Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen a fővárosban lakni?

Milyen a fővárosban lakni?

Figyelt kérdés

2017. jan. 21. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Röviden, tömören: jó :D

Miért tettel fel a kérdést? Szeretnél ide költözni kedves kérdező?

2017. jan. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó. Többnyire nyugis a külváros, a Belvárosban zajlik az élet éjjelig. Vannak normális emberek, de van sok bunkó is. A tömeggközlekedés a belvárosban elég jó, bár néha több falunyi ember zsúfolódik a metrón vagy a villamoson. Sok bolt van, gyakorlatilag mindent lehet kapni. A lakások viszont nagyon drágák, az albérletek is. Tehát a magas életszínvonalért, szolgáltatásokért meg is kell fizetni... Én nem tudnám elképzelni, hogy vidéken élek, itt születtem.
2017. jan. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
mint bárhol máshol, a külváros általában nyugodtabb
2017. jan. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 süt válasza:
100%
faja :)
2017. jan. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Egyszerre jó és rossz :-) - belváros.

- Jó, mert jó a közlekedés, több irányból haza tudok jönni: ha nem jár a földalatti, akkor trolival, villamossal, stb.

- Jó, mert tényleg szinte minden van, ráadásul közel: Lidl, Penny, Westend, most már a Decathlon is bejött a Nyugatihoz is, nagy örömömre :-)

- Jó, mert sok a munka és sportolási lehetőség van - itt tényleg nem lehet éhenhalni.

- Rossz, mert télen olyan szmog van (de néha még nyáron is), hogy szinte nem lehet levegőt venni

- Nyáron a kutya és emberürüléktől bűzlik a város. Ezt utálom benne a legjobban: mész a 35 fokban és szívod be a kutyapisagőzt, párolog a képedbe.

Hozzáteszem, nem vagyok egy nyafka, a kutyákat is szeretem de hiába vagyok társasház takarító, az egész várost nem tudom fellocsolni - csak azt a pár házat, ahol dolgozom.

- Rossz, mert idegesek és néha nagyon bunkók az emberek. Szerencsére van egy stabil baráti köröm, akik azért "visszaadják az emberekbe vetett hitemet" :D (nem, nem kell ezért lehúzni, ez félig poén volt - de azért van igazság alapja...)

2017. jan. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Logika2015 válasza:
81%
Szerintem jó! Imádok itt élni. Mindent megtalálsz. Minden közel van.
2017. jan. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A Tengerész ***** válasza:
65%
Fiatalnak jó, öregnek rossz. Nagyon öregnek megint rossz mert vidéken messze az orvos. Én kitenyésztett pesti vagyok, már a nagyszüleim is ott éltek, de 3 éve 69 évesen egy tízezres kisvárosba költöztem, azóta is mintha csak nyaralnék.
2017. jan. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

remek. minden van mindig.ahol lakok ott meg pláne.

0-24 es bolt,teszko,aldi. 3gyógyszertár, az egyik ügyeletes (mindig nyitva)2 ilyen olcsó bolt. pékek,stb közel a csarnok.

de kicsit távolabb a nyüzsitől sem rossz.

ott is van a közelben legalább 5bolt.mondjuk a patika messzeb volt.

szóval ez a mindig minden remek érzés.

mondjuk drága is.És a bkv/bkk-tól néha agyfaszt kapsz de álltalában megbízható.

Parkolni nem lehet,vagy drága.

2017. jan. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!