Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy ember miért nem tudja...

Egy ember miért nem tudja átlépni saját magát? Azaz az alább felsorolt tulajdonságokkal jobb ha inkább egyedül maradunk, igaz?

Figyelt kérdés
Sajnos nem vagyok már fiatal, nagyon nem, mégis határozatlan és naiv, ami időnként az egész karakteremről is látszik. Ezt rögtön észreveszik az emberek és visszaélnek a jóindulatommal. Bársonyos, rózsás arc, aki még az utolsó szelet kenyerét is odaadja és neki nem marad. Hogyan éljen az ilyen a mai világban, mikor mindent elönt az erőszak, a kapzsiság, a pénzsóvárgás, a gyűlölködés. A jámbor karakter, a szelídség ide kevés, ahol burjánzik a vadság és brutalitás. Csak nyers erőszakkal és keménységgel lehet itt valamit kezdeni. Mivel ezek nem adottak, így az egyedüllét, magány mellett döntöttem.
2014. júl. 17. 12:21
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem nézzetek körül mi megy az iskolákban. Ki vagy átkozva, ha nem nézel tv-t vagy nem jársz el bulizni és nem próbáltad a könnyű drogot vagy más dolgokat. Ez a világ rohadt simulékony, ami korábban is így volt, de ma is jelen van. Egy szabad világban te nem vagy szabad. Amikor egyik tanárunk bevitt egy Pink Floyd-ot akkor kis híján szétverték a diákok a termet és a tanár kezéből kivették a laptopot. Nincs eszköz a kezében, mivel ma már a diák az úr. Aki ezt nem érti sosem járt még iskolában. Ez a mai világ konformitásra nevel és elveszi a gondolataidat, az autonómiádat, a médián keresztül mint fő hatalom.
2014. júl. 17. 14:28
 12/18 anonim ***** válasza:
Kár, hogy az elején azt írtad nem vagy fiatal, most meg kiderül, hogy max. középiskolás vagy, vagy általános (?) hát így már érthető is, hogy nulla tapasztalatod van.
2014. júl. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon attól függ, hogy milyen körülmények között élsz/nőttél fel, valamint milyen körökben mozogsz. Én eléggé gátlásos tudok lenni, de tudom az okát, ezért próbálok küzdeni ellene szerencsére. Ettől még nehéz és nagyon negatívan állok mindenhez és mindenkihez kb. Rossz tapasztalatok értek, rossz emberekkel kezdtem kapcsolatot kialakítani már a kezdetektől és ez hatással van a jelenemre és ha nem erőltetem meg magam jobban akkor a jövőmre is.

Valóban sok ilyen ember van, én is úgy látom, hogy mindenki átgázol a másikon még azok is akikről soha nem gondoltam volna. Mindenkinek sajátmaga az első. Mármint én így látom. Sajnos. Ettől függetlenül tudom, hogy vannak normális emberek akik hasonlóan gondolkodhatnak, csak meg kell őket találni.

20L

2014. júl. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nagyon nem. Csak vannak tanárismerősök a környezetemben és az az én információforrásom. Általános és középiskolán már rég túl vagyok éppen ezért sajnos van tapasztalatom. Esti iskolában nem egyszer megtörtént olyan eset, hogy egymásnak estek az órán a diákok. Sőt. Még továbbmegyek. Faipari szakközépiskolában is elharapózik a gyűlölet egyre inkább azok alapján, amit saját magam is megtapasztaltam és hallottam is megdöbbentő dolgokat. Vagy bármelyik alapítványi iskolában, amit meg mernek maguknak a diákok engedni az minden határon túllép.
2014. júl. 17. 15:00
 15/18 anonim ***** válasza:
14 Tipikus esete vagy azoknak az embereknek, akik nem akarják a valóságot látni, ha valami negatív történik veled, azt kiszínezed, rágod magad rajta hetekig, a jót pedig észre sem veszed. Egész véletlenül én is esti iskolába jártam, sőt faipariba is okj-ra, a faipariban semmi nem történt, ami gondot okozott volna, az estin nyilván vannak érdekes sztorik, de ezek inkább viccesek, tapasztalatnak jók, lehet, hogy ott sokan füveznek pl., de amíg nem tömik a szádba mit érdekel, amúgyis csak barátságosabbak lettek tőle a srácok :) Nem kell ilyen negatívnak lenni. Pedagógus szinte mindenki a családomban, senkinek nincsenek ilyen rossz tapasztalatai, mint neked.
2014. júl. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én is ezt tapasztalom, amit leírsz. De nem mindenhol ilyenek az emberek, szerintem csak te mozogsz rossz körökben. Na meg én. ha egy kicsit intelligensebb társaságba kerülsz, nem ilyen aljanép közé, akik verik egymást az iskolában, meg fogsz lepődni, hogy vannak jóindulatú emberek is. Sajnos én is elég szemét iskolába jártam, tudom, miről beszélsz, nálunk a folyosóra se lehetett kimozdulni nyugiban. Olyan volt, mint egy börtön.
2014. júl. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Erre mondják azt, hogy a szabadság szemetet is hozott magával. Ugyan nem azt a nézetet vallom, miszerint vissza kellene térni ahhoz, amikor verték a diákokat. Viszont ez a túl megengedés, liberalizmus nagyon nem tesz jót. Miért nincs köztes út?
2014. júl. 18. 09:58
 18/18 anonim ***** válasza:

Sokmindenben egyetértek a kérdezővel, ám néhány dolgot másképp tapasztalok.


Én nem érzek akkora agressziót mint amiről beszámolt, ugyanakkor az a jelenség számomra is létezik hogy aki nem követi a "trendit" azt nagyjából telibe kakálja mindenki. És ha olyan kevésbé "spanos laza klisés sablonos duma" téma helyett valami több lexikális és nagyobb megértőképességű dologról kezdesz beszélni akkor vagy vigyorog kelletlenül mindegyik vagy olyan sötétek hogy azt sem értik miről van szó. Pl sokan komolyan azt sem tudják hogy a Föld kering a Nap körül vagy fordítva...viszont nagyon okosan el tudják mondani mi vol az való világban.

Persze pl egyetemistáknál már más a helyet. A kiközösítésnek sokszor az az oka hogy az alanyt a többiek egyszerűen nem tudják hova rakni, nem értik meg őt.

2015. júl. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!