Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tudnék kezdeni magammal?

Mit tudnék kezdeni magammal?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és az utóbbi pár évben úgy érzem az egész életem megváltozott. Persze, ebben a korban ez természetes, de hirtelen történt, mintha kihúzták volna alólam a talajt. Nem tudom azóta sem összeszedni magam. Sok baráti kapcsolatom megszakadt, akik vannak, hát velük sem az igazi, nem kifejezetten vagyunk egy hullámhosszon általában szinte semelyikükkel, a közös pontok (iskola, stb) tartanak össze.

Kevés időm van, fáradt szoktam lenni, de ez szinte mióta elkezdtem a gimit így van és az elején még én voltam a világ legboldogabb embere. A fáradtságra szoktam fogni, hogy nincs erőm olvasni vagy megnézni egy tartalmasabb filmet, de igazából, ha van időm akkor sem élvezem túlzottan. Régen ezek voltak a hobbijaim, ma már nincs semmi. Igazából nincs hova eljárnom, mert a társaságom más, mint én és nem mehetek azért egyedül olyan bulikba, ahova én szeretnék és őket sem kényszeríthetem mindig magammal.

Sosem voltam jó ismerkedésben és a neten igazából nem is szeretnék nagyon belekezdeni, de azért szeretnék már párkapcsolatban is tapasztalatot szerezni. Leginkább egy társaságot, vagy pár embert kéne valahonnan megismerni, akikkel jól érzem magam és talán ők tudnának egy kis színt hozni az éltembe. Elég sok gátlással rendelkezem, de lassan kész vagyok feloldódni, ha látom értelmét.

Mit tudnék ezzel kezdeni? Akinek volt hasonló, hogy sikerült kilábalni belőle? Van erre megoldás?



2017. jan. 14. 20:09
 1/1 anonim válasza:

Szerintem ez többé-kevésbé normális. Ennyi idősen azért érezheted így, mert már ott lóg a levegőben a változás. Hamarosan érettségi, utána pedig megint jön egy csomó új ember, és újra belecsöppensz egy szokatlan környezetbe.

Említettél közös pontokat a társaságodban. Ha nem csak az iskola az, akkor még mi lehetne az? Lehet, hogy valamelyikükkel ugyanazt a sorozatot szoktad nézni, vagy ugyanaz a most megjelent könyv érdekel. Koncentrálj ezekre, és a közös érdeklődési körrel kapcsolatban már nem lesz annyira nehéz jó programot találni.

Ám ha a társaságodat nem hozzád hasonló emberek alkotják, vagy nem olyanok, akikkel szívesen vagy együtt, akkor velük nem érdemes lógnod. Új emberekkel pedig a legváratlanabb helyeken botlik bele az ember, persze csak akkor, ha kilépsz otthonról. Gondold végig, hogy mi lehet az, amitől te te vagy, és olyan irányban keress embereket. A Facebookon mostanában rengeteg esemény ugrik fel, és biztosan van egy-kettő, ami téged is érdekelne. Nyugodtan menj el rá egyedül, és érezd jól magad! Vagy lehet, hogy mindig is érdekelt egy bizonyos sportág, csak eddig még nem próbáltad ki. Hát akkor itt a nagy alkalom, keress egy egyesületet, és iratkozz be! A sportegyesületekben szinte lehetetlen, hogy ne szerezz magadnak egy barátot sem, márt csak azért sem, mert olyasmi a közösség, mint egy iskolában. Együtt tanultok és fejlődtök, szóval majdhogynem elkerülhetetlen, hogy ne válts az egyikőjükkel néhány szót.

Az is meglehet, hogy a jelenlegi iskolád egy másik évfolyamában vagy osztályában lenne a megfelelő ember, csak még nem találkoztatok. Tudom, hogy túl csöpögősen hangzik, és már a csapból is ez folyik, de ha jól érzed magad a bőrödben, akkor sokkal könnyebben ismersz meg új barátokat, azt pedig úgy tudod elérni, ha kipróbálsz új dolgokat. Ne halassz el semmit se holnapra, ha most szeretnél valamit, akkor azt tedd meg ebben a pillanatban :) Ha nincs ötleted, hogy mit csinálhatnál a szabadidődben, akkor az interneten keresgélve "bakancslista" címszó alatt egy halom ötletet fogsz találni.

És ha esetleg így sem sikerülne változást és egy kis színt csempészni a napjaidba, akkor az iskolaváltás után jön majd magától, meglátod :)

2017. jan. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!