Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is szokta úgy érezni,hogy...

Más is szokta úgy érezni,hogy jó lenne elutazni külföldre így év végén?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon mehetnékem van de nem nagyon távoli országba hanem Európán belül vonattal vagy busszal mennék valahová.És nem társasággal, egyedül szeretnék menni legalább egy hétre,keresni egy szállodát ott megpihenni,feltöltődni,várost nézni.Itt hagyni mindent legalább 1 hétre de még jobb lenne majd csak januárba visszajönni.32/F

dec. 8. 14:44
A kérdező szavazást indított:
Szeretnék még ebben az évben külföldre utazni
Nem szeretnék idén már utazni,itthon akarom tölteni az évvégét
Mennék,de nincs rá lehetőségem
19 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
A munka miatt sajnos csak maximum 2 napra tudnék elutazni.Az meg kevés annyi időre még vidékre se látom értelmét elutazni,nemhogy külföldre.
dec. 8. 14:46
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen elmennék, de most nem tudok szabadságot kivenni. Minden télen el szoktam utazni melegebb helyre, általában január végén vagy február elején. Jövőre is így lesz :)
dec. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én szívesen tölteném most egyedül a karácsonyt és a szilvesztert is valahol külföldön.Majd januárban megint együtt lennék a családommal.
dec. 8. 15:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 Tedd azt akkor.
dec. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az új évben megyünk majd.



Ilyenkor az ünnepek alatt agybaj van a reptéren, elvesznek csomagok, mindenki hisztériás, ettõl az ott dolgozók is. Inkább stresszes, drágább is és ha havazik, lehet el se megy a gép.

dec. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5 én nem is akarok repülővel menni jó a busz és a vonat is.12 órát kibírok buszon és vonaton is.
dec. 8. 20:44
 7/8 A kérdező kommentje:
4 nem tudom tenni a munkahely miatt.
dec. 8. 20:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha menni akarsz, akkor ne tartson vissza, hogy kevés rá az időd.


Viszont, ha eleve csak 2 napot tudsz az utazásra szánni, akkor miért szívatnád magad vele, hogy az amúgy is kevés időd nagy részét utazással töltsd repülés helyett?

Ha van 1-2 heted az utazásra, még akkor is időpocsékolás 2-3 óra helyett 12-t tölteni az utazással. De ha eleve csak 48 órád van az utazásra, akkor


Egy két napos hétvégébe simán belefér egy éjszaka ott alvással egy 2 napos város látogatás bármelyik városban (főleg, ha olyan helyet találsz, ahova első nap találsz minél korábban reggel induló gépet és van járat második nap minél később este visszafelé).

Esetleg azzal ki tudod még terjeszteni az utazásodat, hogyha nem az első nap reggel indulsz el, hanem már előző este úton vagy (pl. Szombat reggeli indulás helyett Pénteken munka után rögtön elutazol és már azt a délutánt/estét is kint töltheted, így a Szombatból semmit nem kell utazásra fordítanod.) Ugyanígy tovább tudod terjeszteni az idő kereted, ha nem a második nap este jössz vissza, hanem a következő nap reggel egy kora reggeli járattal és onnan rögtön munkába esel be. (A hétvégi példánál maradva így Vasárnap esti hazautazás helyett az egész vasárnapot kint töltheted és egy nagyon késő éjszakai, vagy Hétfőn nagyon kora reggeli indulással elég lehet csak Hétfőn elindulnod haza, így az egész Vasárnapot is kint töltheted és a Hétfő reggelből csíped le az utazást.)

Főleg, ha még tudsz is utazás közben aludni, akkor az sem lesz így gond, hogy fáradt vagy, mert utazás közben kialhatod magad. Nem teljes értékű pihenés az ilyen, de azért egy-egy ilyen hétvégét össze lehet hozni. (Vonaton, hálókocsiban, meg repülő business osztályán akár még teljes értékű alvásra is lehetőség van, csak legyen nálad füldugó.)


Én elég sok helyen jártam ilyen hétvégi pár napos kiruccanásokon is. Nem mondom, hogy ideális, vagy hogy mindent láttam ezeken az utakon, de kellemes időtöltés volt mindegyik és miért baj az, ha mindig marad még okod visszamenni oda máskor is.


Nem azért kell elutazni valahova, hogy A-Z minden látnivalót kipipálj a listán és soha többé ne akarj oda visszamenni, mert "megvolt" a hely. Én legalábbis azért szoktam utazni, hogy ott legyek és élvezzem, hogy ott jól érzem magam. Erre akár 1-2 napos utak is elegendőek tudnak lenni.

dec. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!