Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az egyedülálló emberek nehezeb...

Az egyedülálló emberek nehezebben fogadják el az öregedést?

Figyelt kérdés
A családoknál ott van az, hogy legalább van gyermekük és látják felnőni. Az egyedülállóknál főleg, ha elmúltak 30 évesek és egyre kevesebb az esély saját családot alapítani, akkor növekszik a belső feszültség. Persze van, aki megbékél vele és talán az a jó hozzáállás.

máj. 17. 10:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem feltétlenül.
máj. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Egyáltalán nem.

Az emberek jó részének nem abból áll az élete, hogy lesz gyereke, ezen kívül még rengeteg minden okoz örömet.

Másrészt ma már a legtöbben inkább 30 fölött kezdenek kapcsolatot keresni, elötte nem.

De akiket ismerek egyedülállókat, sokkal kevésbé tartanak az öregségtöl, mert kellöen elfoglalják magukat.

máj. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Miért, kőbe van vésve hogy kötelező családot alapitani?
máj. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Mivel nem akarok gyereket így ez nem izgat.


Alapból persze, hogy rossz h telik az idő...

máj. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem, mert ők mintha jobban tudnának önmagukkal, az eggészségükkel is foglalkozni.
máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Egyedülálló emberként pont hogy sokkal kevesebb probléma ér.

Tehát kiegyensúlyozottabb magánéleted van vagy lehet mint annak aki családos.


Szerinted az fog jobban megöregedni aki egyedül él, vagy az aki még a munka mellet 2-3 gyerekkel is kell foglalkozzon iskolába / óvodába rohan stb.


Én egyedül élek és a saját életkoromból 5 évest simán letudok tagadni.

Nem mint ha amúgy a 35 zavarna.

A családos munkatársaimnak kb saját élete sincs.


Én 2 napja voltam Firenzében 35-40 fok volt.

A családosok nem igazán járnak külföldre nyaralni.

Szerinted akkor ki van jobban öregítve ?

máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6

Hát, de nem is érzed úgy, hogy tartozol valahová, vagy fontos vagy valakinek. Ha beteg leszel is nagy támasz és motiváció lehet a családod, hogy helyre jöjj.

máj. 21. 16:20
 8/12 anonim ***** válasza:

7-es: ugyan nem a 6-os vagyok, de a "tartozol valahová" nem feltétlen jelent családot, nekem pár barát jelenti ezt.

Másrészt ha beteg vagyok/leszek, a család akkor semmit nem jelent támaszként, mert több száz/ezer Km-re élnek. Ha beteg vagyok, azért leszek egészséges, mert nekem fontos és mert csak magamra támaszkodhatok.


Nekem ugyan van családom (2 testvér, 4 gyerek+csalájuk), de mivel messze élküln egymástól, meg igen eltérö az érdeklödésünk is, sokkal kevesebb közös van bennünk, mint a barátokkal, akik éppen azért lettek barátok, mert hasonló a gondokodásunk meg az érdeklödésünk.

máj. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gyerekeim nincsenek, de testvérem van. Tegnap beszéltünk pl.
máj. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Sosem értettem ezt a tartozni valahova mániát. Igazából minden ember csak magában bízhat, jobb esetben még szüleiben. Amennyi válás van, ez az "egymáshoz tartozás" a többségnek ideig-óráig tart.
máj. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!