Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Huszonéves átlagos fiatalok!...

Huszonéves átlagos fiatalok! Ti hogyan élitek meg, hogy a mi korosztályunk számára a saját lakás csak vágyálom lehet?

Figyelt kérdés
2017. szept. 24. 09:14
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
25%

Hát engem különösebben nem zavar.

Nekem a szülői ház is tökéletes!

Fiú vagyok 20 éves.

2017. szept. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
59%
Nekem annyira nem tűnik lehetetlennek, egy normális fizetésből néhány év alatt simán lehet venni egy lakást, főleg, ha van párod és ketten gyűjtötök, és a család is segít, amennyire teheti. 20/L
2017. szept. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
93%

Jah persze. Nekem nincs párom, család nem segít. És miután mindent kifizettem (albérlet, rezsi, stb) és ettem is minden nap valamit, havi 10e-t tudok félretenni. Ami általában elmegy tankönyvekre, karácsonyi ajándékokra, télikabátra, cipőre és váratlan kiadásokra. És nem minimálbéren vagyok, hanem jóval felette.

Jók a kilátások...

19/F

2017. szept. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
89%
Van párom ketten fizetjük az albérletet de elképzelni sem tudom miből lesz lakásunk. Megtakarításunk nincs, hónapról hónapra élünk. Hiába vafyunk diplomàsak.. Igazából az örök bizonytalanságot utálom az albiban. Meg, hogy a ,,semmiért dolgozik az egyikünk mert egy fizut elvisz.
2017. szept. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
71%
29 vagyok. Egy éve házasodtam, vettünk telket, idén februárban költöztünk be az új házikóba. Eszméletlen sok tanulás, munka, munka, munka. Meghozta a gyümölcsét.
2017. szept. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
78%

Nem, de most éppen drágák a lakások (lásd: Airbnb) és nekem speciel nem is annyira igényem a saját lakás, szeretek albérletben élni.


Amúgy tapasztalat: 1. tudatosan keresd a lehetőséget a tanulásra, a megfelelő munkán keresztül a pénz növelésére

2. kezdj el nagyon korán takarékoskodni és egy takarékszámlára, fundamentába, életbiztosításba betenni havonta 10-20ezer forintot. Ha 20 éves korodtól minden hónapban betettél egy tízest, akkor az 1.2 millió forint tíz év alatt.

3. ha nő a fizetésed, ne verd el. Én is tapasztalom, hogy most végre van pénzem és amennyivel többet keresek, azt el is költöm olyasmikre, amiket régen nem engedhettem meg magamnak. Ez egy szintig oké, de ha tényleg a lakás a cél, akkor a többletnek legalább a felét be kéne tenni takarékba. És akkor az a millió már lehet, hogy sokkal több...

2017. szept. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
70%

pozitívan állok a dologhoz, bár reálisan látom a helyzetet: egy lakás nagyon drága (amennyiben nem egy szabolcsi faluban akarsz régi típusú családi házat venni), és nincs lehetőség albérleten és szülői házon kívül másra. márpedig én nem szeretnék 30 évesen is "otthon" lakni, szeretnék önálló életet, tapasztalatokat. ekkor viszont csak az albérlet marad mint opció, ami tulajdonképpen egyenlő az ablakon kidobott pénzzel. hitelt felvenni egyedül pedig egy fiatalnak még túl kockázatos, én jelenleg azt sem tudom, hol akarok élni (nyilván a munkahely is döntő szempont, de szívesen mennék külföldre is).

bízom benne, hogy idővel megtalálom a páromat, akivel elképzelem a jövőmet és a fizetésem/fizetésünk is elég lesz ahhoz, hogy bele tudjunk vágni egy ilyen projektbe. én szerencsés vagyok, a szülők is tudnak támogatni egy kevéssel (nem 5-10 milliókról van szó), de tisztában vagyok azzal, hogy sokunknak nem adatik meg ez a lehetőség.

24/l

2017. szept. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
28%

Attól is függ, hol élsz. Nagyvárosban nehezebb mint kisebb helyen.

Dolgozni kell, félrerakni. Fundamenta lakáskassza!

Lányomék módszere volt:nálunk laktak, egyetem után minden keresetet félretettek.Fundamenta lakáskasszát gyűjtöttek, félreraktak minden pénzt.Pár év alatt tudtak venni egy kis kertes házat.

Javítgatni kell még, építeni hozzá, de most még elég nekik.Apránként felújítják: Tavalyelőtt szép teraszt,tavaly kerítést, idén a fürdőszobát újították fel.Minden évben valamit, és nagyon örülnek neki, mert benne van a saját munkájuk is.33-34 évesek.

Ne vágyálomnak lásd, tenni kell érte, küzdeni, akkor elérhető lesz.

2017. szept. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

„Ne vágyálomnak lásd, tenni kell érte, küzdeni, akkor elérhető lesz.”


8-as! Ennél közhelyesebb és használhatatlanabb választ már rég olvastam itt az oldalon. Érdekes, hogy az eddigi huszonéves válaszolók viszonylag a valóságnak megfelelő választ adtak, te meg ilyen kb. Szabó Péter-féle üres hablatyot.

Egész hozzászólásodban azt ecsetelted, hogy a lányodék megtehették azt, hogy minden keresetet félreraktak, kizárólag a lakáscélra kellett gyűjteniük. Na most pont itt a probléma, hogy ez a helyzet már nem átlagos, hanem a kivétel. Az átlagos fiatal nem teheti meg, hogy minden pénzét félrerakja. Bele kell adnia a családi kasszába, vagy fizetnie kell az albérletét, és persze akkor még nem beszéltünk az olyan legalapvetőbb kiadásokkal, mint az utazás (mert ugye a bérletet is meg kell venni). A másik, meg hogy nem minden fiatal él annyira tartós stabil párkapcsolatban, hogy hosszú évekig ilyen pénzügyi együttműködést valósítsanak meg, bízva abban, hogy örökké együtt lesznek. És persze, elhiszem, hogy az általad felvázolt módon meg lehet szerezni a lakást, elvégre, ha a pár mindkét tagja „csak” százezer forintot tett félre, akkor az egy év alatt 2 millió 400 ezer forint. Na már most nekem, mint átlagos fiatalnak – és gyanítom, hogy ezzel vagyunk még így páran – éves szinten úgy durván 500 ezer forintot tudunk félretenni, ha lejönnek a fent felsorolt költségeink. És még egy vidéki városban is az átlagos lakás úgy 8 millió körül mozog, nem beszélve még a bebútorozásról és az átírással járó adminisztratív jellegű költségekről.

Szóval ez az „akard, tegyél érte és küzdj!” jellegű tanács ez bullshit. Ezekkel mi semmire nem megyünk.


A többieknek pedig köszönöm a választ!

2017. szept. 25. 21:36
 10/37 anonim ***** válasza:
69%
Ez azért attól függ, milyen területen mozogsz. Én nemzetközi sofőr vagyok, kamion és busz, nagyjából havi 500k-800k között megtudok keresni. Na mármost ha így lehúzok pár évet a szülői házban, kevés kiadással ,akkor legkésőbb 28 éves koromra tudok venni egy házat ,akár hitel nélkül is. Na persze nem a rózsadombon, de egy átlagos kertvárosban. 22/f
2017. szept. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!