Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen ötletetek van ezzel...

Milyen ötletetek van ezzel kapcsolatban? Mit lehetne még tenni? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Nem engem érint személy szerint az ügy, hanem a tesómékat (pontosabban azt a házat, ahol ő lakik), de azért érdekelne a véleményetek! Előre megkérek mindenki, hogy ne írjon olyanokat senki, hogy miért nem költöznek el a házból a tesómék! Tudom, hogy az lenne a megoldás, de egyelőre nincs rá lehetőségük.

A konkrét ügy a következő: adott egy társasház és közvetlen előtte egy kocsma. Szerintem nem kell túl nagy fantázia ahhoz, hogy elképzeljétek, hogy milyen hangoskodás zajlik a kocsma előtt évek óta esténként, főleg, amikor bejön a jó idő. A hangoskodás mellett sokszor csövesek is megjelennek a kocsma környékén és vécének használják a ház környezetét. Már több mint 1 éve próbáljuk a tesómékkal valamilyen úton-módon bezáratni ezt a helyet, vagy legalább azt elérni, hogy elköltözzön máshová, mert elviselhetetlen, ami ott megy. Nehéz lenne felsorolni, hogy hány meg hány hatóságnál jeleztük már ezt a problémát, de persze semmi nem történt. Tud róla a rendőrség (akik már nem egyszer ki lettek hívva), az önkormányzat, a kerületi ingatlankezelő, ügyvédnek is szóltunk, a napokban a közterület-felügyeletet is értesítettük, de semmi nem történik. Mit lehetne tenni, kinek lehetne még szólni?

Amúgy nem a tesómék az egyetlenek, akiket ez zavar, ami itt megy, mert volt már évekkel ezelőtt aláírásgyűjtés is, rengetegen aláírták a házból, hogy zárják be ezt a helyet, de hiába... Jogerős végzés is van már egyébként, amely szerint már február végén be kellett volna, hogy zárjon, de még mindig üzemel. Már a helyi médiához is fordultunk, hátha tudnának segíteni, de még nem érkezett válasz tőlük. Ha van valakinek további ötlete, megírhatná! Köszönöm előre is!


2016. máj. 19. 16:02
 1/3 A kérdező kommentje:
Még hozzátenném, hogy az aláírásgyűjtés és a mostani jogerős végzés között nincs összefüggés. Az aláírásgyűjtés már évekkel ezelőtt történt, a jogerős végzést pedig pár hónapja hozták, de csak azért, mert én a tesómmal ismét felvetettem ezt a problémát. Amúgy elég sokat vagyok náluk, úgyhogy valamilyen szinten engem is zavar ez az egész, ami ott zajlik.
2016. máj. 19. 16:08
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha ennyire halott a jogi út, akkor fortélyhoz kell folyamodni. Érdemes kitalálni egy olyan jogilag nem büntethető "csínytevést", ami megüti annyira az ingerküszöbüket, hogy elvegye a kedvüket attól a helyszíntől.
2016. máj. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet, gondoltunk már egy-két ilyenre, sőt a tesóm párja - épp egy pár napja - leöntötte az ordítozókat egy vödör vízzel. Rögtön elhúztak, de sajnos másnap ugyanúgy folytatódott minden. Már nem tudunk mit kitalálni és baromi zavaró és mindig este meg éjszaka csinálják. Most meg, hogy már jó idő van, ez csak rosszabb lesz...
2016. máj. 20. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!