Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az tényleg gáz, ha a macskámma...

Az tényleg gáz, ha a macskámmal illetve magammal szoktam beszélgetni, mert nincsennek normális emberi kapcsolataim?

Figyelt kérdés
22 éves srác vagyok és egy elég nehéz egyetemi szakon tanulok, viszonylag jól, szóval nem tartom magam debilnek. Mégis, szinte sosem voltak normális barátaim, inkább csak ismerőseimnek, akiknek csak arra voltam/vagyok jó, hogy segítsek nekik valamiben, egyébként meg sosem keresnek. Tudom, nem kéne nekik segítenem, de nem tudom megállni. Olyan november végén gondolkodtam el komolyabban a szociális életemen, és rájöttem, hogy egyetlen egy olyan ember nincs az életemben a családi kapcsolataimon kívül, akire normális barátként tudnék tekinteni. Emiatt úgy döntöttem, hogy januártól azt a maradék small talk beszélgetést is beszüntetem a csoporttársaimmal, illetve igyekszem a jegyzetkéréseiket ignorálni. Jelenleg ott tartok, hogy december óta 6 ember keresett meg, abból mind a 6 jegyzetet akart kérni. Visszakerestem, ők tipikosan azok az ismerőseim akik csak akkor írnak rám, ha nekik kell valami, de egyébként kb. semmi kapcsolatom nincs velük. Mindet elküldtem azzal, hogy nincsennek nálam a jegyzeteim. A családomon kívül észrevettem, hogy egyre gyakrabban kezdek el magamban beszélgetni teljesen random, de számomra érdekes témáról, illetve néha a macskámmal is szoktam "beszélgetni", ami miatt édesanyám hülyének nézett.

2022. jan. 6. 18:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen normális dolog. A mai világban főként azok szoktak keresni, akik maguknak kérnének valamit. Én is leépítettem őket, alig maradt valaki. A macskáim legalább meghallgatnak és nem, nem csak akkor ha éhesek. Vissza hunyorognak, nyekkennek, értik, amit mondok nekik. 😽
2022. jan. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Attól függ mit beszélgetsz. "Gügyögni" például majdnem mindenki szokott az állataival de komoly dolgokról értekezni velük az tényleg nem normális dolog.
2022. jan. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%
Nem az a lényeg, hogy gáz-e vagy nem, hanem az, hogy ez nem egészséges.
2022. jan. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak barátaim, de én is szoktam beszélgetni a nyulammal, nem hiszem, hogy pont ettől lennék nem normális.
2022. jan. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Minatoya-chan válasza:
100%
Nem tudok mások nevében nyilatkozni, de szerintem nem gáz annyira, mert én is szoktam magamban beszélgetni.
2022. jan. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs vele baj, sztem kifejezetten szórakoztató néha magunkban vagy az állatunkkal beszelni.

Ez csak akkor probléma ha nem is tervezel mást a hátralevő életedre, hanem már most belenyugszol hogy ez van, ezt osztotta az élet.

2022. jan. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem gáz, Hókuszpók is általában így csinálta.
2022. jan. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem gáz, valakivel kell beszélgetni.
2022. jan. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%
Arra vigyázz, hogy magadnak ne mondj ellent (mint például Gollam), mert az már klinikai eset.
2022. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

mindenki folytat párbeszédet magában/magával, csak van, aki kimondja hangosan, van, aki észre sem veszi, hogy pl. harmadik órája "osztja ki" xy-t, akivel összeveszett két napja


teljesen természetes dolog.

2022. jan. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!