Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Belül nagyon félénk és önbizal...

Belül nagyon félénk és önbizalomhiányos/szégyenlős vagyok, bár ezt jól eltitkolom, mégis hatalmas kínnak élem meg egyedül elmenni fogorvoshoz, nőgyógyászhoz, hivatalos ügyeket intézni. Mi motiváljon agyba h változzak?

Figyelt kérdés
mitől bátor aki bátor? mármint mit gondol? én ha fogorvoshoz megyek akkor nagyon félek h eltévedek, rossz ajtóhoz kopogtatok, beégek, eltévedek.. de ha boltba megyek akkor is ez az érzésem van, szorongás:/ le szeretném ezt vetkőzni magamból!

2016. ápr. 5. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Én is így voltam régebben, de aztán az jutott eszembe: vaze, az élet túl rövid ahhoz, hogy hülyeségeken parázzak. Ha beégek akkor ez van, 2 perc múlva senki sem fog emlékezni rám. Nem érdekel ki mit gondol rólam, pl ha smink nélkül megyek végig az utcán és a velem szembe jövő nagyon jól szituált lány becsmérlően végig mér. Felvonom a fél szemöldököm, aztán megyek tovább.

A boltban és a kórházban is azért vannak ott az ott dolgozók, hogy kérdezz tőlük, ha valamit nem tudsz.

Bementem egyszer egy coopba zabpelyhet akartam venni, sürgősen kellett (fúú de sürgősen, lusta voltam másik boltba menni). Na lényeg, hogy nem találtam, ott nézelődtem 5 percig. Ott jön egy eladó, lecsaptam rá és megkérdeztem, hogy árulnak e zabpelyhecskét, ő pedig némán rámutatott a vállam felett lévő 26ezer darab zabpelyhes zacskóra. Odanéztem, nevettem, ő is nevetett és mentünk tovább.

Meg kell tanulni nevetni magadon és leszarni, hogy mások mit gondolnak. Felelj meg magadnak és érezd jól magad.


Napi klisé bölcselet adag letudva. ;D

2016. ápr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
attól bátor, hogy lesz@rja ki mit gondol róla.
2016. ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Arra gondolnak, hogy úgyse néz hülyének senki, ha pl. eltévedsz. Mert mások is szoktak eltévedni. Aki meg igen, az az ő hülyesége, azt se tudja, ki vagy, nem számít a véleménye.

Az emberek többsége meg egyáltalán nem harap, sőt, inkább szívesen segít, ha bizonytalankodsz.

Hacsak nincs szociális fóbiád, akkor a minél több tapasztalat fog segíteni ezen.

2016. ápr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindannyiótoknak, igen csak utálom ha mindenki bámul ha belépek valahova, és sajnos leköt hogy miért néznek és zavarba jövök:D de hallottam egy jó mondást.. sokszor próbálom ezt a fejembe tartani, hogy a forma1es pilóta verseny közbe 1másodpercre se néz a szurkolók/fújolók irányába, mert 1. ha arra néz az az életébe kerül 2. nem foglalkozik azzal hogy a rosszindulatú emberek mit ordítanak neki
2016. ápr. 5. 13:14
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Engem az idegesít hogy sok helyen bunkón és unottan szolgálnak ki, olyankor úgy érzem velem van a baj és ez eléggé elvesz az önbizalmamból. De igazából próbálom leszarni, meg azt is hogy ki mit gondol rólam...
2016. ápr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
tudom, meg belépek egy boltba vagy szoliba mindig azt gondolom h most milyen elege lehet h mégegy hülye vásárló.. :D
2016. ápr. 6. 08:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez elmúlik. Nagyon sokáig így voltam, de szép lassan feloldódnak ezek a gátlások :) A korral jár 😀 18 után jobban leszel, 28 után tökéletesen 👍
2016. ápr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én sajnos pont ugyanúgy érzek ahogy a kedvező leírta
2016. nov. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!