülők közelsége, megszokás, ezek miatt gondolom, hogy sokan nem költöznek jelentős távolságra.

Mondjuk akik meg összeköltöznek, ott valamelyik félnek ott kell hagyni a szülő környezetet, kivéve ha egy utcából ismerkedtek össze :)

2014. márc. 11. 13:18
 6/6 anonim ***** válasza:
63%

Budapesten ha nem vagy tele pénzzel, nem igen tudsz válogatni. Oda kell menni, ahol elfogadható áron, elfogadható lakhelyet találsz.

Irreálisan magas árak vannak.

A lokálpatriotizmus is addig tart, amíg nem jön jobb lehetőség.

Hacsak nincs egy fullos kéglid a kedvenc helyeden. :)

2014. márc. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!