Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem tudok beszélgetni...

Miért nem tudok beszélgetni az emberekkel?

Figyelt kérdés

Mindegy, hogy munkahely, rokon vagy épp egy pincér az étteremben.

Mindig az van, hogy míg mások ilyen helyzetekben kedélyesen elbeszélgetnek, én csak a kötelező dolgokat tudom mondani és ennyi, utána kínos csend vagy max. valami közhelyet benyögök.

Mások hogy csinálják?


ápr. 10. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudok erre érdemi választ adni. Sok minden érdekel. Állítólag van humorom is. Nem félek megszólítani a másikat igazából ennyi. A több meg jön magától.
ápr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Mert nincs önbizalmad. Föl kell építeni.
ápr. 11. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Az is lehet, hogy téged nem is érdekel egyik sem.


Egyébként ez nálam is megesik, de főképp a fiatalokkal.


Munkám során találkozok durván 15-70 közöttiekkel. És valahogy úgy 25 alattiakkal nagyon nehezen tudok beszélgetni, 30 felettiekkel valahogy más. Ráadásul az idősebbekkel még másabb mert akkor is beszélnek ha én nem akarok.


De a fiatal korosztályt egyszerűen nem is érdekli amiről beszélnék, egy olyan válasz jön csak, hogy igern....ja...aha...hát ilyenekkel nehéz beszélgetni.

ápr. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Két dolog jutott hirtelen eszembe.

Ott van az amit a 3as mond, hogy ha a másik nem akar beszélgetni akkor kapásból bukta.

De az is lehet, hogy nem figyelsz a másikra, nem tudod továbbvinni a beszélgetést.

ápr. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem akarsz lelkileg beszelgetni

Nem erdekel

Ra vagy kenyszeritve

Nem szereted a small talkot

Kenyszer az egesz

Nem szeretsz emberek kozott lenni

ápr. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Vagy az is lehet hogy mivel nem szoktál sokat kommunikálni , ezért nem szerepel az alapkészletedben egy csomó minden. Mindent tanulni kell. Ezt is. Ha valaki valamit nem csinál, azt nehéz elsajátítani.
ápr. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem magadra akarod erőltetni.mindenki szereti megosztani a gondolatait de nem akárkivel. Ez valami fura társadalmi beidegződés, hogy kenyszeresen beszélni kell ha egy légtérbe kerülsz valakivel, pedig nagyon sok embert igazából nem is nagyon érdekli a másik mert nincsenek egy hullámhosszon, másak az érdeklődesi körök stb
ápr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy gondok vannak nálad a szókinccsel, fogalmazással, mert keveset olvasol.

Legalábbis nálam azóta megy jól a beszélgetés, mióta rengeteget olvasok.

ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%
pontosan ilyen vagyok én is.
ápr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!