Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Úgy érzem nincs értelme, hogy...

Úgy érzem nincs értelme, hogy éljek, csak azért nem teszek magammal semmit, mert a szüleim már elveszítettek egy gyereket, de úgy érzem, hogy ez lenne a legjobb megoldás? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Két éve lett öngyilkos a testvérem csak azért ülök még itt,mert anyumékat tönkretenném.Nem vagyok jó semmiben se,nincsenek barátaim,nincs miért éljek,már nagyon régóta gondolkozom ezen (13 éves korom óta) rengetegszer elképzeltem,hogy megszűnök létezni,mindenkinek jobb lenne,senkinek sem hiányoznék,nekem is jobb lenne,mint itt.

A világon semmibe sem vagyok jó,nem lesz belőlem semmi,én vagyok mindig a felesleges,a hátráltató.Egyszerűen úgy érzem ez lesz nekem a legjobb,nem kell megjátszanom magam minden nap,hogy jól vagyok,minden oké.Akik közel állnak hozzám elüldözöm őket,képtelen vagyok szeretni,egy szerencsétlenség vagyok.Nem sajnáltatni akarom magam,de úgy érzem eljött az a pont,ahol végre tennem kell valamit,mert nem bírom tovább.

17l



2013. júl. 30. 15:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Úristen szegénykéim milyen nevelést kaptatok ti otthon? Rázd meg magad, szép az élet, és még előtted áll minden!
2013. júl. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tesóm nem azért lett öngyilkos,mert a szüleim rosszul neveltek/nevelnek,mindig mindent megkaptunk,teljesen más oka van.
2013. júl. 30. 15:51
 3/18 anonim ***** válasza:
15%
Mindegy. A hajlam bennetek van, labilisak vagytok.
2013. júl. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Mindig van választási lehetőségünk. És ez a szabad akaratunk nem azért van, hogy csakúgy feladjuk az életünket. A szabad akaratunk azért van, hogy fontos döntéseket hozzunk a saját életünkről. Igen, nagyon sokszor ütközünk nehézségekbe, amelyek néha kilátástalanná teszik az életünket. De ha ezen túllépünk, akkor pedig minden nagyon egyszerűvé válik. Az életben vannak szép dolgok, amikért érdemes élni attól függetlenül, hogy nagyon sok nehézség érhet minket.

Ha tényleg valamit akarsz tenni, akkor beszéld ezt meg valakivel, akiben teljesen megbízol, tárd ki a szíved, a gondjaid neki.

Ha gondolod, nyugodtan írhatsz nekem is üzenetet, szívesen meghallgatlak.

2013. júl. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Tudom, hogy ez most a te szemszögedből lehetetlennek tűnik, de túl tudsz jutni ezen a krízishelyzeten. Lehet, sőt, valószínű, hogy szaksegítség kell hozzá, és a család, barátok támogatása is sokat számít - hidd el, ha megölnéd magad, egyáltalán nem gondolná senki, hogy "jobb nélküled", a szüleid nyilván láttad, mit éltek át a tesód elveszítése után, lehet, sőt, valószínű, hogy máig nem heverték ki, és a légkör így nem a legjobb, pláne ilyen depressziósan.


Ha nagyon komolyan öngyilkosságot fontolgatsz, azt jelenti, hogy nagyon beszűkült a perspektívád, pedig rengeteg szép és jó dolog van az életben, ami miatt megéri tovább élni, ez egy súlyos betegség (depresszió) hogy képtelen vagy a jót megtalálni magadban és a világban, és ez a betegség kezelhető, gyógyítható!

Mindenképp kérj segítséget, szülők, lelkisegély-vonal, tanár, iskolapszichológus, kórházban pszichiáter, pszichológus, akárki.

2013. júl. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Valóban tenned kell valamit. Mondjuk végre egy olyan dologba belekezdeni, amiben sikerélményeid vannak, nem pedig kudarcok. Egyébként ezt biztatásként mondom, de hamarosan változni fog az egész életfelfogásod, gondolkodásod. A lányok életében több ilyen mélypont van, az egyiknek most az alján csüccsensz már egy ideje. Nem szabad ennyire nekikeseredni a világnak, bár tudom a te esetedben ez most mind csak üres szó, de hidd el, sokan átmegyünk nehéz időszakokon. Neked most rengeteg tennivalód van. Találnod kell célokat, amiket magadért csinálsz! Olvass életrajzi könyveket énekesekről, színészekről. Nem is gondolnád, milyen zűrös életük volt, és ebből erőt tudtak meríteni. A másik dolog; képtelenség, hogy nem tudsz szeretni! Persze, most padlón vagy, tele fájdalommal, természetes, hogy nem tudsz perpillanat Ken és Barbie szerelmekről álmodozva ugrálni egy mezőn, és virágszirmokat dobálni, meg fákat ölelgetni... De ez nem tart örökké ;) Valóban sokat segítene neked egy szakember, akivel kötetlenül el tudnál beszélgetni, de már az is jó, ha ismerkedsz, a lényeg, hogy ne arcozz a padlón egymagad összegömbölyödve. Vagy az is jó, ha alkotsz valamit. Rajzolgatsz, verseket írsz, blogot csinálsz, megajándékozod magad pár jó cuccal. Belőled még bárki lehet! Csak köss békét azzal a kiscsajjal aki a tükörből visszanéz rád. Fel a buksival kicsilány! Hadd idézzek neked egy igazi rockert: ,,Freedom is just another word for nothing left to lose!"
2013. júl. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,hogy öntöttetek belém egy kis életet,tényleg nagyon hálás vagyok,sokat segítettek,úgy érzem végre a jó út felé haladok!:)
2013. júl. 30. 18:47
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Én ugyan az öngyilkosságon soha nem gondolkoztam komolyan, de 17 évesen én is küzdöttem problémákkal. Csúnya lánynak tartottam magam, igénytelenül öltözködtem, így nem csoda, hogy népszerűtlen voltam az osztálytársaim körében. Nem volt egy barátom se, többen engem vettek célba a csúfolódásaikkal, utáltam gimibe járni. Mások szerelmesek voltak, rám egy fiú sem nézett. Nem volt életcélom sem: jó tanuló voltam, de utáltam tanulni, nem akartam egyetemre menni. Máshoz viszont nem értettem, így azt gondoltam, egész életemet egy gyárban, vagy bolti eladóként töltöm. Ahogy hazaértem a suliból, csak neteztem - nem volt hobbim, nem találkoztam senkivel. Nem éreztem jól magam, de én is megjátszottam magam, a szüleimnek nem beszéltem a problémáimról.

Aztán az évek megoldottak mindent. 18 évesen találtam egy hobbit, amiből lassan munka lett, mert kiderült, hogy tehetséges vagyok benne. Annak érdekében, hogy később is megélhessek ebből, elkezdtem egyetemre járni, és azt is megszerettem. Teljesen más közeg, mint a gimi, az emberek toleránsabbak, elfogadnak, mindenki beszélget mindenkivel, itt barátokra is szert tettem. 20 évesen rám talált a szerelem, azóta is nagyon boldogok vagyunk. Már nem tartom magamat csúnyának, és többet is adok magamra. Nagyon megnőtt az önbizalmam, és jól érzem magam a bőrömben.


Most 22 éves vagyok, tehát 5 évvel ezelőtt még én is katasztrófának gondoltam az életemet. Most pedig boldog vagyok, egyetemre járok, mellette pénzt keresek, van egy életcélom, van egy szerető párom, barátaim. A szüleimmel is nyitottabb lett a kapcsolatom azóta.


17 éves vagy, még nagyon fiatal. Ennyi idős korban olyan gyorsan megváltozhat minden! Igen, pozitív irányba is. 1-2 éven belül végzel a sulival. Vagy egyetem vár rád, vagy a munka. A lényeg, hogy új környezet, új emberek, új ismeretségek. Ki tudja - simán lehet, hogy rátalálsz arra a foglalkozásra, amit szeretsz, amiért érdemes dolgoznod. 17 évesen még sokan nem tudják, mit kezdjenek magukkal, de ez pár év alatt majd tisztázódik. Szóval ne add fel, annyi szép dolog vár még rád!

Kívánom, hogy húsz év múlva boldog, kiegyensúlyozott, sikeres nőként tekints vissza arra, hogy milyen butuska voltál 17 évesen. :)

2013. júl. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Mindenki jó valamiben te még nem találtad meg éld tovább az életed mert az élet jó csak jól kell irányítani.Várd ki a jövőt mert lehet hogy szerencséd lesz és ne gondolj a rossz múltadra.Tudsz változtatni a jövődön.
2013. aug. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én már ténylegesen jártam közel az öngyilkossághoz. Csak egyetlen lépés lett volna, és 8.-ról vetem le magam. Senki se látta, vagy tudta meg. Akkor és ott úgy döntöttem, hogy minden napot kihasználok az életemből, amíg van miért élnem. Ezt egyébként 2 évnyi kemény depresszió előzte meg. Ezalatt mindenkit elüldöztem magam mellöl, teljesen kifordultam magamból testileg, lelkileg. Ez meglehetősen friss élmény, kb 1 hónapja történt.

Ha gondolod írhatsz, vagy írhat más is. 21/F

2013. aug. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!