Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van értelme pszichológushoz...

Van értelme pszichológushoz menni?

Figyelt kérdés
Segített már bárkin? Úgy érzem magamtól nem lesz jobb, mivel bizonyos szellemi tulajdonságaim blokkolnak az életben való sikerben. Ebben a formában nem tudom magamat elfogadni. Értsd. önbizalom hiány, szorongás. Nem szeretném így 20 évesen lelki nyomorultként leélni az életemet. Egyetemre járok, de ezek a dolgok hátráltatják a tanulmányaimat.
máj. 11. 14:47
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem nincs.Az isten pénze is kevés nekik.

Egy idősebb élettapasztalt felnőtt barát többet ér.

máj. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy segített, mit gondolsz, hogy létezhetne egy szakma már 100 éve, ha nem segítene! Pont arra való, amire te használni akarod. Viszont ne varázslatot várj tőle: a pszichológus abban segít, kísér, hogy te kihozz magadból minden jót, ami benned van. Ő rávilágít arra, amit te nem látsz, pedig ott van, támogat az új lépések megtételében.
máj. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
65%
Na az egyes még életében nem volt pszichológusnál, vagy ha véletlenül volt, akkor egyszer, és többet nem ment. A pszichológus nagyon más, mint a barát, ez egy szakma, amit 5+X éven át tanulnak.
máj. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
91%

Nekem sokat segít. Egy éve járok, mert van/volt egy elakadásom gyász miatt, nem igazán tudtam feldolgozni a szüleim hirtelen, és gyors egymásutánban bekövetkező halálát. Emellett nekem is akadtak szorongásaim, és ezek így együtt már nagyon hátráltattak.

A pszichológus sokat segít, hogy előre mozduljak ezekben, határozottan érzem a fejlődést. Szóval van értelme, én ezt vallom.

máj. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:
Nyilván így szkaptikusan nem csodát várok csak nem is tudom. Jó lenne valakinek elmondani minden bajomat. Nem akarom ezt rázúdítani egy ismerősömre sem mert nem láthatnak lelki nyomoroncnak. Senki sem tudhatja, bár mostanában talán meglátszik rajtam pedig nem akarom. Alapvető gondjaim vannak és emiatt nem vagyok képes az önmegvalósításra. Nem tudok célokat kitűzni.
máj. 11. 15:09
 6/57 A kérdező kommentje:
*szkeptikusként
máj. 11. 15:10
 7/57 anonim ***** válasza:
Ártani nem fog..
máj. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
100%
Menj mindenkepp. De ne csodat varj, meg azt, h majd o helyrehoz. Csak segit, es az nagyon hasznos - de a kokemeny munka reszet neked kell beletenni, hiszen a te eleted.
máj. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
70%
Pont erre való a pszichológus. Aki csak rád figyel, nem ítél el, nem jön elő a saját bajával, és szakszerűen, a te tempódban tudja kezelni a helyzetet.
máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
78%

Van. Én is jártam, nsokat segített, nekem is voltak többek között önbizalommal kapcsolatos gondjaim

Amik szerintem fontosak:

-Nem mindegy az ő személye sem, lehet elsőre nem is sikerül megtalálni a megfelelőt. Mivel ez egy "kényes"téma, minden ember más, van akinek adott stílus, módszer hozzáállás kell, másnak más. Szóval ha úgy érzed, nem az igazi, nyugodtan lehet mást keresni.

-Egy-két alkalom semmit nem ér, azért felesleges belekezdeni.

-A pszichológus nem úgy működik, hogy majd az illető helyett megoldja a problémáit, ő segít, rávezet, elgondolkoztat nagy ritkán ad direkt tanácsot, de dolgozni a páciensnek kell legtöbbet magán.

máj. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!